V. Schulte – „Cue Club” taurės nugalėtojas
  • kovo 30, 2015
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

Savaitgalį vykusiame turnyre rekordinės serijos Lietuvos istorijoje autorius surinko ir antrąją 102 taškų seriją ir finalo metu įveikęs S. Dragūną 3-1 tapo turnyro nugalėtoju.

Paskutinįjį kovo savaitgalį angliškojo biliardo mylėtojai skyrė biliardo klubo „Cue Club” taurės turnyrui. Šių metų trečiasis reitinginis turnyras prasidėjo šeštadienį. Lietuvos bei Baltarusijos sportininkai pradėjo kovas dėl galimybės varžytis antrajame turnyro etape. Jau į vakaro pabaigą paaiškėjo geriausiųjų aštuntukas. Tarp jų atsidūrė vieni stipriausių Lietuvos snukerio žaidėjų D. Bublys, E. Sobolevskis, S. Dragūnas, V. Schulte, A. Bissekerskij, T. Puodžiūnas bei M. Maisiejus, taip pat ir sportininkas iš Baltarusijos S. Vasiljevas.

Sekmadienio susitikimai prasidėjo vidurdienį. Ir nors ketvirtfinalyje susitiko beveik lygias galimybes laimėti turintys žaidėjai, visos kovos baigėsi rezultatu 3:0. Nepaisant sportinės įtampos trūkumo, turnyro metu buvo pademonstruota kaip niekada daug didelių žaidimo serijų bei techniškų smūgių.

Pirmoje ketvirtfinalio kovoje susitiko daugkartinis turnyrų prizininkas iš Baltarusijos S. Vasiljevas bei D. Bublys – snukerio treneris, išugdęs ir „Cue Club” taurės turnyro nugalėtoją V. Schulte. Šiame susitikime be didesnių sunkumų nugalėjo S. Vasiljevas. Rezultatu 3:0, jis įveikė Lietuvos žaidėją.

Antroji ketvirtfinalio kova įvyko tarp turnyre gerai pasirodžiusio, 71,33% rezultatyvumą turnyro metu demonstravusio S. Sobolevskio, kuris iš 38 vietos reitinge po turnyro pakilo trimis pozicijomis, bei pirmąją vietą reitinge užimančio S. Dragūno. Pastarasis laimėjo tris freimus iš eilės ir, nepalikdamas varžovui galimybės atsitiesti, išėjo į pusfinalį.

Ketvirtfinalio susitikimas tarp V. Schultes, gerai pasirodžiusio nesenai vykusiame U21 Europos čempionate, bei netikėtai sėkmingai turnyre žaidusio A. Bissekersko baigėsi rezultatu 3:0 V. Schultes pergale. Nors susitikimas baigėsi A. Bissekersko pralaimėjimu, ketvirtfinalio rezultatas buvo vienas aukščiausių pasiekimų sportininko karjeroje. Iš 36 vietos reitinge jis pakilo į 29-ąją. „Tai naujas pasiekimas mano karjeroje. Savo žaidimu esu patenkintas, priešininkai tikrai buvo stiprūs, susitikimai įdomūs, ir viskas praėjo tikrai puikiai”,- po turnyro sakė žaidėjas.

Ketvirtfinalio kovoje antrąją vietą reitinge užimantis M. Maisiejus netikėtai lengvai nusileido T. Puodžiūnui. Dukart Lietuvos čempionas bei daugelio turnyrų prizininkas T. Puodžiūnas įveikė varžovą rezultatu 3:0 ir pateko į pusfinalį.

Pusfinalio susitikime tarp S. Vasiljevo ir S. Dragūno nuožmi kova neužsimezgė. Daugkartinis turnyrų prizininkas, buvęs Lietuvos čempionas S. Dragūnas įveikė priešininką rezultatu 3:0. Puikią žaidimo techniką demonstravęs sportininkas, parodęs gerą rezultatyvumą bei vieną aukščiausių 72 taškų turnyro seriją, pateko į finalą.

Kitame pusfinalio susitikime pirmosios 100 taškų viršijusios serijos Lietuvos istorijoje autorius V. Schulte pademonstravo ir antrąją. Vasarą stažuotę profesionalioje prestižinėje snukerio mokykloje Sheffield’e, Didžiojoje Britanijoje („Star Academy“), atlikęs žaidėjas pastaruoju metu demonstruoja daug žadančius pasiekimus. Susitikime su T. Puodžiūnu nusileidęs viena partija, sportininkas greitai atgavo budrumą ir surinkęs aukščiausią 102 taškų turnyro seriją laimėjo rezultatu 3:1.

Finalinis susitikimas įvyko tarp dviejų jaunų, tačiau ypatingai pajėgių žaidėjų. S. Dragūnas, daugkartinis turnyrų laimėtojas, perspektyvus žaidėjas iš Vilniaus, pirmąjį susitikimo freimą laimėjo be didesnio vargo. Vis tik greitai atsitiesti sugebantis V. Schulte daugiau progų priešininkui nepaliko ir laimėjęs 3 freimus iš eilės, tapo „Cue Club” taurės nugalėtoju.  Vienas perspektyviausių angliškojo biliardo žaidėjų Lietuvoje V. Schulte vieno interviu metu yra prisipažinęs, kad šiame žaidime ypatingas vaidmuo tenka psichologiniam pasiruošimui. „Pasitikėjimas savimi, nepasidavimas sunkią akimirką, motyvacija. Visa tai turi didelę įtaką žaidimo rezultatams”,- sakė V. Schulte.