Klaipėdos taurė iškeliavo į Vilnių
  • sausio 21, 2013
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Sausio 19-20 dienomis Honolulu sporto bare įvyko pirmasis šiais metais reitinginis kombinuotos piramidės turnyras „Klaipėdos taurė 2013“, kurio metu sportininkai pradėjo naują kovų dėl teisės atstovauti Lietuvą Pasaulio čempionate ciklą. Viso į turnyrą susirinko 34 sportininkai iš Klaipėdos, Vilniaus ir Panevėžio. Dalyvių tarpe buvo ir du po ilgesnės pertraukos į varžybas sugrįžę sportininkai, kurie savo svarbiausias karjeros pergales buvo iškovoję kaip tik kombinuotos piramidės disciplinoje – tai Lietuvos čempionato 3 vietos laimėtojas panevėžietis Artūras Žukas bei Lietuvos vicečempionas klaipėdietis Regimantas Žekas. Taip pat verta pažymėti, kad varžybų lygis buvo labai aukštas, nes jose dalyvavo visi pirmas 8 vietas Lietuvos reitinge užimantys sportininkai, ir ne visi jie pateko į antrąjį varžybų etapą.  6-oje reitingo vietoje iki turnyro buvęs Edvinas Jodokas net nesugebejo laimėti nei vienos partijos ir buvo priverstas palikti varžybas vos joms prasidėjus.

Pirmąją varžybų dieną didesnių staigmenų, išskyrus Konstantino Pčelino iškritimą (pralaimėjo vilniečiui Valerijui Ivanovui ir panevėžiečiui Haroldui Puikiui), neįvyko, o ir pastarojo pralaimėjimas nebuvo labai netikėtas, nes daugkartinis Lietuvos čempionas Konstantinas pastaruoju metu gero žaidimo nedemonstruoja. Kaip ir prieš tai Klaipėdoje vykusiuose turnyruose, taip ir šiame pagrindinė kova vyko tarp klaipėdiečių ir vilniečių. Į antrąjį varžybų etapą pateko po 4 abiejų miestų žaidėjus – vilniečiai Valerijus Ivanovas, Aleksandras Isajenko, Maksimas Lukašikas ir Levaldas Arcimavičius bei klaipėdiečiai Arvydas Špogis, Konstantinas Afanasjevas, Aivaras Roličius  ir Regimantas Žekas.

Turnyro ketvirtfinaliuose atkaklios kovos netrūko, o itin dramatiškai baigėsi susitikimas tarp Valerijaus Ivanovo ir Levaldo Arcimavičiaus (šią kaip ir nemažai kitų kovų galite pažiūrėti mūsų svetainės „video“ skiltyje). Žaidžiant iki 4 pergalių Valerijus pirmavo rezultatu 3:1, tačiau Levaldas ne tik išlygino rezultatą, bet ir laimėjo lemiamą paskutinę partiją rezultatu 8-7. Po kovos Valerijus  galėjo kaltinti tik save, nes paskutinėje partijoje neįmušė pakankamai lengvo lemiamo kamuoliuko, nors įprastai tokie Valerijaus smūgiai būna rezultatyvūs. Kituose trijuose ketvirtfinaliuose Konstantinas Afanasjevas palaužė Aivarą Roličių, Arvydas Špogis privertė pasiduoti Maksimą Lukašiką, o Aleksandras Isajenko laimėjo prieš efektingiausią turnyro žaidėją Regimantą Žeką, taigi tapo aišku, kad prizininkų pakylą sudarys 4 tie patys sportininkai kaip ir prieš 2 mėnesius vykusiame Lietuvos kombinuotos piramidės čempionate, tačiau buvo visiškai neaišku kokia tvarka jie išsidėstys.

Pirmojo varžybų pusfinalio pradžioje vyko labai atkakli kova tarp pajėgiausių Klaipėdoje piramidės žaidėjų jaunųjų Konstantino bei Arvydo, tačiau kai Arvydas laimėjo trečiąją partiją įmušdamas sudėtingą kamuoliuką esant lygiam rezultatui 7-7  ir taip išsiveržė į priekį rezultatu 2:1, Konstantinas palūžo ir rimčiau nebepasipriešino Arvydui pralaimėdamas rezultatu 1:4.

Antrajame pusfinalyje Aleksandras taip pat turėjo vargo su puikų žaidimą viso turnyro metu demonstravusiu Levaldu, tačiau visgi iškovojo pergalę rezultatu 4:2.

Turnyro finale, kaip jau tapo įprasta, susitiko abu pajėgiausi šiuo metu piramidės žaidėjai Lietuvoje  – klaipėdietis Arvydas Špogis ir vilnietis Aleksandras Isajenko. Nors pastaruosius 3 tarpusavio finalus ir viso 4 iš eilės reitinginius turnyrus buvo laimėjęs Arvydas, šįkart Aleksandrui pavyko pelnytai atsirevanšuoti savo pagrindiniam priešininkui. Viso finalo metu Aleksandras žaidė ir geriau, ir demonstravo didesnę kantrybę, itin reikalingą žaidžiant būtent kombinuotą piramidę, tad pelnytai nugalėjo rezultatu 4:2  taip išsiveždamas Klaipėdos taurę į Vilnių.

Varžybų prizininkai: iš kairės – L. Arcimavičius, A. Isajenko, A. Špogis ir K. Afanasjev.

Turnyrinę lentelę su visų kovų rezultatais rasite paspaudę čia

Sveikiname varžybų nugalėtoją, prizininkus bei visus dalyvius ir kviečiame dalyvauti kitose LBF organizuojamose piramidės bei kitų biliardo rūšių varžybose!