Lietuvos Pool-10 čempionato apžvalga
  • gegužės 16, 2012
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

Gegužės 12 d. Vilniuje įvyko Lietuvos pulo-10 čempionatas, į kurį susirinko 36 vyrai ir net 18 moterų iš visos Lietuvos. Varžybos vyko dviejuose Vilniaus biliardo klubuose: “Fukse” tarpusavy rungėsi vyrai, o “Entry” – moterys. Padalinimas per du klubus leido varžybas surengti per vieną dieną, ir jau šeštadienio vakare paaiškėjo nauji Lietuvos pulo-10 čempionai. Jais tapo vilniečiai Domas Mineikis ir Monika Mickutė!

Vyrų pusfinaliuose susitiko Leonas Mončiunskas ir Domas Mineikis bei Vilius Schulte-Ebbert ir Mindaugas Gedvygas. D. Mineikis nugalėjo L. Mončiunską rezultatu 7:4, o V. Schulte-Ebbert tik kontrolinėje partijoje 7:6 išplėšė pergalę prieš M. Gedvygą. Nors V. Schulte-Ebbert patekimas į varžybų finalą buvo maloni staigmena, vis dėlto finalinė kova netikėtumų nepažėrė – D. Mineikis čempiono titulą iškovojo įveikęs savo priešininką rezultatu 7:4. Tai jau antros iš eilės reitinginės Lietuvos pulo federacijos varžybos, kuriose Domas laimi pirmąją vietą!

Moterų grupės pirmajame pusfinalyje susitiko kaunietės Danguolė Šimkevičiūtė ir Vilija Žukaitytė. D. Šimkevičiūtė be vargo įveikė V. Žukaitytę rezultatu 6:0 ir pirmoji pateko į finalą. Antrajame merginų pusfinalyje žaidė vilnietė Monika Mickutė ir šiaulietė Eglė Daunoraitė. Susitikimas 6:3 baigėsi M. Mickutės pergale. Finalinė kova tarp D. Šimkevičiūtės ir M. Mickutės buvo sėkmingesnė vilnietei – rezultatu 6:2 M. Mickutė pasipuošė Lietuvos čempionės vardu, medaliu bei iškovota taure. Pastaruoju metu vėl į biliardo gyvenimą sugrįžusi Monika įrodė savo meistriškumą – praėjusį savaitgalį vykusiose nereitinginėse „M8 taurės“ varžybose ji taip pat šventė pergalę finale.

Tai buvo paskutinės reitinginės Lietuvos pulo federacijos varžybos šį sezoną. Tiesa, po dviejų savaičių Kaune dar vyks antrasis Baltijos Pulo Lygos etapas, užbaigsiantis varžybų seriją prieš vasaros pertrauką. Naujasis pulo sezonas prasidės rugsėjį.