S. Dragūnas triumfuoja ketvirtame reitinginiame turnyre iš eilės
  • rugsėjo 29, 2014
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

Paskutinįjį rugsėjo savaitgalį vykusiame rekordiniame LBF snukerio taurės turnyre Vilniuje S. Dragūnas nugalėjo Kauno atstovą M. Nedzviecką 3-0 ir iškovojo ketvirtąjį titulą iš eilės.

Rugsėjo 27-28 dienomis Vilniaus snukerio klubuose „KN“, „Cue Club“ ir naujajame piramidės klube „Brooklyn“ rinkosi snukerio mėgėjai iš Lietuvos, Baltarusijos ir Latvijos. Šiemetinė Lietuvos Biliardo Federacijos taurė pritraukė rekordinį dalyvių kiekį – net 62 dalyvius.

Po ilgos ir atkaklios kovos grupės etapuose, į atkrintamąsias varžybas išėjo keturi Latvijos atstovai – M. Volajs, E. Melnis, R. Judins ir S. Sergejevs jr., keturi Baltarusijos atstovai – V. Kalinovskij, A. Tumilovič, S. Melničionok ir A. Hudobin, bei aštuoni lietuviai – S. Dragūnas, V. Schulte, A. Ignotas, D. Bublys, M. Nedzvieckas, R. Grikšelis, T. Andrejevas ir T. Vilmanas. Grupės etapo kovos pasiglemžė trijų favoritų, Lietuvos reitingo viršūnės atstovų S. Korolkovo (4), M. Maisiejaus (2) ir A. Maksimovo (5) turnyro šansus į prizus.

Atkrintamųjų varžybų etapas pateikė nemažai netikėtumų. Kovoje dėl ketvirtfinalių krito favoritu nugalėti laikomas ir gerą formą demonstravęs V. Schulte. Nepaisant didžiausios turnyro serijos pirmame frame prieš Sheffield’o „Star academy“ snukerio mokyklos „klasioką“ iš Latvijos R. Judiną – 67 taškai, pastarajam teko pripažinti latvio pranašumą 1-2. Taip pat krito ir Latvijos vienas tituluočiausių snukerio žaidėjų ir daugkartinis Latvijos pirmasis reitingas M. Volajs, pralaimėjęs baltarusiui A. Hudobinui. Taip pat suvirpėjo ir būsimas čempionas: pralaimėjęs pirmąjį frame, S. Dragūnas atsitiesė ir nugalėjo jaunąjį Baltarusijos atstovą V. Kalinovskij.

Priešingai nei aštuntfinaliuose, ketvirtfinaliuose daug netikėtumų neįvyko: S. Dragūnas nušlavė T. Andrejevą rezultatu 3-0, R. Judinas palaužė savo tautietį E. Melnį 3-2, R. Grikšelis laimėjo prieš S. Sergejev jr. 3-0.

Tačiau didžiausia turnyro sensacija tapo M. Nedzviecko pasirodymas. Pirmame savo LBF snukerio turnyre dalyvavęs Kauno pulo arenos atstovas pateko į finalą, pakeliui palauždamas S. Korolkovą, T. Vilmaną (9), favoritą eliminavusį A. Hudobiną, pralaiminėdamas 2-0 iki trijų pergalių, ir stabiliai gerą formą demonstravusį R. Grikšelį pusfinalyje rezultatu 3-1.

Vis dėlto, M. Nedzvieckui finale pristigo jėgų ir pastarasis turėjo pripažinti Lietuvos pirmojo reitingo S. Dragūno pranašumą. S. Dragūnas, visą finalinę turnyro dieną demonstravęs itin solidų žaidimą, pakeliui į nugalėtojo karūną eliminavo visus savo oponentus 3-0 ir iškovojo ketvirtąjį reitinginio turnyro titulą iš eilės.

LBF sveikina turnyro prizininkus, dėkoja žaidėjams už dalyvavimą ir tikisi jūsų sulaukti ir ateinančiuose biliardo turnyruose.