U-21 Čempionate triumfuoja Baltarusijos jaunimas
  • balandžio 16, 2014
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

Mieli žaidėjai,

Šį savaitgalį Vilniaus biliardo klube „KN“ vyko kasmetinis tarptautinis jaunimo čempionatas Lietuvos U-21 Čempionatas. Šiame turnyre galėjo dalyvauti visi norintys jaunieji žaidimo mėgėjai, tarp jų svečiai iš užsienio šalių. Į šiųmetinį turnyrą susirinko 13 dalyvių iš Vilniaus ir Telšių, įskaitant svečius iš Latvijos ir Baltarusijos.

Žaidimas vyko grupėmis – dalyviai buvo suskirstyti į du pogrupius, kuriuose jie susikovė kiekvienas su kiekvienu iki vienos pergalės („round-robin“ sistema). Pogrupiuose sužaidus visus mačus, du geriausieji pateko tiesiai į pusfinalius, o antras bei trečias vietas užėmę dalyviai kovėsi tarpusavyje dėl patekimo į pusfinalį. Pirmais numeriais iš grupių išėjo Baltarusijos atstovai N. Finskij ir V. Romanovskij.

Susitikimuose dėl pusfinalio likimas lėmė susitikti vilniečiui T. Andrejevui bei latviui S. Sergejevui. Po įnirtingos ir sunkios kovos dėka šyptelėjusios fortūnos į pusfinalį rezultatu 2-1 kelialapį iškovojo S. Sergejevas. Kitame susitikime kovėsi du Vilniaus snukerio mokyklos auklėtiniai – jaunasis 10-metis N. Kolpačenko ir vienintelė dalyvė mergina D. Tracevič. Deja, pastarajai teko pripažinti jaunėlio pranašumą rezultatu 2-1.

Pusfinaliai anaiptol nebuvo tokie įtempti – Baltarusijos atstovai be problemų rezultatu 2-0 įveikė abu savo oponentus ir pateko į turnyro finalą. Finale, vis dėlto, jiems teko kautis iki paskutiniųjų kamuolių, kad išsiaiškinti nugalėtoją. Turnyrą laimėjo viso žaidimo metu šaltus nervus demonstravęs N. Finskij.