• spalio 22, 2012
  • Pulas
  • Share on Facebook

Po ilgos pertraukos Kauno boulingo ir biliardo klube „Undinė“ vėl karaliavo pulas. Šį savaitgalį čia vyko tradiciniu turnyru jau tapęs „Club 9“ ir Ivan Simonis taurė, kurioje varžėsi biliardo žaidėjai iš visos Lietuvos. Pirmą kartą varžybose dalyvavo atstovai iš Telšių.

Po dviejų įtemptų žaidimo dienų, sekmadienį paaiškėjo turnyro nugalėtojai. Tarp vyrų stipriausias buvo Marius Šiaudkulis, tarp merginų – Simona Milišauskaitė, o veteranų grupės nugalėtojas – Gintaras Mažonis.

Varžybose dalyvavo 55 vyrai, 17 merginų, o veneranų grupėje varžėsi 11 sportininkų. Buvo žaidžiama pulas-9 (devyniukė).

Pirmąją varžybų dieną įtemptos kovos vyko iki vėlyvo vakaro, po kurių paaiškėjo stipriausių vyrų aštuntukas, merginų ketvirtukas, o veteranų grupės finalininkai.

Po gražių ir įtemptų dvikovų vyrų grupėje į ketvirfinalį prasibrovė M. Šiaudkulis ir L. Mončiunskas, K. Žadeikis jaunesnysis ir M. Gedvygas, K. Afanasjev ir H.Strolis, P. Labutis ir D. Mineikis.

Įdomiausia ir įnirtingiausia ketvirtfinalio kova vyko tarp klaipėdiečio Konstantin Afanasjev ir kauniečio Henriko Strolio. Konstantin be vargo įsiveržė į priekį, tačiau jo priešininkas nė neketino nusileisti. Rezultatui esant 8:5, spurtavo H. Strolis, kuris išlygino rezultatą ir buvo žaidžiama kontrolinė partija. Šį kartą sėkmė K. Afasnasjev neapleido ir jis šventė pergalę.

Likusios ketvirtfinalio kovos nežadėjo jokios intrigos. M. Šiaudulis lengvai įveikė L. Monsčiunską (9:1), M. Gedvygas tokiu pačiu rezultatu įveikė K. Žadeikį jaunesnįjį, kuris pateikė staigmeną aštuntfinalį įveikęs M. Šalkauską.

Visų nuostabai, itin kokybišką ir gražų žaidimą pademonstravo Pijus Labutis, kuris įveikė praeitų metų „Club 9“ ir Ivan Simonis taurės nugalėtoją D.Mineikį, rezultatu 9:2.

Vyrų pusfinalyje susitiko M. Šiaudkulis ir M.Gevydas, K. Afanasjev ir P. Labutis. Marius be jokio vargo įveikė ir pusfinalio barjerą, laimėdamas prieš Mindaugą, rezultatu 9:3.

Kitame pusfinalyje dar kartą sužibėti nepavyko Pijui Labučiui. Sportininkui teko pripažinti Konstantin Afanasjev pranašumą, kuris šventė pergalę 9:2.

Finale niekam nekilo klausimų, kas turėtų tapti varžybų nugalėtoju. Šiaulietis M. Šiaudkulis be vargo įveikė savo varžovą rezultatu 9:3 ir iškovojo turnyro trofėjų.

Moterų grupėje teisę žaisti stipriausiųjų ketvirtuke iškovojo: Šiaulių biliardo klubo „Vijolė“ žaidėja  Eglė Šiaudkulienė, kaunietė, atstovaujanti pulo klubą „Entry“, Agnė Jarušauskaitė, vilnietė Simona Milišauskaitė bei Kauno pulo klubo „Club9“ žaidėja Aušra Kundreckaitė, kuri buvo turnyro pirmos dienos „juodasis arkliukas“.

Aušra pirmoje dvikovoje, pralaiminėdama savo varžovei 4:0, susikaupė ir šventė pergalę. Antroji kova kaunietei buvo ne itn sėkminga, tačiau dėl kelialapio į ketvirtfinalį vėl užvirė kova. A. Kundreckaitė vėl pralaiminėjo, tik šį kartą 4:1, tačiau sukaupusi paskutines jėgas, ji vėl laimėjo.

Ketvirtfinalyje ji nepaliko jokių vilčių bendraklubietei V. Žukaitytei, kuri į ketvirtfinalį prasibrovė nepralaimėjusi nė vienos kovos. Aušra šventė lengvą pergalę 7:1.

Pusfinalyje susitiko Simona su Aušra ir Eglė su Agne.

A. Kundreckaitė nesugebėjo pasipriešinti S. Milišauskaitei, kuri pusfinalio susitikimą laimėjo 7:2. Turnyro žiūrovai itin laukė antrojo pusfinalio, kuriame susitiko paskutinių dviejų metų „Club 9“ ir Ivan Simonis taurės nugalėtoja Agnė Jarušauskaitė ir šiaulietė Eglė Šiaudkulienė.

Agnei nepavyko trečia kartą prasibrauti į finalą, Eglei pusfinalis buvo lyg lengvas pasivaikščiojimas.

Finale susitiko Simona ir Eglė. Nors šiaulietei puikiai sekėsi pusfinalyje, finale ji nerado jokių priešnuodžių Simonos tobulam žaidimui. S. Milišauskaitė rezultatu 7:1 laimėjo finale ir iškovojo nugalėtojos taurę.

Veteranų grupėje bilietą į finalą iškovojo Gintautas Danilevičius, pusfinalyje įveikęs Svajūną Mikalauską (6:4), ir Gintaras Mažonis, savo priešininką Gintautą Venclovą nugalėjęs rezultatu 6:1.

Finalo buvo verti abu varžovai, prireikės kontrolinės partijos, kad paaiškėtų nugalėtojas. Šį kartą stipresnis buvo G. Mažonis, kuris finale įveikė  G. Danilevičių, rezultatu 6:5.