A. Isajenka su trenksmu grįžta į didįjį biliardą
  • rugpjūčio 18, 2015
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

EEBC rengiamame tarptautiniame turnyre, šį kartą vykusiame Latvijoje, aukščiausios vietos atiteko Lietuvos sportininkams. 32 žaidėjai iš Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos, Bulgarijos ir Latvijos varžėsi Rygos mieste vykusiame EEBC rengiamame piramidės turnyre.

Puikiai pasirodę šešioliktuko susitikimuose, net šeši Lietuvos sportininkai tęsė kovas ir aštuntfinalyje, kur tautiečiams teko rungtis tarpusavyje. Šiame etape iš žaidimo pasitraukė Linas Tamonis.

Po kelių nesėkmingų turnyrų ir ramesnio karjeros periodo į aktyvų sportą grįžęs Aleksandras Isajenka šio turnyro metu demonstravo ypatingai gerą formą. Daugkartiniam turnyrų nugalėtojui ir ilgą laiką absoliučiu favoritu visose Baltijos šalyse buvusiam sportininkui visai neseniai gimė sūnus. Ketvirtfinalio susitikime su Levaldu Arcimavičiumi jaunasis tėvas priešininkui nepaliko galimybių laimėti (3:1).

 

Tuo tarpu kitame ketvirtfinalyje rungėsi Valerijus Ivanovas ir vienas perspektyviausių Lietuvai atstovaujančių piramidės žaidėjų Dmitrijus Oleinikas. Rezultatu 3:0 nugalėjęs priešininką, D. Oleinkikas pateko į pusfinalį. Jau keletą metų Lietuvoje gyvenančio žaidėjo tėvynė yra Ukraina, tačiau studijuodamas Lietuvoje vaikinas savo sportinę karjerą nusprendė tęsti čia.

Gerai ketvirtfinalyje sekėsi ir Arvydui Špogiui. Nesunkiai rezultatu 3:0 įveikęs Valentiną Grabovskį, sportininkas taip pat pateko į pusfinalį.

Viktoro Vinogradovo susitikimas su Ruslanu Bajerovičiumi vyko be didesnio pasipriešinimo. Rezultatu 3:0 priešininką įveikė Latvijos sportininkas V. Vinogradovas.

Pirmoje pusfinalio kovoje susitiko A. Isajenka ir D. Oleinikas. Ne vieną kartą vienas iš kito pergalę atėmę varžovai, jau žaidė ir šio turnyro šešioliktuko susitikime, kuriame pergalė atiteko A. Isajankai.

Neužtikrintai D. Oleinikas pradėjo ir šį susitikimą. Pirmas dvi partijas puikiai valdydamas kamuolius laimėjo A. Isajenka. Tiesa, iniciatyvą D. Oleinikui pavyko perimti tik dviejose partijose. Lemiamojoje A. Isajenka vienu priėjimu sumušė 8 ir nebeliko varžovui jokių galimybių žaisti šio turnyro finale.

V. Vinogradovas pusfinalyje susirungė su lietuviu A. Špogiu. Šiame susitikime įspūdingos kovos žiūrovai taip ir nesulaukė. Žaidėjas iš Latvijos rezultatu 1:4 nusileido mūsiškiui ir trečią vietą pasidalino su D. Oleiniku.

Finale A. Isajenka dominavo prieš A. Špogį rezultatu 3:0. Tuo metu A. Špogis paprašė pertraukos. Atgavusiam jėgas žaidėjui pavyko išlyginti rezultatą. Budrumą kuriam laikui praradęs A. Isajenka šeštai partijai baigiantis ne jo naudai taip pat nusprendė paprašyti pertraukos. Veikiausiai būtent to ir trūko. Laimėjęs dvi partijas iš eilės A. Isajenka tapo turnyro nugalėtoju.

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: