„ALEX club taurė“ – Levaldo Arcimavičiaus rankose
  • kovo 18, 2013
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Kovo 16-17 dienomis Panevėžyje įvyko reitinginis Laisvos piramidės turnyras „ALEX club taurė“ 2013, į kurį susirinko 32 sportininkai iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių, Radviliškio, Visagino, Zarasų ir Švenčionių miestų bei rajonų.  Turnyro dalyvių techninis lygis buvo tikrai aukštas, nes jame dalyvavo net 8 iš 10 aukščiausias vieta Lietuvos reitinge užimančių žaidėjų. Galimybė surengti tokio aukšto lygio turnyrą Panevėžiui buvo suteikta pirmą kartą ir už tai vertėtų padėkoti biliardo klubui ALEX club, visai neseniai pastačiusiam taip reikalingą rimtų turnyrų pravedimui ketvirtą piramidės stalą.

Pirmąją turnyro dieną be pralaimėjimų kovėsi favoritai vilnietis Aleksandras Isajenko, klaipėdiečiai Arvydas Špogis ir Konstantinas Afanasjevas bei daugeliui kiek netikėtai šiaulietis Vaidas Šimkus. Šie žaidėjai ir iškopė į turnyro ketvirtfinalį trumpiausiu keliu. Kiti keturi ketvirtfinalių dalyviai paaiškėjo tik vidurnaktį ir jais tapo iš Zarasų kilęs tačiau dabar Vilniuje sportuojantis Levaldas Arcimavičius, panevėžietis Ričardas Krasauskas, vilnietis Radoslav Bricun ir klaipėdietis Andrėj Koklenkov.

Didžiausia turnyro staigmena – vilniečių Maksimo Lukašiko ir Konstantino Pčelino iškritimas ankstyvoje turnyro stadijoje. Šie abu pasaulio čempionato dalyviai turnyre užėmė atitinkamai 25 ir 17 vietas, o Maksimas net nelaimėjo nei vienos kovos pralaimėdamas Arvydui Špogiui ir Edvinui Jodokui. Konstantinui Pčelinui kelią į aukštesnes vietas užkirto tas pats Arvydas Špogis ir puikiai savame mieste žaidęs Ričardas Krasauskas.

Antroji turnyro diena prasidėjo nuo ketvirtfinalių, kuriuose favoritai nepaliko jokių šansų savo varžovams. Aleksandras Isajenko prieš Ričardą Krasauską laimėjo rezultatu 4:0, o kitos ketvirtfinalio kovos baigėsi vienodais rezultatais 4:1. Jose Levaldas Arcimavičius nugalėjo Vaidą Šimkų, Arvydas Špogis privertė pasiduoti Radoslavą Bricuną, o Konstantinas Afanasjevas nepaliko daug šansų Andrėjui Koklenkovui.

Turnyro pusfinaliai klostėsi itin atkakliai ir tik jiems pasibaigus nugalėtojai galėjo lengviau atsikvėpti. Itin intriguojantis buvo pusfinalis tarp žaidėjų, keletą metų dominuojančių Lietuvos piramidės varžybose – klaipėdiečio Arvydo Špogio ir vilniečio Aleksandro Isajenko. Nors anksčiau žaisti butent Laisvą piramidę geriau sekdavosi Aleksandrui, Arvydas nė nemanė nusileisti. Pralaimėjęs pirmąją partiją Arvydas primetė varžovui atsargų pozicinį žaidimą ir laimėjęs 4 partijas iš eilės išsiveržė į priekį rezultatu 4:1. Nors užspaustas į kampą Aleksandras ir laimėjo sekančias dvi partijas bei pirmavo aštuntoje partijoje rezultatu 6:2, atlikdamas smūgį jis netyčia išskirstė likusią krūvoje piramidės dalį, kuo Arvydas puikiai pasinaudojo visiškai nelengvoje situacijoje sumušdamas taip reikalingus iki galutinės pergalės 6 rutulius.

Antrajame turnyro pusfinalyje nuo pat pradžių taip pat užvirė atkakli kova, o itin svarbia tapo šeštoji kovos partija. Po penkių partijų Konstantinas pirmavo rezultatu 3:2, o ant stalo buvo likę 2 rutuliai, tačiau tada Levaldas atliko tikrai sudėtingą bei taiklų smūgį, laimėjo šeštąją partiją, o netrukus lengvai laimėjęs ir sekančias dvi iškopė į turnyro finalą.

Turnyro finalas klostėsi itin atkakliai, tačiau Arvydas taip nei karto jame ir nepirmavo. Pirmas dvi partijas laimėjo Levaldas, tačiau Arvydas netrukus rezultatą išlygino. Po penktosios partijos priekyje rezultatu 3:2 vėl buvo Levaldas, tačiau Arvydas vėl išlygino rezultatą. Sekančio dvi partijos vyko ta pačia tvarka, kol tapo aišku, kad turnyro nugalėtoją lems paskutinė devintoji partija. Paskutinė partija prasidėjo Arvydo išmušimu, po kurio atsivėrė pakankamai gera pozicija Levaldui, pastarasis pasinaudojo susiklosčiusia situacija, išsiveržė į priekį, o vėliau ir galutinai palaužė Arvydą bei tapo turnyro „ALEX club taurė“ 2013 nugalėtoju.

Verta pažymėti, kad savo kaip sportininko kelią Levaldas pradėjo jau įkopęs į ketvirtą dešimtį, o paskutiniai jo laimėjimai tikrąją to žodžio prasme paneigia stereotipus, jog aukščiausio meistriškumo žaidėju galima tapti tik karjerą pradėjus dar vaikystėje. Paskutiniai Levaldo pasiekimai turėtų tiesiog įkvėpti visus vėliau karjerą pradėjusius sportininkus, nes visuose keturiuose paskutiniuose turnyruose Levaldas vis atsidurdavo ant prizininkų pakylos, priešpaskutiniame žaidė ir finale, kol galiausiai ši savaitgalį praūžusiame reitinginiame turnyre pasiekė absoliučią pergalę.

Turnyro finalą ir daug kitų kovų galite pamatyti mūsų puslapio „video“ skiltyje.

Varžybų turnyrinę lentelę su visų kovų rezultatais rasite čia

Varžybų prizininkai: iš kairės – K. Afanasjev, A. Špogis, L. Arcimavičius ir A. Isajenko.

Varžybų nugalėtojas Levaldas Arcimavičius.

Sveikiname turnyro nugalėtoją, prizininkus bei visus dalyvius!