„Amberton“ taurę iškovojo ukrainietis D. Oleinik, nugalėjęs jau trečiame LBF turnyre iš eilės
  • gegužės 19, 2015
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Į praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vykusį reitinginį Kombinuotos piramidės turnyrą susirinko 37 sportininkai iš trijų svarbiausių miestų Lietuvos piramidės pasaulyje – Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio. Vilniečiai atstovavo „Brooklyn“ ir „Country“ biliardo klubus, panevėžiečiai – „Alex club“, o daugiausiai turnyro dalyvių reprezentavo tris pagrindinius Klaipėdos biliardo klubus – „Black Ball“, „Texas“ ir „Amberton“ viešbutyje įsikūrusį „Honolulu“.

Po pirmosios turnyro dienos išaiškėjo 8 geriausieji, kurie kovas dėl nugalėtojo vardo tęsė jau sekmadienį. Po biliardo klube „Black Ball“ vykusių kovų kautis antrąją turnyro dieną teisę iškovojo turnyro favoritas Dmitrij Oleinik („Brooklyn“), puikią formą pastaruoju metu demonstruojantis „Country“ klubo atstovas Jurijus Rybnikovas bei du sportininkai iš „Black Ball“ – klubo lyderis Konstantin Afanasjev bei jaunojo Kęstučio Žadeikio vyresnysis brolis Jokūbas. Pastarajam šis rezultatas vienas geriausių per karjerą. Itin įspūdingai Jokūbas laimėjo prieš šių metų Lietuvos Kombinuotos piramidės vicečempioną Konstantiną Afanasjevą, neleisdamas šiam laimėti nei vienos partijos.

Taip pat puikiai biliardo klube „Black Ball“ kovėsi ir iki šiol mažai kam girdėtas Tomas Kybartas ir biliardo klubo „Texas“. Puikų pataikymą pademonstravęs Tomas rezultatu 3:2 nugalėjo daug labiau patyrusį Audrių Rusteiką iš „Alex club“, o tada vos nepateikė didžiausios sensacijos turnyre – prieš jau minėtą Konstantiną Afanasjevą Tomas pirmavo rezultatu 2:0 ir dar viena laimėta partija būtų nulėmusi turnyro pabaigą Lietuvos vicečempionui. Deja, tačiau matyt patirties stygius bei didžiulis Konstantino meistriškumas sensacijai įvykti neleido, ir laimėjęs 3 partijas paeiliui pastarasis sportininkas žengė toliau.

Biliardo klube „Honololu“ kovos klostėsi taip pat labai atkakliai. Jau pirmąjame turnyro etape susikovė vieni turnyro favoritų – „Country“ klubo atstovas Levaldas Arcimavičius bei po šiokios tokios pertraukos į piramidės varžybas grįžęs klaipėdietis Arvydas Špogis, atstovaujantis „Honolulu“ biliardo klubą. Lyderių akistatą rezultatu 3:1 laimėjo Arvydas, kuris vėliau iškopė ir į turnyro ketvirtfinalį.

Be Arvydo Špogio tarp Top-8 turnyro žaidėjų po „Honolulu“ klube vykusių kovų taip pat pateko jau minėtas Levaldas Arcimavičius, „Brooklyn“ klubą atstovaujantis Konstantinas Pčelinas ir puikų žaidimą pademonstravęs bei tarsi antrąją jaunystę pastaruoju metu išgyvenantis panevėžietis veteranas, 54-erių metų Ričardas Krasauskas iš „Alex club“.

Verta paminėti, kad po pralaimėjimo Arvydui Špogiui, Levaldas Arcimavičius į TOP-8 brovėsi tarsi skustuvo ašmenimis – prieš dar vieną panevėžietį Marių Adukauską bei prieš klaipėdietį Povilą Baltušką pergales iškovojęs tik rezultatais 3:2. Tai rodo, jog baigėsi laikai, kai turnyrų favoritai kovodami prieš vidutinio meistriškumo žaidėjus daug problemų neturėdavo, kas tiesiog negali nedžiuginti.

Pirmąjame „Amberton“ taurės ketvirtfinalyje susitiko jau kartą turnyre kovoję Levaldas Arcimavičius bei Arvydas Špogis. Kovos baigtis šįkart buvo kiek kitokia – Levaldas žaidė tiesiog puikiai ir pasiekė įtikinamą revanšą rezultatu 4:0.

Dar dviejuose ketvirtfinaliuose labai atkaklios kovos nebuvo – Konstantinas Afanasjevas ir Dmitrijus Oleinikas prieš atitinkamai Jurijų Rybnikovą bei Jokūbą Žadeikį laimėjo vienodais rezultatais 4:1.

O štai paskutiniąjame ketvirtfinalyje, kad įrodytų savo pranašumą prieš Ričardą Krasauską, Konstantinui Pčelinui prireikė  visų 7 partijų – kova baigėsi rezultatu 4:3.

Pirmąjame turnyro pusfinalyje susikovė šių metų Lietuvos Kombinuotos piramidės čempionato finalistai – Konstantinas Afanasjevas ir Dmitrijus Oleinikas. Kaip ir Lietuvos čempionate, taip ir šįkart pajėgesnis ir vėl buvo Dmitrijus, nugalėjęs rezultatu 4:2. Dmitrijui atvykus iš Ukrainos gyventi į Lietuvą bei pradėjus dalyvauti LBF rengiamuose turnyruose, jis tarsi tapo vieno Lietuvos piramidės lyderių Konstantino košmaru – visose kol kas vykusiose jų tarpusavio dvikovose nugalėjo būtent Dmitrijus.

Antrąjame „Amberton“ taurės pusfinalyje intrigos nebuvo – Levaldas Arcimavičius nepaliko jokių šansų Konstantinui Pčelinui nugalėdamas jį rezultatu 4:0.

Turnyro finale, kuris vyko agresyviu bei atakuojančiu stiliumi, virė atkakli kova. Abu sportininkai atliko ne vieną sudėtingą smūgį, tad žiūrovai tikrai negalėjo likti nusivylę. O ir kovos rezultatas po keturių sužaistų partijų buvo lygus – 2:2. Deja, tačiau tai buvo viskas ką Levaldas sugebėjo priešpastatyti Dmitrijui, laimėjusiam sekančias dvi partijas bei tapusiam trečio iš eilės LBF piramidės turnyro nugalėtoju.

Idomiausia, kad po pirmų praleistų metų Lietuvoje Dmitrijus buvo pagarsėjęs kaip puikus Laisvosios piramidės žaidėjas, taip pat keletą kartų buvo sublizgėjęs ir žaisdamas Dinaminę piramidę, tačiau kaudamasis būtent Kombinuotos piramidės disciplinoje neretai pralaimėdavo žemesnio meistriškumo žaidėjams ir titulų neiškovodavo. Ir štai situacija pasikeitė – po trijų iš eilės pergalių būtent Kombinuotos piramidės disciplinoje ko gero niekas nebedrįs abejoti Dmitrijaus pajėgumu bei universalumu.

 

Sveikiname turnyro nugalėtoją bei prizininkus!

 

Piramidės sekcijos vardu,

Audrius Rusteika

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: