“Amberton taurėje” šiemet stipriausias buvo Aleksandras Isajenko
  • rugsėjo 17, 2013
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Rugsėjo 14-15 dienomis Honolulu sporto bare įvyko pirmasis po vasaros pertraukos reitinginis turnyras „Amberton taurė“ 2013,  kuriame buvo žaidžiama sunkiausiai nuspėjama iš visų piramidės rūšių – Dinaminė piramidė. Viso į turnyrą susirinko 30 sportininkų iš Klaipėdos, Vilniaus, Šiaulių ir Panevėžio.

Jau pirmąją varžybų dieną burtai į kovą tarpusavyje suvedė pagrindinius turnyro favoritus. Kovoje tarp dviejų pajėgiausių klaipėdiečių Konstantinas Afanasjevas 4:2 įrodė savo pranašumą prieš Arvydą Špogį, o kovoje tarp vilniečių pirmadienį į pasaulio čempionatą išskridęs Aleksandras Isajenko privertė pasiduoti Lietuvos biliardo legendą Valerijų Ivanovą rezultatu 4:1.

Į antrąjį turnyro etapą pateko šie pripažinti meistrai: vilniečiai A. Isajenko, V. Ivanovas, K. Pčelinas ir M. Lukašikas, bei klaipėdiečiai A. Špogis ir K. Afanasjev. Be favoritų į geriausiųjų aštuntuką prasibrovė puikiai vienu kamuoliuku žaidžiantis klaipėdietis Modestas Mockus bei tikra turnyro sensacija tapęs kitas klaipėdietis Andrėj Kurušin.

Vienas iš turnyro ketvirtfinalių baigėsi labai greitai – jame M. Mockus nesugebėjo įkąsti daugkartiniam Lietuvos piramidės čempionui A. Isajenko ir pralaimėjo rezultatu 0:5. Užtat kiti trys ketvirtfinaliai klostėsi itin dramatiškai ir visuose juose prireikė maksimalaus partijų skaičiaus, t.y. baigėsi jie visi rezultatu 5:4. V. Ivanovas itin lygioje kovoje laimėjo prieš K. Afanasjevą po to kai lemiamoje partijoje esant rezultatui 7-7 pastarasis nepataikė „iš rankos“, A. Špogis palaužė M. Lukašiką, nors vienu metu Maksimas pirmavo 3:1, o A. Kurušinas sugebėjo nugalėti triskart Lietuvos čempioną K. Pčeliną laimėdamas tris paskutines partijas iš eilės. Taip pat įdomu, kad Andrėjus pradėjo kovą nuo rezultato 0:1, nes už vėlavimą jam buvo užskaitytas pralaimėjimas pirmoje neįvykusioje partijoje.

Pirmąjame turnyro pusfinalyje V. Ivanovas ir vėl tesugebėjo prieš A. Isajenko laimėti vos vieną partiją, na o kas vyko antrąjame nustebino visus. Iš pirmųjų keturių partijų nesugebėjęs prieš puikiai žaidusį A. Kurušiną laimėti nei vienos, Lietuvos reitingo lyderis A. Špogis pademonstravo neįtikėtiną valią ir laimėjo sekančias keturias. Negana to A. Kurušinas lemiamoje partijoje sugebėjo išsiveržti į priekį 6-0, tačiau ir tai nepalaužė Arvydo, kuris po ilgo pozicinio žaidimo išlaukė varžovo klaidų ir išplėšė pergalę iš jo rankų 7-8 bei iškopė į turnyro finalą.

Turnyro finale dominavo daugiau jėgų išsaugojęs Aleksandras. Nors Arvydui ir pavyko laimėti pirmąją bei penktąją finalo partijas surenkant po aštuonis rutulius per priėjimą po sėkmingai pasibaigusio piramidės išmušimo, tai ir buvo viskas, tad galutinę pergalę rezultatu 5:2 iškovojo Aleksandras.

Atsiprašome, kad dėl netikėtai dingusio interneto nepavyko finalinės kovos transliacija.

Turnyrinę lentelę su visų kovų rezultatais rasite paspaudę čia

Turnyro prizininkai: iš kairės – A. Kurušin, A. Špogis, A. Isajenko ir V. Ivanovas.

 

 

 

 

Sveikiname varžybų nugalėtoją, prizininkus bei visus dalyvius!

Piramidės sekcijos vardu,

Audrius Rusteika

 

 

 

 

 

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: