„Amberton taurės“ 2012 apžvalga
  • rugsėjo 10, 2012
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Rugsėjo 8-9 dienomis Honolulu sporto bare, Klaipėdoje įvyko reitinginis laisvosios piramidės turnyras “Amberton taurė” 2012. Į varžybas susirinko 27 sportininkai iš Vilniaus, Klaipėdos bei Panevėžio. Dalyvių tarpe buvo ir viena mergina – jau senokai šaknis Lietuvoje įleidusi baltarusė Olia Geročinskaja.

 

Pirmąją varžybų dieną itin didelių sensacijų užfiksuota nebuvo ir dauguma pajėgiausiųjų žaidėjų pateko į antrąjį turnyro etapą. Labiausiai nepasiseke klaipėdiečiui Ignui Gumuliauskui. Vieną iš turnyro favoritų burtai suvedė su labiausiai tituluotais varžybų dalyviais – daugkartiniais Lietuvos čempionais Valerijumi Ivanovu ir Konstantinu Pčelinų. Deja, bet Ignui nepavyko įveikti nei vieno iš šių varžovų.

Sėkmė taip pat nusisuko ir nuo jauniausiojo bei daugiausia publikos simpatijų susilaukusio turnyro dalyvio Kęstučio Žadeikio. Pirmuoju Kęstučio varžovu tapo varžybų favoritas kitas klaipėdietis Arvydas Špogis. Per pirmas 4 partijas Kęstutis įmušė dvi įspūdingas 7 ir 8 rutulių serijas taip neleisdamas Arvydui išsiveržti į priekį, tačiau penktoje partijoje, esant labai palankiai pozicijai, Kęstutis netyčia palietė vieną iš kamuoliukų taip atiduodamas iniciatyvą Arvydui, kurios pastarasis iš savo rankų taip ir nebeišleido. Verta paminėti, kad Kęstučio klaida buvo visiškai nežymi bei liko nepastebėta nei varžovo, nei žiūrovų, tačiau jaunasis talentas pademonstravo ne tik aukščiausio lygio žaidimą, bet ir aukščiausio lygio garbingumo principus pats prisipažindamas apie padarytą klaidą. Antruoju Kęstučio varžovu tapo labai pajėgus butent laisvosios piramidės žaidėjas vilnietis Ruslanas Bojarovič, kurio šįkart jauniausiajam varžybų dalyviui visgi įveikti nepavyko.

Labai gražų akiai žaidimą pirmąją varžybų dieną pademonstravo ir po pertraukos į LBF organizuojamas varžybas grįžęs vilnietis Maksimas Gofmanas. Totalų puolamąjį biliardą žaidęs Maksimas antroje savo  kovoje nepaliko jokių šansų praėjusiojo turnyro nugalėtojui Levaldui Arcimavičiui laimėdamas rezultatu 4:1. Visgi į antrąjį varžybų etapą Maksimui patekti nepavyko – jį sustabdė panevėžietis Audrius Rusteika ir klaipėdietis Denisas Kudalenko.

Į antrąjį turnyro etapą šikart pateko daugiausia vilniečių – tai Konstantinas Pčelinas, Valerijus Ivanovas, Levaldas Arcimavičius, Maksimas Lukašikas bei Edvinas Jodokas. Taip pat į antrąjį varžybų etapą pateko klaipėdiečiai Denisas Kudalenko ir Arvydas Špogis bei panevėžietis Audrius Rusteika.

Ketvirtfinalyje vilniečių sėkmė jau nebelydėjo, nes net 3 iš jų neįveikė šio turnyro etapo – Konstantinas Pčelinas nusileido Audriui Rusteikai, Edvinas Jodokas buvo priverstas pripažinti kito vilniečio Maksimo Lukašiko pranašumą, Levaldui Arcimavičiui jokių šansų nepaliko Arvydas Špogis ir tik Valerijus Ivanovas nugalėjo klaipėdietį Denisą Kudalenko.

Turnyro pusfinaliai klostėsi taip kaip ir buvo prognozuota. Jeigu Maksimas dar iškovojo pergales prieš Valerijų bent dviejose partijose, Audriui įveikti puikiai žaidusio Arvydo nepavyko nei karto.

Varžybų finalas buvo neįtikėtino grožio bei atkaklumo. Galbūt dėl įtampos bei labai griežto TV stalo žaidėjai ir klydo daugokai, tačiau buvo įmušta daug ir neįtikėtino grožio rutulių. Visgi sėkmė šįkart buvo jaunesniojo pusėje – Arvydas finalinę kovą laimėjo rezultatu 5:3.

Turnyrinę lentelę su visų kovų rezultatais rasite paspaudę čia

Finalinę bei nemažai kitų turnyro kovų galite pamatyti mūsų svetainės „Video“ skiltyje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turnyro prizininkai: iš kairės – Audrius Rusteika, Valerijus Ivanovas, Arvydas Špogis bei Maksimas Lukašikas

 

Sveikiname turnyro nugalėtoją, prizininkus bei visus dalyvius!

 

Piramidės sekcijos vardu,

Audrius Rusteika

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: