Baltic Elite Cup 2013 aprašymas
  • lapkričio 13, 2013
  • Snukeris
  • Share on Facebook

Lapkričio 9-10 dienomis Panevėžio r. vyko 2013 metų kviestinis turnyras „Baltic Elite Cup 2013‘.

 

Šiais metais dėl neatvykusios Latvijos sportininkų delegacijos, kuri ruošiasi Daugpilyje įvyksiančiam pasaulio snukerio mėgėjų čempionatui, organizatoriai pakeitė reglamentą – vietoje 8 žaidėjų palikti 5 ir žaidžiama iki 2 pergalių grupėje. Tai – Tomas Puodžiūnas, Mindaugas Maisiejus, Simonas Dragūnas, Vilius Schulte-Ebbert bei Vilmantas Buika.

Dėl to turnyras ne tik nenukentėjo, bet ir įgavo daugiau intrigos, įtampos ir azarto. Sportininkai galėjo pademonstruoti geriausią savo žaidimą nesibaimindami, kad 1-os partijos susitikimas yra loterija ir neatskleidžia tikrojo jėgų santykio. Turnyre, kaip ir pernai, veikė atnaujinta Live Scoring sistema, leidžianti tiesiogiai sekti susitikimų eigą, matyti įmušamus rutulius bei kitą statistiką. BEC yra vienintelis turnyras Baltijos šalyse, įdiegęs Mysnookerstats.com programą. Susitikimo metu žaidėjai gali stebėti tą pačią statistiką dideliame monitoriuje.

 

Šeštadienis, Grupės etapas.

 

Nuo pat pirmos partijos vyko kova už kiekvieną tašką, puikiu žaidimu išsiskyrė Vilius Shulte, turnyro metu pelnęs didžiausią seriją – 45 taškus bei atlikęs dar vieną 40 taškų seriją bei 5 serijas virš 30 taškų (38,33,33,32). Net keturis kartus Vilius turėjo galimybę perkopti 50 taškų ribą, bet jam kaskart pritrūko sėkmės. Nuo jo kiek atsiliko kiti žaidėjai – Mindaugas Maisiejus (32,32), Tomas Puodžiūnas (39,34) ir Vilmantas Buika (31).

Grupės susitikimai buvo atkaklūs, pasižymintys serijomis ir taktine kova.

Kova grupėje tęsėsi iki paskutinių susitikimų ir, deja, nebuvo sėkminga Lietuvos čempionui ir BSL nugalėtojui Simonui Dragūnui – jis pralaimėjo visus 4 susitikimus. Itin Simui nepasisekė lemiamame paskutiniame susitikime su V.Buika, kada atrodė, jog pergalė ranka pasiekiama. Tačiau taktinėje kovoje sėkmė nusišypsojo V.Buikai, mačo pabaigoje sėkmingai pastatytų snukerių pagalba išplėšusiam pergalę ir kelialapį į pusfinalį.

Grupės nugalėtoju tapo V.Schulte-Ebbert, toliau sekė M. Maisiejus, T. Puodžiūnas ir V.Buika.

 

Pusfinaliai.

 

Pirmajame pusfinalyje iki 3-jų pergalių kovojo V.Shulte-Ebbert ir V.Buika.

 

Nuo pat pradžios Vilius perėmė iniciatyvą ir jau pirmojoje partijoje surinko 14 bei 32 taškų serijas –68:24 ir 1:0.

Ir antroje partijoje Vilius išsiveržia į priekį surinkdamas 33 bei 11 taškų serijas, bet čia pabaigą sėkmingiau sužaidžia Vilmantas ir susirenka paskutinius du rutulius 46:52 ir 1:1.

Trečioji partija vyko pagal panašų scenarijų 33 Viliaus taškai, bet po apmaudžios klaidos Vilmantas surenka 31 taško seriją ir likus 22 taškams rezultatas 42:47. Bet Vilmantas, įmušęs žalią rutulį ir turėjęs galimybę nugalėti, suklysta atsižaisdamas ir Vilius įmuša reikalingus 15 taškų – 57:47 ir 2:1.

Ketvirtoje partijoje intrigos nebeliko – Vilius lengvai, nedidelių serijų (15,16 ir 14) pagalba nesunkiai nugali ir keliauja į finalą.

 

Antrame pusfinalyje jėgas išmėgino „seni vilkai“ – Tomas Puodžiūnas ir Mindaugas Maisiejus.

 

Puikiai pažįstantys vienas kito žaidimą, Tomas ir Mindaugas susitikimą pradėjo atsargiai, tačiau Tomas pirmasis puikiai pasinaudojo galimybe ir 34 taškų serijos pagalba nesunkiai įveikia Mindaugą – 64:19 ir 1:0. Jautėsi, kad Mindaugas dar nepajuto savo žaidimo ir antrojoje partijoje vėl leidžia Tomui atitolti – vėlgi neblogos 23 taškų serijos pagalba. Jau atrodė, kad Tomo pergalė partijoje ranka pasiekiama, Mindaugas susikaupė ir atlikęs gražią 32 taškų seriją nepalieka Tomui išeiti prie stalo – 37:66 ir 1:1.

Taigi, abiems žaidėjams pasiekus geriausią formą mače visi laukė atkaklios kovos. Iš tiesų 4-a partija pasižymėjo taktine kova, kurioje stipresnis pasirodė Tomas – kelios nedidelės serijos (13,14) leido atitolti ir išsiveržti į priekį – 60:27 ir 2:1.

Ketvirtoje partijoje Tomas nepaleido iniciatyvos ir, atlikęs 24 taškų seriją, įgijo pranašumą prie Mindaugą, kuriam partijos pabaigoje tiesiog pritrūko sėkmės – Tomas švenčia nelengvą pergalę 54:16 ir 3:1 ir atima iš Mindaugui galimybę apginti nugalėjo titulą.

 

Sekmadienis, Finalo diena.

 

Ji prasidėjo jaunojo 5-ių metų Ramanto Buikos ir grupės nugalėtojo Viliaus Schulte-Ebbert  parodomuoju maču iki 2-ju pergalių. Stipresnis čia, savaime suprantama, Vilius. Pirmoje partijoje jis pademonstravo mažajam varžovui, kaip renkama serija – 43 taškai. Ramantas atliko dvi 7 taškų serijas, o daugiau jam neleido grėsmingas varžovas J Viliui- pergalė 2:0, o Rasmantui – atminimo medalis, naudinga patirtis ateičiai bei stimulas tobulėti ir kuo greičiau pavyti ir aplenkti Vilių.

 

Finalas.

 

Finale tarp Tomo Puodžiūno ir Viliaus Schulte-Ebbert visi laukė atkaklios kovos – juk žaidžiama iki 5-ių pergalių. Ir tikėjosi neveltui. Žaidimas vyko atkakliai ir nė vienas varžovas neleido kitam atsiplėšti per 2 partijas.

Pirmoje partijoje Vilius iš karto imasi iniciatyvos ir siunčia Tomą į nokdauną: Žaibiška serija ir puiki galimybė pasiekti pergalę vienu priėjimu. Bet – apmaudi klaida ir serija nutrūksta ties 38 taškais. Tomas, pasinaudojęs palikta puikia pozicija, nedidelių serijų (14,13,15) bei Viliaus klaidų aplenkia varžovą ir švenčia netikėtą pergalę 79:52.

Antra partija prasidėjo identiškai – tačiau ir šįkart Viliui nepavyko peržengti 50 taškų ribos  – puiki ir graži 40 taškų serija. Tomas vėl ėmė vytis, bet šįkart Vilius klaidų nebedarė ir sugebėjo išlyginti rezultatą – 68:41 ir 1:1

Trečioje partijoje svarstyklės persisvėrė Tomo naudai – 10 ir 29 taškų serijos leido įgyti pranašumą ir švęsti pergalę gana trumpoje partijoje 65:26 ir 2:1.

Greitai klostėsi įvykiai ir ketvirtojoje partijoje. Šįkart Vilius atlieka 22 ir 15 taškų serijas ir laimi itin svarbią susitikimui partiją 55:44, įmušdamas lemiamą rožinį rutulį, kuris niekaip „neįkrito“ Tomui. 2:2.

Penktoje partijoje jau viską lėmė paskutinis juodas rutulys – vėlgi kelios nedidelės Viliaus serijos (12 ir 22), Tomo – tik 11, bet užtat Tomas primetė Viliui taktinį žaidimo stilių, kuris Viliui yra neparankus – jis turnyre pasižymėjo kaip atakuojantis ir greitas žaidėjas. 54:53 ir 3:2 Viliaus naudai.

Po šios partijos buvo matyti, kad susitikime matomai bus sužaistos visos 9 partijos – tiesiog sportininkų pajėgumas buvo panašus.

Šeštoje partijoje jau Tomas su 27 taškų serijos pagalba išsiveržia į priekį, tačiau Vilius gauna šansą laimėti likus ant stalo spalvotiems rutuliams. Tačiau serija nutrūksta ties rožiniu rutuliu, kuris tampa Tomo grobiu – 51:36 ir 3:3.

Septintoje partijoje žaidėjai pasinėrė į taktinę kovą, todėl didelių serijų tikėtis buvo sunku. Šįkart kovą už paskutinį juodą rutulį laimi Tomas ir jam iki pergalė finale belieka vienas žingsnis – 50:47 ir 4:3.

Aštuntą partiją Viliui laimėti buvo tiesiog būtina, kad išsaugoti viltis nugalėti turnyre. Tomas tai puikiai suprato ir ėmė žaisti gynybinį žaidimą. Viliui niekaip nepavyko pasiekti rezultatyvių serijų, tačiau nedideliais vienodais žingsneliais (12,12,12) ji sugeba išlaikyti intrigą mače – 66:27 ir 4:4.

Lemiamą 9-ą partiją žaidėjai pradėjo atsargiai ir taškas į tašką kovojo iki pat spalvotų rutulių stadijos. Tomo šalti nervai prieš Viliaus žaibiškas atakas. Kas nugalės? Viliaus taktika vis dėl to nugali – jis išsiveržia į priekį ir Tomui ima trūkti taškų – minus 33 taškai ir 25 taškai ant stalo. Vilius įmuša žalią ir jau atrodė, kad tai viskas – 35 taškų persvara, 22 taškų ant stalo ir nesudėtingas rudas rutulys netoli kišenės! Bet vietoje rudo įkrenta baltas ir Tomui vėl sužiba viltis išgelbėti susitikimą – minus 31 taškas ir 22 taškai ant stalo. Tomas priverčia Vilių suklysti ir uždirba 7 taškus – minus 24 taškai, 22 taškai ant stalo – belieka išprovokuoti dar vieną Viliaus klaidą ir pergalė jo rankose, nes mėlyno, rožinio ir juodo rutulių padėtis puiki! Tačiau vis dėl to Vilius susikaupia, pademonstruoja šaltus nervus, įmuša sudėtingą rudą bei mėlynąjį rutulius ir Tomas kapituliuoja – 65:32. Galutinis rezultatas 5:4, Vilius nugali sudėtingame ir nepaprastai įdomiame mače.

 

Sveikiname Vilių Schulte-Ebbert su pelnyta pergale Baltic Elite Cup 2013 turnyre. Jam atiteko pereinamoji taurė bei piniginis prizas. Kiti žaidėjai buvo apdovanoti krištoliniais atminimo medaliais.

 

Visa turnyro statistika yra čia

 

Žaidėjų įspūdžiai:

 

Vilius Shulte-Ebbert:

Turnyras organizuotas nepriekaištingai –  viskas vyko pagal numatytą laiką, stalas tvarkomas, vandens buteliukai kiekvienam dalyviui,  mačai su teisėjais ir live scoring. Nuotaika buvo tikrai gera –  pasijutau beveik kaip main tour žaidėjas J

Apie varžovus:  Simui trūko koncentracijos, dabar jis nėra geroje formoje – ir neparodė to, ką sugeba.

Vilmantas labai gerai pataiko tolimus smūgius, tik reikėtų pagerinti balto rutulio kontrolę ir padirbti su smūgio technika. Puikiai stato snukerius.

Mindaugas žaidė neblogai, gerai atsižaidineja, darė snukerius, bet trūko tikslumo break bildinge.

Tomas rodė stabiliausią žaidimą viso turnyro metu turnyro finale pritrūko sėkmės.

Ačiū už pravestą turnyrą, labai vertinu iniciatyvius žmones, kurie nori, kad snukeris Lietuvoje plėstųsi ir tobulėtų, lauksiu kito Jūsų turnyro !!!

 

Tomas Puodžiūnas:

Esu dėkingas organizatoriams už galimybę žaisti unikaliame formate. Didelis freimu skaičius ir stipriausi baltijos regiono žaidėjai sudaro puikią proga išbandyti savo ir kitu pajėgumą.
Puikią organizacija ir tinkamu formatu pasižymintis turnyras turi puikias perspektyvas ateityje surinkti viso regiono geriausius žaidėjus. Tikiu, kad bendradarbiaujant su LBF organizatoriai pakels turnyro prestižą į naujas aukštumas.

 

Mindaugas Maisiejus:

Patiko turnyro organizavimas, organizatorius pasirūpino apgyvendinimu, maitinimu.

Taip pat puikų įspūdį, kaip ir pernai, padarė taškų skaičiavimo sistema bei atvaizdavimas dideliame ekrane, leidžiantis žaidėjui sekti mačo eigą neblaškant dėmesio. Panaši sistema naudojama tarptautiniuose mėgėjų turnyruose. Pati kova turnyre buvo įdomi, nepaisant to, kad žaidėjai vienas kito žaidimą puikiai pažįsta. Tikiuosi, kad kitais metais būsiu pakviestas ir pavyks susigrąžinti nugalėtojo titulą.

 

Vilmantas Buika:

Man tai buvo naudinga patirtis žaidžiant su stipriausiais Lietuvos snukerio žaidėjais. Ypač įsiminė pergalė prieš Simą – vis dėl to jis yra Lietuvos čempionato bei BSL nugalėtojas. Buvo didelė garbė kovoti su juo ir kitais varžovais. Noriu dar kartą pasveikinti Vilių su pergale – tikiuosi, kad ji įkvėps jį ir toliau tobulėti bei, sprendžiant iš profesionalių serijų gausos, pirmam įmušti 100-o taškų seriją.

Kaip organizatorius noriu padėkoti žaidėjams ir palinkėti jiems sėkmės žaidžiant šį puikų žaidimą.

 

Simonas Dragūnas

Bus papildyta

 

 

Turnyro Baltic Elite Cup organizatoriaus CLUB 147 sprendimu ateinančiais metais šis pilnai pasiteisinęs 5-ių žaidėjų ir „Best of 3“ grupės etapo formatas bus išlaikytas, o vietos bus paskirstytos sekančiai: 3 žaidėjai iš Lietuvos, po 1-ą iš Latvijos ir Baltarusijos. Jei pavyks turnyrui parengti papildomą stalą – žaidėjų skaičius išaugs iki 8 ( po vietą Lietuvai, Latvijai, Estijai). Organizatorius nebeatsižvelgs į žaidėjų pasiekimus turnyruose, o kvies savo nuožiūra tuos, kurie tai dienai bus stipriausi ir demonstruos geriausią žaidimą. Išimtis taikoma tik Vilmantui Buikai, kuris atstovauja turnyrą organizuojantį CLUB 147, bei turnyro nugalėtojams, automatiškai patenkantiems į turnyrą.

 

BEC 2013 organizatoriai

 

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: