„Baltijos taurė“ 2015 iškeliavo į Latviją
  • spalio 21, 2015
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Praėjusį savaitgalį Vilniaus biliardo klubuose praūžė bene svarbiausias metų piramidės renginys – turnyras „Baltic cup“ 2015. Šiame Kombinuotos piramidės turnyre dalyvavo 36 žaidėjai iš Lietuvos, 19 iš Baltarusijos, 13 iš Latvijos, 2 iš Rusijos bei 1 iš Ukrainos – viso 71 sportininkas. Pirmasis varžybų etapas šeštadienį dviejų minusų sistema vyko biliardo klubuose „Brooklyn“, „Piramidė“ bei „Era“, o antrasis – jau olimpine sistema, sekmadienį, biliardo klube „Brooklyn“.

Antroji turnyro diena prasidėjo aštuntfinaliais. Jų rezultatai:
Januš Markocinskyj (BLR)   1:3   A. Isajenko (LT);

  1. Arcimavičius (LT) 1:3 A. Špogis (LT);
  2. Karpovič (BLR) 3:1 V. Čižov (BLR);
  3. Ivanovas (LT) 3:1 S. Jarnuševičius (LT);
  4. Vinogradov (LV) 3:1 L. Parižer (LV);
  5. Anufrijev (BLR) 3:1 N. Ochotskij (LV);
  6. Oleinik (LT) 3:2 D. Pilipčiuk (LV);
  7. Špogis (LT) 3:1 S. Grazion (BLR).

 

Pirmasis „Baltic cup“ 2015 ketvirtfinalis buvo tarsi pernykščio finalo atkartojimas, nes jame susitiko du lietuviai – klaipėdietis Arvydas Špogis bei vilnietis Aleksandras Isajenko. Pirmąją partiją lengvai laimėjo Aleksandras, o antrojoje labai greitai į priekį rezultatu 7:1 išsiveržė Arvydas. Visgi tokia įtikinama persvara nereiškė nieko, nes Arvydas pradėjo klysti paprastose situacijose, o Aleksandras priešingai – pradėjo pataikyti tiesiog viską taip išplėšdamas pergalę šioje itin atkaklioje bei permainingoje partijoje. Po tokio apmaudaus pralaimėjimo Arvydas taip ir nebeatsigavo, tad pergalę kovoje rezultatu 3:0 šventė Aleksandras.

Antrąjame ketvirtfinalyje baltarusas Vadim Karpovič nepaliko jokių vilčių Lietuvos biliardo legendai, veteranui Valerijui Ivanovui, nugalėdamas jį rezultatu 3:0.

Sekančiame ketvirtfinalyje Latvijos atstovas Viktor Vinogradov po atkaklios kovos palaužė kito pajėgaus Baltarusijos sportininko Vasilij Anufrijev pasipriešinimą rezultatu 3:1, nors po dviejų partijų rezultatas dar buvo lygus 1:1.

Paskutiniame ketvirtfinalyje labai netikėtai į jį prasibrovęs Arvydo Špogio tėtis veteranas Svajūnas Špogis nebesugebėjo pasipriešinti Dmitrijui Oleinikui nusileisdamas jam rezultatu 0:3.

„Baltic cup“ pusfinalis tarp Viktoro Vinogradovo bei Dmitrijaus Oleiniko klostėsi labai atkakliai. Pradžioje tiesiog neįtikėtiną žaidimą pademonstravęs Viktoras lengvai išsiveržė į priekį rezultatu 2:0, tačiau Dmitrijaus tai nepalaužė ir po dar trijų atkaklių partijų rezultatas jau buvo 3:2 – vis dar pirmavo Viktoras. Visgi tai buvo viskas, ką Dmitrijus sugebėjo priešpastatyti puikiai visą turnyrą rungtyniavusiam Latvijos sportininkui ir kova baigėsi rezultatu 4:2.

Kitas turnyro pusfinalis tarp Aleksandro Isajenko bei Vadimo Karpovič atkaklus buvo tik pradžioje, kai abu varžovai apsikeitė laimėtomis partijomis. Toliau viskas klostėsi pagal Aleksandro parengtą scenarijų, kuris, laimėjęs tris partijas iš eilės, kaip ir pernai iškopė į šio prestižinio Lietuvai piramidės turnyro finalą.

„Baltic cup“ 2015 turnyro finalas prasidėjo kaip jau įprasta puikiu Latvijos sportininko Viktoro Vinogradovo žaidimu. Latvis laimėjo pirmąją partiją bei antrojoje išsiveržė į priekį rezultatu 6:0. Visgi Lietuvos sportininko, pernykščio turnyro nugalėtojo, Aleksandro Isajenko tai nepalaužė, ir, sukaupęs visas jėgas Aleksandras išplėšė pergalę šioje itin svarbioje partijoje išlygindamas rezultatą finale 1:1. Paprastai taip jau būna sporte, kad patyręs apmaudų pralaimėjimą sportininkas įkrenta į psichologinę duobę, o iškovojęs itin sunkią pergalę žaidėjas pasijunta lyg ant sparnų. Tačiau šį kartą buvo kiek kitaip. Viktoras ne tik kad nepalūžo, bet toliau demonstravo užtikrintą, itin aukšto lygio žaidimą, bei, laimėjęs likusias 4 partijas, iškovojo bene įspūdingiausią pergalę karjeroje.

 

Piramidės sekcijos vardu,

Audrius Rusteika

IMG_2163

IMG_2158

IMG_2058IMG_2064IMG_1788IMG_1786

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: