“Black Ball taurėje“ klaipėdiečiai pademonstravo savo jėgą
  • gegužės 01, 2013
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Balandžio 27-28 dienomis Klaipėdoje praūžė reitinginis laisvos piramidės turnyras „Black Ball taurė“ 2013, sutraukęs 27 sportininkus iš Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio ir Ignalinos. Viso turnyro metu tvyrojusi puiki nuotaika, už kurią reiktų padėkoti klubo savininkui Kęstučiui Žadeikiui, nesutrukdė sportininkams pademonstruoti gražaus žaidimo, po kurio labiausiai džiaugėsi Klaipėdos piramidės meistrai bei jų gerbėjai, nes klaipėdiečiai pirmą kartą LBF istorijoje okupavo visą apdovanojimų pakilą. Dabar apie viską iš eilės.

Jau pirmąją turnyro dieną klaipėdietis Ignas Gumuliauskas iš turnyro išmetė du pirmojo Lietuvos reitingo dešimtuko žaidėjus – panevėžietį Audrių Rusteiką ir praėjusio reitinginio turnyro nugalėtoją vilnietį Levaldą Arcimavičių (pirmąsias savo dvikovas svečiai taip pat pralaimėjo klaipėdiečiams Ernestui Monginui bei Regimantui Žekui), o į antrąjį turnyro etapą be Klaipėdos meistrų pateko tik vilniečiai Konstantinas Pčelinas bei Maksimas Lukašikas. Į antrąjį etapą dar iškopė Arvydas Špogis, Konstantin Afanasjev, Ernestas Monginas, Regimantas Žekas, Ignas Gumuliauskas bei Vilius Pašakinskas.

Antroji turnyro diena kaip ir dažniausiai prasidėjo nuo ketvirtfinalių. Juose Ignas rezultatu 5:2 palaužė Vilių, Arvydas 5:0 nugalėjo Ernestą, Regimantas rezultatu 5:3 privertė pasiduoti tituluotesnį Maksimą, o labiausiai lauktoje ketvirtfinalio dvikovoje tarp dviejų Konstantinų Afanasjev tiesiog nušlavė Pčeliną sausu rezultatu 5:0, paskutines dvi partijas surinkdamas iš priėjimo.

Pirmąjame turnyro pusfinalyje susitiko panašaus pajėgumo varžovai – Ignas Gumuliauskas ir Regimantas Žekas. Abu šie žaidėjai anksčiau itin garsėdavo savo agresyviu žaidimu be gynybos, tačiau šiame turnyre abu pademonstravo, jog gali puikiai jaustis ir žaisdami pozicinį biliardą. Atkaklioje ir permainingoje jų dvikovoje rezultatu 5:3 triumfavo Regimantas.

Kitame pusfinalyje susikovė du pagal reitingą pajėgiausi klaipėdiečiai – pirmas Lietuvos reitingo žaidėjas Arvydas Špogis ir ketvirtas reitinge Konstantin Afanasjev. Kaip ir buvo galima tikėtis, šiai kovai prireikė visų devynių partijų, o lemiamoje partijoje, esant rezultatui kamuoliukais 3-3, Konstantinas bandė atlikti pakankamai sudėtingą smūgį, turėjusį nulemti kovos likimą vieno ar kito sportininko naudai, tačiau sėkmė jam nenusišypsojo ir kamuoliukas užstrigo lūzoje. Arvydas puikiai pasinaudojo varžovo klaida ir pabaigęs mušti likusius reikiamus 5 rutulius iškopė į finalą.

Turnyro finalas prasidėjo dviem Arvydo laimėtom partijom, tačiau Regimantas nė nemanė lengvai nusileisti Lietuvos reitingo lyderiui, laimėdamas sekančią partiją, o vėliau netgi sukeldamas finalo įtampą iki maksimumo –  3:3. Deja, tačiau tai buvo viskas, ką Regimantui pavyko pademonstruoti, nes sekančiose dviejose partijose nugalėjo Arvydas ir pelnytai tapo „Black Ball taurės“ nugalėtoju.

Turnyro finalą ir daug kitų kovų galite pamatyti mūsų puslapio „video“ skiltyje.

Varžybų turnyrinę lentelę su visų kovų rezultatais rasite čia

Varžybų prizininkai: iš kairės –  K. Afanasjev, R. Žekas, A. Špogis ir I. Gumuliauskas.

Sveikiname turnyro nugalėtoją, prizininkus bei visus dalyvius!

 

Piramidės sekcijos vardu,

Audrius Rusteika

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: