BSL pirmojo etapo finale A. Isajenko nukarūnavo reitingo lyderį
  • vasario 03, 2014
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

Lietuvos biliardo profesionalas A. Isajenko Baltijos Snukerio lygos pirmojo etapo finale nugali 2013 metų reitingo lyderį Tomą Puodžiūną 3-0 ir perima lyderio karūną.

Pirmąjį vasario savaitgalį snukerio mėgėjai iš visų Baltijos šalių rinkosi į Vilniaus biliardo klubą „Cue Club“, kuriame vyko Baltijos Snukerio Lygos I etapas. Kaip ir buvo tikėtasi, gausiausiomis pajėgomis stojo Lietuvos atstovai subūrę 25 šios disciplinos atstovus. Stebėtina, jog priešingai nei ankstesniais metais, neatvyko nei vienas Latvijos atstovas, tad tikimasi, jog sekančiame etape Rygoje jie stos į kovą visu pajėgumu. Džiugu, jog Lietuvoje apsilankė 5 žaidėjai iš Baltarusijos, tarp jų viena moteriškosios lyties atstovė. Be to, į turnyrą atvyko ilgametis Lietuvos pirmosios snukerio reitingo vietos savininkas bei buvęs Lietuvos snukerio čempionas Henrikas Strolis.

Pirmajame etape visi žaidėjai buvo suskirstyti į grupes po 7-8 žaidėjus, kuriame kovos vyko kiekvienas su kiekvienu iki 1 pergalės („round-robin“). H. Strolis, S. Dragūnas, T. Puodžiūnas, A. Isajenko, V. Schulte, Baltarusijos reitingo žvaigždė S. Melnichonok ir jo tautiečiai M. Shkundalev ir S. Vasiljev bei kiek netikėtai į žaidimą grįžęs J. Merkelis be ypatingų sunkumų pasiekė aukščiausias vietas grupių etape ir iškopė į aštuntfinalius. Dėl likusių vietų aštunfinalyje tarpusavy žaidė visas kitas vietas grupėje tarp 3 ir 6 užėmę žaidėjai.

Aštuntfinaliuose didelių netikėtumų žaidėjai nepateikė. Į ketvirtfinalius išėjo 6 iš 8 grupių lyderių, nušlavę savo oponentus rezultatu 2-0. Deja, nelygioje kovoje krito J. Merkelis, nepajėgęs išlaikyti tempo prieš gražų žaidimą demonstravusį S. Melnichonok, bei Lietuvos reitingo lyderis S. Dragūnas kontrolinėje partijoje pralošęs A. Maksimovui.

Ketvirtfinaliuose susitiko H. Strolis ir S. Vasiljev, V. Schulte ir A. Isajenko, M. Shkundalev ir A. Maksimov, T. Puodžiūnas ir S. Melnichonok. Pirmuosiuose ketvirtfinaliuose šventė mačų favoritai atsižvelgiant į grupių rezultatą ir skirstymą H. Strolis ir M. Shkundalev. Kituose ketvirtfinaliuose A. Isajenko nukovė jaunąjį V. Schultę, o T. Puodžiūnas laimėjo prieš S. Melnichonok.

Pusfinaliuose susitiko vienų gausiausiai apdovanotų Lietuvos biliardo pasaulio atstovų būrys bei itin aukštos klasės žaidimą šiame turnyre demonstravęs Baltarusijos atstovas M. Shkundalev. Pirmajame pusfinalyje špagas surėmė seni „priešai“, daugelio snukerio turnyrų finalų dalyviai H. Strolis ir A. Isajenko. Vis dėlto, H. Stroliui nepavyko pademonstruoti klasiško žaidimo ir gerą formą demonstruojantis A. Isajenko iškopė į finalą. Kitame pusfinalyje susirungė M. Shkundalev ir T. Puodžiūnas. Po nuožmios kovos, kurioje buvo ir turnyro aukščiausia 58 taškų serija, rezultatu 3-2 į finalą pateko T. Puodžiūnas.

Deja, pastarajam nuovargis pakišo koją ir po įtemptos kovos pasiekus finalą nepavyko pasipriešinti „ant sparnų“ žaidžiančiam universaliajam A. Isajenko. Rezultatu 3-0 sutriuškinus oponentą, šiam teko pripažinti jo pranašumą ir pasveikinti su dar vienu titulu.

Sveikiname turnyro prizininkus ir dėkojame žaidėjams už dalyvavimą!

Iki kitų susitikimų prie biliardo stalų!

Lietuvos Biliardo Federacija

Turnyro eigą rasite paspaudę nuorodą: ŽIŪRĖTI.

Turnyro video įrašus rasite paspaudę nuorodą: ŽIŪRĖTI

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: