„Champions Club“ U-10 snukerio turnyre – Rasmanto pergalė
  • lapkričio 26, 2014
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

Lapkričio 23-ią dieną Rygoje vykusiame trečiajame atvirame „Champions Club“ U-10 snukerio turnyre pergalę skynė šešiametis lietuvis R. Buika.

Lapkričio 23-ią dieną Rygoje vyko trečiasis atviras „Champions Club“ U-10 snukerio turnyras.

Jame Lietuvą atstovavo jau du žaidėjai: panevėžietis Rasmantas Buika ir vilnietis Morkus Narbutis. Latvijos garbę gynė 4 žaidėjai.

Burtai mūsų atstovus išskyrė į skirtingas grupes.

Praėjusio turnyro finalininkas Rasmantas pateko į grupę su buvusiu varžovu finale Artjemijs Žižins ir Ričards Tupulis, o Morkaus varžovais tapo pirmojo turnyro nugalėtojas Andrejs Pripjoks ir Renars Lemanis.

Rasmantas šįkart nepaliko jokių vilčių buvusiam skriaudėjui Arjemijs nugalėdamas jį įtikinamu skirtumu, susirinkęs beveik visus raudonus rutulius ir įmušdamas nemažai serijų su spalvotais rutuliais. Atkaklesnė dvikova vyko su Ričards, bet ir čia panašiu stiliumi Rasmantas švenčia antrą pergalę ir užima – 1 vietą grupėje.
Kitoje grupėje žaidusiam Morkui sekėsi neblogai – jis, nors ir pralaimėjo Andrejs, bet atkaklioje kovoje įveikė Renars ir užėmė antrą vietą.

Toliau prasidėjo lemiamos kovos dėl vietos pusfinalyje tarp 2-3 vietas grupėse užėmusių jaunųjų žaidėjų.
Artemijs susitiko su Renars, o Morkus – su Ričards. Tuo tarpu grupių nugalėtojai Rasmantas ir Andrejs laukė savo varžovų pusfinalyje.

Turnyro debiutantas Morkus vis dėlto turėjo pripažinti Ričards pranašumą, nors kova vyko išties atkakliai. Kitame mače tik mušant paskutinius rutulius paaiškėjo nugalėtojas – Artemijs.

Taigi, paaiškėjo pusfinalio poros: Artemijs Žižins – Andrejs Pripjoks ir Rasmantas Buika – Ričards Tupulis. Mūsų atstovui kiek trūko susikaupimo, tačiau pergalės iš rankų jis nepaleido. Taigi – stebuklo neįvyko ir į finalą keliauja Andrejs ir Rasmantas. Ko gero šiuos du žaidėjus artimiausioje ateityje dažniausiai matysime finalinėse dvikovose.

Finalas.

Andrejs, pirmojo turnyro nugalėtojas ir pralaimėjęs antrajame turnyre pusfinalio mačą Rasmantui buvo pilnas ryžto atsirevanšuoti ir laimėti nugalėtojo taurę. Rasmantas taip pat atvyko tik laimėti, todėl kova žadėjo būti atkakli ir principinė. Pirmą kartą finalas buvo žaidžiamas iki 2-jų pergalių.

1 partija.

Mačą sėkmingiau pradėjo Rasmantas ir jį įpusėjęs jau turėjo nemažą pranašumą, o likus ant stalo spalvotiems rutuliams pirmavo 26 taškų skirtumu ir atrodė, kad pergalė lengvai pasiekiama. Tačiau Rasmantas, stengdamasis daryti išėjimą nuo geltono rutulio prie žalio, nepataiko ir Andrejs pavyksta 4 (!) kartus iš eilės mušant geltoną rutulį po nepataikymo pastatyti Rasmantui snukerį. Pasekoje – 4 miss‘ai, 7 klaidos ir 28 taškai varžovui. Rasmantas atsilieka jau 2 taškais. Toliau viskas vyko itin dramatiškai. Andrejs įmuša geltoną, vėliau žalią ir pirmauja 7 taškais. Ir vėl po nesėkmingo smūgio Andrejs pastato snukerį Rasmantui ir vėl klaida ir miss’as. Antruoju bandymo Rasmantas pataiko, tačiau palieka rudą rutulį Andrejs – skirtumas išauga iki 15 taškų. Rasmantui būtina įmušti likusius tris rutulius ir nepadaryti klaidų. Jis įspūdingai įmuša tolimą mėlyną, puikiai nuo borto išsiveda prie rožinio, įmuša ir pasistato patogiam smūgiui į juodą rutulį – rezultatas lygus! Tačiau čia pritrūksta susikaupimo ir nepavyksta gražia serija užbaigti partijos. Abu žaidėjai turėjo po kelis bandymus įmušti lemiamą juodą. Praėjusiame finale būtent mušdamas pergalingą juodą Rasmantas įmušė baltą, tuo padovanodamas pergalę varžovui. Šįkart Rasmantas susikaupė ir tolimu, sudėtingu smūgiu išplėšia pergalę pirmojoje partijoje sukeldamas didžiules ovacijas salėje. 1:0.

2 partija.

Šioje partijoje kova vyko jau daug atkakliau. Rasmantas vėl pirmavo visos partijos metu, bet ėmė kartotis pirmos partijos scenarijus – turint persvarą teko keletą kartų išeiti iš sudėtingų snukerių, atiduoti varžovui taškus. Tačiau šįkart klaidų buvo mažiau ir likus ant rožiniam ir juodam rutuliui Rasmantas dėka nedidelių serijų su spalvotais rutuliais pirmauja 5 taškais. Po nesėkmingo varžovo bandymo Rasmantas tolimu smūgiu per visą stalą įmuša rožinį rutulį ir deda tašką finalinėje dvikovoje – 2:0.

Puiki pergalė ir nugalėtojo taurė pagaliau vyksta į Lietuvą!
Nugalėtoją pasveikino ir taurę įteikė varžybų organizatorius S.Sergejevs.

Turnyro lentelė – http://ccl.lv/ccl-snooker-u17-2311/

Šešiametis Rasmantas išlieka jauniausiu U10 dalyviu turnyruose ir yra pilnas ryžto neužleisti nugalėtojo pakylos būsimuose turnyruose bei kuo greičiau pagerinti praėjusiame turnyre pasiektą 20 taškų seriją. Sveikiname jį su pergale, Morkų – su sėkmingu debiutu, linkime jiems sėkmės ir kviečiame kitus U-10 amžiaus žaidėjus vykti į turnyrus Latvijoje, atstovauti mūsų šalį ir džiuginti mus visus pergalėmis!

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: