„ERA club taurę“ 2013 iškovojo Aleksandras Isajenko
  • balandžio 09, 2013
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Balandžio 6-7 dienomis Vilniuje, naujame ir visus dalyvius tiek interjeru, tiek biliardo stalų kokybe sužavėjusiame biliardo klube įvyko komercinis Laisvos piramidės turnyras „ERA club taurė“ 2013, į kurį susirinko 32 sportininkai iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių ir Švenčionių miestų bei rajonų.  Dalyvių tarpe kiek netikėtai atsidūrė ir dvi Lietuvos pulo žvaigždės – daugkartiniai Lietuvos čempionai šiaulietis Marius Šiaudkulis bei vilnietis Leonas Mončiunskas. Šios dvi Lietuvos biliardo asmenybės tikrai nesiruošė turnyrui, ką parodė ir kovų rezultatai, nes jau antradienį jie kartu su kitais Lietuvos pulo rinktinės nariais išvyksta į Slovėnijoje vyksiantį Europos pulo čempionatą. Kolegos pulistai tiesiog pademonstravo solidarumą su piramidės meistrais atsidarius naujam puikiam klubui ir taip paneigė mitą apie susiskaldžiusį Lietuvos biliardo pasaulį.

Pirmoji turnyro diena didesnių staigmenų nepažėrė, o į antrąjį turnyro etapą per „pliusą“ pateko Aleksandras Isajenko, Valerijus Ivanovas, Artūras Martinkėnas bei Edvinas Jaroševič, per „minusą“ – Konstantin Afanasjev, Audrius Rusteika, Maksimas Lukašikas bei Konstantinas Pčelinas.

Antroji turnyro diena prasidėjo nuo ketvirtfinalių, kuriuose Aleksandras Isajenko nugalėjo Konstantiną Pčeliną, Edvinas Jaroševič laimėjo prieš Audrių Rusteiką, Konstantin Afanasjev nepaliko šansų Artūrui Martinkėnui, o Valerijus Ivanovas po atkaklios kovos palaužė Maksimą Lukašiką.

Pirmas turnyro pusfinalis nebuvo atkaklus – jame Aleksandras Isajenko sausu rezultatu 5:0 sutriuškino Edviną Jaroševič. Visiškai kitaip vyko antrasis turnyro pusfinalis. Pirmoje kovos dalyje iniciatyva priklausė Konstantinui, kuris pirmavo rezultatu 4:1, tačiau tada puikią atkarpą sužaidė Valerijus bei sušvelnino rezultatą iki 3:4. Visgi tai ir buvo viskas, ką veteranui pavyko pademonstruoti, nes sekančioje atkaklioje partijoje vėl nugalėjo Konstantinas taip laimėdamas kovą galutiniu rezultatu 5:3 bei pirmą kartą karjeroje iškopdamas į LBF organizuojamų piramidės varžybų finalą.

Varžybų finale Konstantinas iš karto savo žaidimu visiems parodė, kad neketina nusileisti varžybų favoritui Aleksandrui, kuriam pirmąjame etape buvo pralaimėjęs sausu rezultatu 0:4, ir pademonstravęs visus žiūrovus sužavėjusį žaidimą laimėjo tris partijas iš eilės. Esant rezultatui 3:0 Konstantino naudai visi suprato, kad sekančios partijos svarba – milžiniška, tačiau to regis nesuvokė pats Konstantinas, ryžęsis atlikti itin rizikingą smūgį. Kas įdomiausia, atlikus šį smūgį rezultatyviai pozicija ant stalo būtų visiškai  nepagerėjusi, o nepataikius grėsė krūvos kamuoliukų išsklaidymas bei iniciatyvos atidavimas varžovui. Smūgį Konstantinas atliko nerezultatyviai, ko pasekoje Aleksandras laimėjo partiją, perėmė iniciatyvą ir laimėjęs dar dvi partijas iš eilės išlygino rezultatą. Sekančiose dviejose partijose abu finalistai apsikeitė pergalėmis ir tapo aišku, kad turnyro nugalėtojas išaiškės tik po paskutinės kontrolinės partijos.

Kontrolinės partijos pradžia klostėsi apylygiai, tačiau esant rezultatui 3-3 Konstantinas nepataikė vidutinio sudėtingumo savo kamuoliuko, o Aleksandras pasinaudojo po smūgio pagerėjusia pozicija ir labai gražiais smūgiais įmušė 5 trūkstamus rutulius bei pelnytai tapo turnyro „ERA club taurė“ 2013 nugalėtoju.

Turnyro finalą ir daug kitų kovų galite pamatyti mūsų puslapio „video“ skiltyje.