“Era taurėje“ 2015 – įspūdingas klaipėdiečio Arvydo Špogio triumfas
  • lapkričio 24, 2015
  • Piramidė
  • Share on Facebook

32 dalyviai susirinko į praėjusį savaitgalį Vilniaus biliardo klubuose „Era“ ir „Brooklyn“ vykusį kombinuotos piramidės turnyrą „Era taurė“ 2015.

Pirmąją turnyro dieną „Brooklyn“ klube vykusiose kovose netikėčiausias buvo jauno klaipėdiečio Pauliaus Černeckio žaidimas. Pastaruoju metu Paulius treniravosi su Klaipėdos piramidės lyderiu Arvydu Špogiu, kas be abejonės ženkliai prisidėjo prie itin greito sportininko meistriškumo augimo. Pirmojoje savo dvikovoje Paulius susitiko su pastarąjį dešimtmetį geriausius rezultatus demonstruojančiu vilniečiu Aleksandru Isajenko ir pralaimėjo tik po labai atkaklios kovos rezultatu 2:3, nors viskas  tikrai galėjo pasisukti ir į kitą pusę. Ne mažiau gražiai Paulius žaidė  ir sekančiose kovose „minuse“, paskutinėje kurių įveikė itin pajėgų vilnietį Aleksandrą Barinovą taip užsitikrindamas vietą geriausiųjų aštuntuke. Iš biliardo klubo „Brooklyn“ į sekantį etapą pateko ir vieni turnyro favoritų – jau minėtas Aleksandras Isajenko, Konstantinas Pčelinas bei Ruslanas Bojarovičius.

Biliardo klube „Era“ vykusiose kovose be didesnio vargo į antrą etapą pateko vilniečiai Maksimas Lukašikas ir Dmitrij Oleinik, bei klaipėdietis Arvydas Špogis, o štai paskutinis ketvirtfinalio dalyvis paaiškėjo tik po tikros dramos. Kovoje tarp kauniečio Algimanto Grabausko ir klaipėdiečio Regimanto Žeko, pradžia geriau susiklostė pastarąjam – rezultatas labai greitai tapo 2:0 jo naudai. Visgi Algimantas taip langvai pasiduoti neketino ir varžovui atsakė tuo pačiu – užtikrintai laimėjo kitas dvi partijas bei išlygino rezultatą. Lemiamoje paskutinėje partijoje situacija klostėsi taip, kad Algimantui tikrai bus sunku tai pamiršt. Jis rutuliais pirmavo rezultatu 6:1, tačiau padaręs keletą klaidų, iš kurių viena buvo tikrai elementari, leido varžovui įsižaisti, vėl pajusti tolstančios pergalės kvapą bei išplėšti pergalę lemiamoje partijoje rezultatu 8:7.

Ketvirtfinalio kovos prasidėjo lengvomis Arvydo Špogio, Aleksandro Isajenko bei Dmitrijaus Oleiniko pergalėmis prieš atitinkamai Regimantą Žeką, Maksimą Lukašiką bei Ruslaną Bojarovičių, ir tik Paulius Černeckis atkakliai priešinosi daug labiau patyrusiam Konstantinui Pčelinui, bet pergalės iškovoti visgi nesugebėjo – lemiamais momentais Pauliui koją pakišo patirties stygius.

Pirmąjame turnyro pusfinalyje Arvydas Špogis neturėjo daug vargo su principiniu varžovu Dmitrijum Oleiniku laimėdamas rezultatu 4:1. Kitame pusfinalyje Aleksandras Isajenko taip pat gan užtikrintai įveikė Konstantiną Pčeliną rezultatu 4:2.

„Era taurės“ finalas prasidėjo labai atkaklia ir ilgai trukusia partija, kurią po ilgos atsižaidimų serijos laimėjo Arvydas. Sunkiai iškovota pergalė partijoje dažnai įkvepia sportininkus. Ne išimtis buvo ir finalinė kova – po sunkios pergalės Arvydas greitai, lengvai bei užtikrintai laimėjo sekančias dvi partijas bei išsiveržė į priekį rezultatu 3:0. Ketvirtą partiją po atkaklios kovos bei kelių itin mažai finale ir visame turnyre klydusio Arvydo klaidų laimėjo Aleksandras, tačiau penktoje partijoje jam vėl teko ne žaisti, o daugiau stebėti kaip vieną po kito rutulius į stalo kišenes guldo varžovas. Galutinis finalo rezultatas – 4:1 Arvydo špogio naudai.

 

Piramidės sekcijos vardu,

Audrius Rusteika

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: