Europos Snukerio čempionato 2012 apžvalga
  • birželio 21, 2012
  • Snukeris
  • Share on Facebook

 Šių metų birželio 4-14 dienomis Daugpilyje, Latvija, įvyko vienas svarbiausių renginių snukerio srityje – Europos snukerio čempionatas. Tradiciškai jame lyderiavo ilgametės šio aristokratiško žaidimo tradicijas turintys Jungtinės Karalystės atstovai – Anglija, Airija, Škotija, Velsas. Arti jų buvo Islandijos, Belgijos, Olandijos žaidėjai. Na, o  Latvija, Baltarusija, Bulgarija kaip ir Lietuva galėjo rimčiau varžytis tik tarpusavyje.

 

 

Vyrų grupėje iš 84 žaidėjų iki finalo prasimušė Scott Donaldson (Škotija) bei Brendan O’Donoghue (Airija). Ženkliai stipresnis buvo jaunasis 18metis škotas, kuris ir laimejo kelialapį į Main Tour rezultatu 7:3.

Masters grupėje dalyvavo 48 dalyviai. Neabejotinas lyderis viso turnyro metu buvo Darren Morgan iš Welso, kuris ir finale padėjo „riebų“ tašką savo pasirodyme, 6:0 nugalėdamas agresyvujį Steve Judd iš Anglijos.

Moterų grupėje neabejotina favorite buvo daugkartinė čempionė is Belgijos Wendy Jans. Pakeliui į finalą ji tiesiog „nušlavė“ savo oponentes. Džiugu paminėti, kad Lietuvos atstovė Monika Mickutė po grupės varžybų puikavosi 6toje vietoje iš 24 dalyvių, patyrusi tik vieną pralaimėjimą prieš garsiąją Wendy, kitus keturis mačus laimėjusi užtikrinta persvara 3:0 ir 3:1. Gaila, kad astuntfinalyje jai teko pripažinti kitos belgės Nawal Touzani pranašumą.

Moterų finalas tarp Wendy Jans ir Latvijos moterų snukerio žvaigždės Tatjanos Vasiljevos buvo įspūdingas. Tatjana išmintingu žaidimu sugebėjo sustabdyti grėsmingąją priešininkę (atkreiptinas dėmesys, kad du mėnesius iki čempionato latvė intensyviai ruošėsi pas garsų anglų trenerį Terry Griffit). Lemiamoje 9toje partijoje Tatjana išlaukė savo šanso ir gražiu akademiniu stiliumi pasiekė išsvajotą Europos čempionės titulą.

Lietuvių pasirodymų statistika:

Vyrų kategorija iš 84 dalyvių:

54 vieta Mindaugas Skurvydas

55 vieta Tomas Puodžiūnas

60 vieta Vilius Schulte

65 vieta Romanas Baradulinas

 

Moterų kategorija iš 24 dalyvių:

6 vieta Monika Mickutė

17 vieta Alina Olševskaja

 

Senjorų kategorija iš 48 dalyvių:

32 vieta Mindaugas Maisiejus

33 vieta Darius Bublys

34 vieta Andrius Petkevičius

 

Nepaisant gan kuklių rezultatų, Lietuvos delegacijai šį išvyka buvo labai naudinga – du žmonės (Arunas Sutkevičius ir Darius Bublys) išklausė tarptautinių snukerio teisėjų kursus bei sėkmingai išlaikė referių kategorijos egzaminus. Islandijos federacija pakviete mus į Šiaurės šalių turnyrą Nord Cup 2012. Serbų, Čekų, Lenkų, Rusų bei Bulgarų atstovai išreiškė pageidavimą prisijungti prie Baltijos Snukerio Lygos.

Lietuvos žaidėjai jau nebuvo vien statistais turnyre – rodė kovingumą prieš tituluotus varžovus. Mindaugas Maisiejus buvo arti tikslo daugelyje susitikimu su Europos snukerio elitu ir atkrintamose varžybose praleido į priekį čempionato nugalėtoją Darren Morgan. Čempionato metu sudalyvauta eilėje snukerio pamokų pas garsiausius garsiausius mokytojus bei žaidėjus.

[flagallery gid=6 name=Gallery]

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: