Finale – V. Schulte’s triumfas
  • vasario 24, 2016
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

Pergalinga 122 taškų seriją atnešė V. Schultei "Lithuanian Masters" 2016 titulą.
Legendiniame Lietuvos „Masters“ turnyro finale – V. Schulte 122 taškų serija bei pergalė prieš pirmąjį Lietuvos snukerio reitingo numerį S. Dragūną. Šį kartą gerai pradėjęs turnyrą, V. Schulte ritmą išlaikė iki pat galo ir pademonstravo savo geriausius sugebėjimus.

Nors Lietuvos rinktinės sportininkai, ką tik grįžę iš Europos snukerio čempionato, vykusio Vroclave, jau kitą dieną stojo prie snukerio stalų Vilniuje, panašu, kad susitikimai su Europos stipriausiais jiems išėjo į naudą. Šių metų Lietuvos Masters turnyre netrūko nei įtampos, nei taiklių smūgių. Daugiau nei penkios pusšimtės serijos ir viena 122 serija sufleruoja – reginys buvo nepakartojamas, ir tai ne tik geriausiųjų penketo nuopelnas.

Ne paslaptis, kad tokiuose renginiuose kaip Europos čempionatas sportinkai turi adaptuotis ne tik prie priešininkų technikos, bet ir prie snukerio stalų. Šį kartą iššūkiu tapo ir sugrįžimas namo. Treniruotėms laiko neturėję rinktinės žaidėjai prisitaikyti prie Lietuvos stalų gelumbės privalėjo jau žaidimo metu, galbūt todėl pirmoji diena buvo gan sunki visiems jame dalyvavusiems sportininkams. Nepaisant to, jau pirmąją dieną pasipylė pirmosios didelės serijos. Dvi viršijančias penkiasdešimt taškų serijas surinko T. Puodžiūnas, kitų dviejų savininkas – V. Schulte.

Pirmąją dieną buvo ir daugiau malonių staigmenų. Baltarusijos sportininkė A. Tumilovič, įveikusi ne vieną turnyro vyrą, ypač gražiai sužaidė ir prieš D. Motiečių. Vis tik, vienas įspūdingiausių Lietuvos Masters susitikimų įvyko tarp labai pajėgios Latvijos sportininkės A. Prisiazniuk ir žaidėjo iš Baltarusijos – jaunojo V. Kalinovskij. Plojimų verta sportininkės pergalė darkart įrodė seną tiesą – moterys ir vyrai čia rungiasi lygiomis galimybėmis.

Gerai turnyre pasirodė ir M. Stanaitis bei A. Isajenko. Tiesa, pastarasis kiek netikėtai anksti pasitraukė iš kovos. Pagyrimo vertas ir jaunojo V. Denisovo žaidimas. Pogrupio etape susitikęs su savo treneriu D. Bubliu, jį nesunkiai įveikė rezultatu 2:0.

Į stipriausiųjų aštuonetuką iškopęs R. Grikšelis čia susitiko su dukart Lietuvos snukerio čempionu T. Puodžiūnu. Pastarasis turnyre žaidė kaip niekad užtikrintai, dvi aukštas 59 ir 56 taškų serijas surinkęs T. Puodžiūnas ir šioje kovoje buvo nusiteikęs pergalei. R. Grikšelis – žaidėjas, įprastai išnaudojantis kiekvieną priešininko klaidą, šiame susitikime pergalę pelnė tik viename freime, o laimėjęs tris, į pusfinalį pateko T. Puodžiūnas.

Daug nesiskyrė ir R. Baradulino bei V. Schulte susitikimo rezultatas. Įveikęs priešininką rezultatu 3:1, pergalę pelnė V. Schulte. Kitame ketvirtfinalio susitikime susirungė A. Prisiazniuk ir S. Dragūnas. Laimėjusi vieną freimą Latvijos sportininkė A. Prisiazniuk kituose trijuose nusileido ir pasitraukė iš turnyro.

M. Skurvydo bei Baltarusijos sportininko S. Vasiljev kova dėl vietos pusfinalyje buvo daug įtemptesnė. Nuspėti pusfinalininką šį kartą nebuvo paprasta. Viso susitikimo metu sportininkai lipo vienas kitam ant kulnų ir, rezultatui tapus 2:2, visų dėmesį prikaustė lemiamas freimas. Jame iniciatyvą į savo rankas perėmęs S. Vasiljev sugebėjo ją išlaikyti viso freimo metu ir M. Skurvydui beliko pripažinti pralaimėjimą.

Pirmasis pusfinalio susitikimas įvyko tarp T. Puodžiūno ir V. Schultes. Kaip niekad gerai viso turnyro metu žaides V. Schulte ir šiame susitikime nesuteikė priešininkui jokios galimybės. Laimėjęs tris freimus, dviejuose iš jų sportininkas surinko ir aukštas serijas. Vienoje pritrūkęs vos 7 taškų iki šimto, kitoje surinko 55. Vaizdingai užsitikrinęs vietą finale, žaidėjas nekantravo susirungti dėl nugalėtojo vardo.

Tuo tarpu kitame pusfinalyje susitiko S. Dragūnas, jaunas ir labai talentingas snukerio žaidėjas, nekartą pelnęs nugalėtojo vardą ir atstovavęs Lietuvą užsienio turnyruose, bei svečias iš Baltarusijos, ilgametis snukerio žaidėjas S. Vasiljev. Vis tik, pastarasis pasipriešinti nesugebėjo. Susitikimą nesunkiai laimėjo S. Dragūnas.

2016 Lietuvos Masters finalą galima pavadinti legendiniu. V. Schulte buvo tiesiog nepakartojamas. Nors S. Dragūnas laimėjo vos viename freime, finaliniame V. Schultei pradėjus 135 taškų seriją, šis nuoširdžiai palaikė priešininką. Beveik nuvalęs stalą, V. Shulte suklupo ties rožiniu ir juodu kamuoliais ir baigė sesiją rekordiniais 122 taškais. Nugriaudėjus žiūrovų ir priešininko aplodismentams, V. Shulte su trenksmu tapo 2016 Lietuvos Masters nugalėtoju. Po šio turnyro, V. Schulte pirmą kartą karjeroje pakilo į pirmąją Lietuvos reitingo vietą, iš jos išstūmęs ilgai lyderio pozicijoje buvusį S. Dragūną.

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: