Ir antrąjį šių metų Lietuvos piramidės čempionatą laimėjo A. Isajenko
  • gegužės 14, 2013
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Gegužės 11-12 dienomis Klaipėdoje, Honolulu sporto bare įkurtame puikiame biliardo klube įvyko 2013 metų Lietuvos laisvos piramidės čempionatas. Nepaisant sušilusių orų į čempionatą susirinko palyginus tikrai gausus 35 sportininkų būrys. Po ilgos pertraukos į Lietuvos čempionatą atvyko gausus Šiaulių apskrities biliardistų desantas, kas itin nudžiugino, nes į LBF organizuojamas piramidės varžybas pasijungė penktasis Lietuvos didmiestis iš penkių. Šis faktas neabejotinai prisidės prie to, jog LBF piramidės varžybos netrukus gali atkeliauti ir į Šiaulius. Priminsime, kad prieš keletą mėnesių pirmą kartą į miestą atvykusiais pajėgiausiais Lietuvos sportininkais džiaugėsi ir Panevėžys.

 

Pirmoji čempionato diena atnešė vieną didžiulę staigmeną. Viso turnyro metu protingą ir efektyvų biliardą demonstravęs vilnietis Linas Tamonis jau pirmoje savo kovoje privertė pasiduoti iki tol 3 vietą Lietuvos piramidės reitinge užėmusį kitą vilnietį Levaldą Arcimavičių rezultatu 4:3. Po netikėto pralaimėjimo Levaldas bandė atsitiesti laimėjęs sekančią kovą „minuse“, tačiau toliau jo laukė toli gražu ne čempionato favoritas Svajūnas Špogis, o jų kovoje ir vėl buvo užfiksuota staigmena. Nors Europos bei pasaulio čempionatų dalyvis Levaldas ir laimėjo pirmas dvi partijas, sekančiose trijose pajėgesnis buvo Svajūnas, taip išeliminavęs Levaldą iš kovos dėl Lietuvos čempiono titulo. Verta paminėti, kad paskutinėje kontrolinėje partijoje Svajūnas pademonstravo tobulą pozicinį biliardą, nepalikdamas jokių šansų varžovui kovoti dėl pergalės.

Gražiausią žaidimą pirmąją čempionato dieną pademonstravo radviliškietis  Laimutis Zalubaitis. Kovoje prieš panevėžietį Marių Adukauską Laimutis pirmas dvi partijas pabaigė įmušdamas po 8 kamuoliukus iš eilės, o sekančioje atsilikinėdamas rezultatu 1-6 sumušė 7 iš eilės taip švęsdamas pergalę rezultatu 3:0 bei patekdamas į antrąjį varžybų etapą.

Į ketvirtfinalius taip pat iškopė vilniečiai Maksimas Lukašikas, Aleksandras Isajenko bei Konstantinas Pčelinas ir klaipėdiečiai Arvydas Špogis, Konstantin Afanasjev, Regimantas Žekas bei jaunasis Kęstutis Žadeikis, pirmąją dieną pralaimėjęs tik daugkartiniam Lietuvos čempionui Aleksandrui Isajenko.

Čempionato ketvirtfinaliai klostėsi skirtingai. Jei dviejuose jų vyko itin atkakli kova, pasibaigusi kontrolinėse partijose, tai kituose dviejuose daug intrigos nebuvo. Ketvirtfinalių rezultatai:

A. Isajenko (Vilnius)  5:1  M. Lukašikas (Vilnius);

A. Špogis (Klaipėda)  5:1  K. Žadeikis (Klaipėda);

K. Afanasjev (Klaipėda)  5:4  L. Zalubaitis (Radviliškis);

K. Pčelinas (Vilnius)  5:4  R. Žekas (Klaipėda).

Pirmame čempionato pusfinalyje Konstantin Afanasjev po labai atkaklios ir permainingos kovos rezultatu 5:3 palaužė daugkartinį Lietuvos čempioną Konstantiną Pčeliną ir pirmą kartą karjeroje pateko į Lietuvos piramidės čempionato finalą.

Antrasis pusfinalis tapo tikra čempionato puošmena ir klostėsi itin dramatiškai. Susitiko jame principiniai varžovai užimantys pirmas dvi vietas Lietuvos reitinge – Arvydas ir Aleksandras. Taip pat verta paminėti, kad tai buvo ir miestų kova, nes Aleksandras gyvena ir treniruojasi Vilniuje, o Arvydas – Klaipėdoje. O prasidėjo ši kova visišku Aleksandro dominavimu, kuris labai greitai ir užtikrintai laimėjo pirmas 4 partijas iš eilės taip priartėdamas prie finalo tiesiog per plauką. Tuo metu niekas negalvojo, kad Arvydas turi bent minimalius šansus laimėti prieš Aleksandrą 5 partijas iš eilės, išskyrus ko gero patį Arvydą. Neįtikėtiną sugrįžimą į kovą pademonstravęs Arvydas varžovui visų nuostabai atsakė tuo pačiu – dabar jau jis laimėjo 4 partijas iš eilės ir tapo aišku, kad antrąjį finalistą išaiškins lemiama kontrolinė partija.

Kontrolinė partija kaip ir pridera buvo nervinga, abu varžovai klydo, tačiau daugiau klydo Arvydas visiškai nepasinaudojęs jo pusėje turėjusiu būti psichologiniu pranašumu, tad pergalę išplėšė ir į finalą pateko Aleksandras.

2013 metų Lietuvos laisvos piramidės čempioną didele dalimi nulėmė pirmoji finalo partija, kurioje Konstantinas pirmu priėjimu įmušė 7 kamuoliukus, tačiau nepataikė paskutiniojo, o tuo pasinaudojęs Aleksandras išplėšė pergalę ir išsiveržė į priekį 1:0. Nors tai tebuvo minimali persvara, tačiau psichologiškai nėra nieko sunkiau kaip pralaimėti pirmaujant rezultatu 7-0. Ir ši našta Konstantinui buvo per sunki, nes sekančiose 4 partijose jis nesugebėjo tinkamai pasipriešinti Aleksandrui, kuris ir iškovojo 2013 metų Lietuvos laisvos piramidės čempiono titulą.

Turnyrinę lentelę su visų kovų rezultatais rasite paspaudę čia

Finalinę ir dalį kitų kovų galite pažiūrėti mūsų svetainės „video“ skiltyje.

Lietuvos biliardo federacija dėkoja puikiam Amberton viešbučiui už išskirtines apgyvendinimo sąlygas čempionato dalyviams!

Akimirkos iš Lietuvos čempionato:

Sveikiname Lietuvos čempioną Aleksandrą, prizininkus bei visus čempionato dalyvius!

Piramidės sekcijos vardu,

Audrius Rusteika

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: