„Kalnapilio taurės“ apžvalga
  • balandžio 29, 2013
  • Pulas
  • Share on Facebook

Balandžio 27 dieną, biliardo klubuose „KN“ bei „Fuksas“  įvyko pirmasis tarptaunio turnyro „Kalnapilio taurė“ etapas, kuriame varžėsi netgi 56 žaidėjai iš Lietuvos, Latvijos bei Baltarusijos. Šis turnyras buvo kupinas įtemptų bei azartiškų dvikovų.

Turnyro pradžioje žaidėjai buvo suskirstyti į dvi grupes, kur jie varžėsi „dviejų minusų sistema“, iki 5 laimėtų partijų. Iš abiejų grupių buvo atrinta po 8 geriausius žaidėjus, kurie pateko į atkrintamąsias varžybas, kur kiekvienas pralaimėtas susitikmas jau reiškė iškritimą iš turnyro, verta paminėti ir tai, kad į aštuntfinalį pateko netgi 10 lietuvių.

Aštuntfinalių poros bei rezultatai:

Laurynas Kalnutis (LT) – Domas Mineikis (LT) 3:7

Geistys Mickus (LT) – Simonas Dragūnas (LT) 7:2

Tadas Andrėjavas  (LT) – Vladislav Les (BY) 7:3

Jurij Rybnikov  (LT) – Mindaugas Gedvygas (LT) 3:7

Aleksandr Hopeyeu (BY) – Vadim Papizh (BY) 6:7

Daumantas Dieninis (LT) – Ivo Ulmanis (LV) 7:3

Pijus Labutis (LT) – Vladislav Cirikov (BY) 3:7

Lukas Mačiulis (LT) – Kristofer Darbi (LV) 3:7

Ketvirtfinaliuose netrūko į temptų dvikovų, kurių nugalėtojai būdavo neaiškūs iki pat paskutinio pataikyto rutulio. Taip pat užfiksuota ir kiek netikėtų rezultatų – favoritų laikytas stipriausias Baltarusijos žaidėjos Vladislavas Cirikovas buvo priverstas pripažinti latvio Kristoferio Darbi pranašumą.

Ketvirtfinalio poros bei rezultatai:

Domas Mineikis (LT) – Geistys Mickus (LT) 7:5

Tadas Andrėjavas (LT) – Mindaugas Gedvygas (LT) 7:4

Vadim Papizh (BY)– Daumantas Dieninis (LT) 7:5

Vladislav Cirikov (BY) – Kristofer Darbi (LT) 6:7

Į pusfinalius pateko bei medalius užsitikrino 2 žaidėjai iš Lietuvos ir po 1 iš Baltarusijos bei Latvijos, tačiau buvo aišku, kad „lietuviško“ finalo nebus, kadangi Domą Mineikį bei Tada Andrėjavą burtai privertė susikauti pusfinalyje. Nors ir pirmąjame varžybų etape šie žaidėjai jau buvo susitikę bei tada Tadas šventė pergalę 5-4, tačiau šį kart Domas žaidė dvigubai susikonsentravęs ir lengvai šventė pergalę rezultatu 7-2.

Kitame pusfinalyje susikovė latvis Kristofer Darbi bei jaunasis baltarusas Vadim Papizh, atrodė, kad daugiau patirties turintis latvis nesunkiai iškovos pergalę, kadangi pirmavo rezultatu 5-1, tačiau parodęs jaunatvišką užsispyrima baltarusas sugebėjo išlyginti rezultatą 6-6, lemiamoje partijoje netrūko įtampos tiek žiūrovams, tiek patiems žaidėjams. Nepataikęs lemiamo smūgio Kristoferis Darbi padovanojo pergalę Vadimui Papizh, kuris ir šventė pergalę rezultatu 6:7.

Finale susitiko Domas Mineikis bei Vadimas Papiž, ir nors laikrodis prasidėjus finalui jau mušė pusę pirmos nakties, tačiau nuovargis Domui nepamaišė ir šis stabiliai gerai žaisdamas, rezultatu 7-2 nugalėjo pirmąjį „Kalnapilio taurės“ etapą

Prizininkai:

1 vieta – Domas Mineikis (LT)

2 vieta – Vadimas Papiž (BY)

3 vieta – Tadas Andrėjavas (LT)

3 vieta – Kristoferis Darbi (LV)

Lietuvos Biliardo Federacija kviečia sudalyvauti antrąjame etape, kuris įvyks rudenį.

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: