Klubo “Piramidė“ taurė 2015 liko klubo lyderio Aleksandro Isajenko rankose
  • spalio 14, 2015
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Į biliardo klubo „Piramidė“ taurę atvyko 29 sportininkai iš Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Kėdainių ir Ignalinos. Pirmąją turnyro dieną kovos vyko biliardo klubuose „Piramidė“ bei „Brooklyn“. Varžomasi buvo Laisvos piramidės disciplinoje,dviejų minusų sistema iki 3 pergalių.
Iš biliardo klubo „Piramidė“ į antrąjį turnyro etapą be pralaimėjimų pateko favoritai vilniečiai Dmitrij Oleinik bei Maksimas Lukašikas, taip ir nesulaukę rimtesnio pasipriešinimo. Per „minusą“ į rytdienos kovas prasibrovė tituluotas vilnietis Aleksadr Barinov bei nuolat tobulėjantis kėdainiškis Giedrius Jankeliūnas. Jei Aleksandro kelyje po pralaimėjimo prieš Edviną Jodoką sunkių kovų nebuvo, tai Giedrius paskutinę kovą prieš veteraną Džoni Kuprašvili laimėjo tik lemiamoje partijoje.

Iš biliardo klubo „Brooklyn“ per „pliusą“ į antrąjį etapą pateko favoritas Aleksandras Isajenko bei po ilgesnės pertraukos į sportinį biliardą gryžęs tituluotas sportininkas iš Vilniaus Artur Danilov. O štai per „minusą“ į antrąjį etapą prasibrove sportininkai nustebino – tiek vilniečiui Žilvinui Burokui, tiek kėdainiškiui Jonui čepauskui tai be abejonės didžiausi pasiekimai jų karjerose. Paskutinėse savo pirmos dienos kovose Jonas rezultatu 3:0 laimėjo prieš itin pajėgų Ruslan Bojarovič, o Žilvinas tokiu pačiu rezultatu nukovė daugkartinį Lietuvos čempioną Konstantiną Pčeliną.

Antrasis turnyro etapas – atkrintamosios varžybos ne itin sėkmingai prasidėjo kėdainiškiams. Pirmą kartą istorijoje net dvi vietas antrame etape užsigarantavusiems Kėdainių miesto sportininkams koją iškart pakišo burtai – abiems atiteko abu pagrindiniai turnyro favoritai vilniečiai Dmitrij Oleinik bei Aleksandras Isajenko. Ir abu prieš favoritus pralaimėjo vienodu rezultatu 1:4.

Trečiajame ketvirtfinalyje Žilvinas Burokas nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Maksimui Lukašikui bei pralaimėjo jam rezultatu 1:4. Ir tik paskutiniame ketvirtfinalyje intrigos buvo daug daugiau – Aleksandras Barinov pergalę prieš Artur Danilov iškovojo paskutinėje galimoje septintoje partijoje.

Pirmasis turnyro pusfinalis klostėsi kaip ir buvo laukta – Aleksandras Isajenko prieš bendravardį Barinovą laimėjo pakankamai lengvai rezultatu 4:1.

Antrąjame pusfinalyje nuo pradžių dominavo įspūdingą sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantis vilnietis Maksimas Lukašikas, lengvai laimėjęs pirmas dvi partijas. Visgi trečiojoje atsigavo ir Dmitrijus sušvelnindamas rezultatą iki 1:2. Ketvirtoji kovos partija buvo itin svarbi – į priekį pradžioje išsiveržęs Dmitrijus suklydo ir Maksimas tuo pasinaudojo. Verta paminėti, kad paskutinis ir lemiamas įmuštas Maksimo rutulys – iš fantastikos srities. Nors rezultatui tapus 1:3 Dmitrijus dar bandė kautis, klaidos paprastose situacijose jam leido laimėti tik vieną partiją, o Maksimas žengė į finalą.
„Piramidės“ klubo taurės finale didesnės intrigos nebuvo. Šio klubo lyderis itin gerai stalus pažystantis Aleksandras Isajenko gan lengvai susitvarkė su Maksimu rezultatu 5:1 bei pasiekė eilinę karjeros pergalę LBF organizuojamuose turnyruose.

 

Piramidės sekcijos vardu,

Audrius Rusteika

 

 

 

 

 

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: