Lietuvių pasirodymas turnyre „Minsk Open“ 2012
  • liepos 10, 2012
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Liepos 2-6 dienomis Minske įvyko tarptautinis piramidės (vyrai varžėsi kombinuotos piramidės disciplinoje, moterys – laisvosios) turnyras “Minsk Open” 2012, kurio prizinį fondą sudarė 17000 USD. Lietuvą šiame turnyre atstovavo šie piramidės meistrai: Marius Adukauskas, Audrius Rusteika, Arvydas Špogis, Aleksandras Isajenko ir Edvinas Jaroševič.

 

Turnyre „Minsk Open“ 2012 dalyvavo šios visame piramidės pasaulyje puikiai žinomos žvaigždės: broliai Bagirovai,  Aleksandr Muravjov,  Pavel Kuzmin (visi Rusija), Armian Gabrielian (Armėnija), Vidžaj Drangoj, Sergėj Kryžanovskij (abu Moldova), Paata Chmaladzė (Gruzija), Ivan Pavenko, Artur Pivčenko (abu Ukraina), Andrėj Glušanin, Aleksandr Kostiukoviec, Jevgenij Kurta, Oleg Rečic ir Jevgenij Saltovskyj (visi Baltarusija).

Viso turnyre dalyvavo 53 piramidės žaidėjai, 6 kurių – tarptautinės klasės sporto meistrai, o 17 – sporto meistrai bei dar daug jaunų ir labai perspektyvių kandidatų į sporto meistrus.

Lietuviams Audriui Rusteikai, Mariui Adukauskui ir Edvinui Jaroševič varžytis su tokiais pripažintais varžovais paprasčiausiai pritrūko meistriškumo, tad pralaimėję abi kovas jie iškrito iš turnyro jau pirmąją dieną.

Aleksandras Isajenko laimėjo pirmas dvi kovas, tačiau pralošė lemiamą iškritimo kovą vienam pajėgiausiųjų piramidės žaidėjų pasaulyje Vidžajuj Drangojui rezultatu 0:5 ir į pagrindinį turnyro etapą nepateko.

Arvydas Špogis gana lengvai laimėjo savo pirmąją kovą prieš jauną Baltarusijos sportininką, tačiau tada jo laukė Baltarusijos piramidės žvaigždė Olegas Rečicas, savo karjeroje laimėjęs net keletą Europos taurės etapų. Nors Arvydas žaidė brandžiau už Olegą, sėkmė lemiamomis akimirkomis vis nusisukdavo nuo jo, tad teko pripažinti varžovo pranašumą rezultatu 2:4. Verta pažymėti, kad net 3 iš 4  partijų Arvydas pralaimėjo rezultatu 7:8.

Sekančią kovą prieš mažiau žinomą Baltarusijos sportininką Arvydas vėl laimėjo įtikinamai „sausu“ rezultatu 4:0, tad norint patekti į pagrindinį turnyro etapą jam reikėjo laimėti paskutiniąją kovą, kur Arvydo laukė Rusijos čempionas Aleksandras Muravjovas. Šiame atape pasak organizatorių ir įvyko pirmoji turnyro sensacija. Atkaklioje kovoje pralaimėjęs pirmąją partiją, sekančią Arvydas surinko per priėjimą ir taip sutrikdęs varžovą laimėjo dar 3 partijas iš eilės. Nors Aleksandrui ir pavyko laimėti dar vieną partiją, galutinę pergalę rezultatu 5:2 šventė Arvydas bei pateko į pagrindinį varžybų etapą, kuriame varžėsi 16 sportininkų.

Pagrindiniame turnyre Arvydas pirmąją kovą 2:5 pralaimėjo būsimam finalistui, Pasaulio jaunimo čempionui Sergėjui Kryžanovskiui, nors pirmavo rezultatu 2:1. Šioje kovoje pirmaudamas Arvydas pradėjo žaisti varžovui palankesnį atakuojantį biliardą, kas ir tapo lemtinga klaida.

Antrasis Arvydo varžovas finaliniame turnyro etape – Baltarusijos biliardo žvaigždė Jevgenijus Kurta. Šis Baltarusijos sportininkas puikiai žinomas visiems bent kiek rimčiau besidomintiems piramide, o trauktis Arvydui jau nebebuvo kur, nes norint patekti į turnyro TOP-8 reikėjo laimėti abi likusias kovas. Susitikimas su Jevgenijum prasidėjo atkakliai bei įtemptai ir po 3 partijų Arvydas atsilikinėjo rezultatu 1:2. Kas atsitiko po to tiek pats Arvydas, tiek ko gero ir Jevgenijus nepamirš ilgai. Neįtikėtiną žaidimą pademonstravęs Arvydas be atsako įmušė 24 rutulius ir taip laimėjęs tris iš eilės partijas „sausais“ rezultatais 8:0, serijoje išsiveržė į priekį rezultatu 4:2. Varžovas po šio nokdauno taip ir nebeatsigavo, tad Arvydas šventė pergalę rezultatu 5:3.

Paskutinė kliūtis iki išsvajotojo TOP-8 etapo, o tuo pačiu ir iki viso Lietuvos rusiškojo biliardo pakilimo į aukštumas, kuriose jau seniai nebuvom – ir vėl Olegas Rečicas. Šį kartą abu varžovai žaidė tiesiog puikiai. Pirmas dvi partijas laimėjo baltarusas, o sekančiose trejose savo pranašumą įrodė Arvydas. Šestąją partiją laimėjo labai gerai pataikęs Olegas, taip išlygindamas rezultatą 3:3. Itampa pasiekė epogėjų, ir ją jautė ne tik žaidėjai, bet ir gausiai abiejų sportininkų susirinkę palaikyti žiūrovai. Galbūt dėl to, kad praktiškai namuose žaidęs Olegas turėjo gausesnį palaikančiųjų būrį, o galbut paprasčiausiai dėl labiau jam besišypsojusios sportinės sėkmės – nieks dabar to ir nebesužinos, tačiau pergales abiejose itin atkakliai iki paskutinių kamuoliukų besiklosčiusiose partijose laimėjo baltarusis, taip sužlugdydamas ne tik Arvydo, tačiau ir visos Lietuvos biliardo entuziastų svajonę pamatyti mūsų sportininko kovą TOP-8 etape filmuojamą profesionaliomis kameromis, transliuojamą Baltarusijos ir Rusijos televizijų bei komentuojamą profesionalių komentatorių. Iki dar didesnės sensacijos trūko tik plauko ar net velnias žino ko, o tas velnias žino kas sporto pasaulyje įvardijama tiesiog „sportine sėkme“.

TOP-8 etapo kovas, vykusias olimpine sistema, laimėjo puikų pataikymą demonstravęs ukrainietis Ivanas Pavenko, tapdamas turnyro „Minsk Open“ 2012 nugalėtoju vyrų tarpe.

Moterų varžybas laimėjo labai retai pastaruoju metu bepralaiminti ir neabejotinai pajėgiausia šiuo metu piramidės žaidėja pasaulyje rusaitė Diana Mironova.

 

Pajėgiausi Lietuvos piramidės žaidėjai A. Isajenko ir A. Špogis prieš  varžybas (Minske):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daugiau informacijos apie turnyrą galite rasti adresu www.billiardsport.ru

 

Piramidės sekcijos vardu,

Audrius Rusteika

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: