Lietuvos biliardo federacijos taurės turnyre sportininko iš Didžiosios Britanijos pergalė
  • rugsėjo 10, 2013
  • Snukeris
  • Share on Facebook

Praėjusį savaitgalį Vilniuje įvyko debiutinis snukerio sezono turnyras „Lietuvos biliardo federacijos“ taurei laimėti. Kaip visada į turnyrą atvyko sportininkai ne tik iš įvairiausių Lietuvos miestų, bet ir svečiai iš artimųjų bei tolimųjų užsienio valstybių.

Netrukus sportininkai stojo kovoti pogrupiuose dėl patekimo į atkrentamąjį varžybų etapą. Jau pogrupių etape ėmė ryškėti nauji lyderiai bei šio sezono žaidimo tendencijos.

Į top 16 etapą be pralaimėjimų pateko: Artūras Skučas (KN, Vilnius), Vilius Jakaitis (KN, Vilnius), Simonas Dragūnas (KN, Vilnius), Laimonas Aldonis (KN, Vilnius), Lewis Calcutt (UK), Vadim Shut (BY), Mindaugas Maisiejus (KN, Vilnius), Vilius Schulte (CueClub, Vilnius). Į top 16 etapą su vienu pralaimėjimu pateko: Maksim Shkundalev (BY), Arūnas Ignotas (Biliardo, Telšiai), Tomas Puodžiūnas (KN, Vilnius), Tomas Vilmanas (KN, Vilnius), Saulius Zabulėnas (KN, Vilnius) Maris Volajs (LV), Mindaugas Skurvydas (KN, Vilnius), Konstantin Pčelin (Malboro, Vilnius).

Atkrentamųjų varžybų metu pasipylė gausa rezultatyvių partijų bei intriguojančių susitikimų. Daugiausiai dėmesio pritraukė susitikimai, kuriuose dalyvavo svečias iš Didžiosios Britanijos Lewis Calcutt. Pasiektas buvo ir žiūrimumo rekordas per internetinę transliaciją. Iki pat finalo Lewis pralošė vienintelį freimą, jam sugebėjo pasipriešinti tik jaunasis Lietuvos čempionas Simonas Dragūnas.

Po inirtingų kovų pusfinaliai žadėjo nesibaigiančią intrigą. Pirmame pusfinalyje susitiko T. Vilmanas ir K. Pčelinas. Netikėtai gerai pasiruošęs naujam sezonui Konstantinas jau įrodė savo gabumus, nugalėdamas tokius tituluotus žaidėjus kaip M. Maisiejus ir Latvijos sportininkas M. Volajs. Tačiau visų lauktos Konstantino pergalės ir kelialapio į finalą žiūrovai taip ir neišvydo. Rezultatu 3-1 Tomas įrodė, kad jis yra nusiteikęs siekti tik pergalės. Antrame pusfinalyje susitiko svečias iš Didžiosios Britanijos L. Calcutt ir S. Dragūnas. Laimėdamas rezultatu 3-1 Lewis užtikrintai žengė į finalą.

Kad ir koks žadėjo būti intriguojantis finalas, aršios kovos žiūrovai neišvydo. Tomo atakos nepasiekė tikslo ir jam vis nepavykdavo skurti apčiuopiamos progos serijai. Tuo tarpu Lewis rinko taškus ir nejusdamas didelio pasipriešinimo, šventė pergalę rezultatu 4-0. Lietuvos biliardo federacijos Prezidentas Darius Bublys pasveikino turnyro prizininkus, S. Dragūną ir K. Pčeliną užėmus 3-4 vietas, T. Vilmaną iškovojus 2 vietą ir apdovanojo įspūdingo dydžio Lietuvos Biliardo Federacijos taure turnyro nugalėtoją Lewis Calcutt.

Didžiausios turnyro serijos virš 50 taškų: K. Pčelin – 56, L. Calcutt – 63, V. Schulte – 74 taškai.

 

Nuoroda į turnyro eigą čia

Nuoroda į naujausius LBF snukerio reitingus čia

Interviu su LBF taurės turnyro nugalėtoju L. Calcutt čia

 

Lietuvos Biliardo Federacijos

Snukerio Sekcija

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: