Lietuvos čempionate po daugiau nei metų pertraukos vėl triumfavo A. Isajenko
  • vasario 18, 2013
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Vasario 16-17 dienomis biliardo klube Malboro įvyko 2013 metų Lietuvos Dinaminės piramidės čempionatas, į kurį susirinko tikrai gausus kaip šiai mažiau populiariai už kitas piramidės rūšiai dalyvių skaičius – net 42 sportininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Zarasų, Visagino, Švenčionių ir Marijampolės miestų bei rajonų.

 

 

Pirmąją čempionato dieną galima pavadinti sensacijų diena, nes jos metu į „minusus“ krito ne vienas favoritas, o ir neiškritusiems nebuvo lengva. Pirmas Lietuvos reitingo žaidėjas klaipėdietis Arvydas Špogis net tris kartus turėjo žaisti lemiamas kontrolines partijas prieš Švenčionių atstovą Artūrą Martinkėną, neprognozuojamą kaunietį Kęstutį Dimšlį bei nuolat savo žaidimą gerinantį vilnietį Maksimą Lukašiką. Visus tris kartus Arvydas išnešė sveiką kailį. Tačiau kitiem dviem čempionato favoritams zarasiškiui Levaldui Arcimavičiui ir vilniečiui Aleksandrui Isajenko pirmąją turnyro dieną sekėsi ne taip gerai – abu juos į „minusą“ pasiuntė tiesiog puikiai žaidęs kaunietis Žydrūnas Žatkevičius. Kauniečiai visada garsėjo kaip puikūs Kombinuotos piramidės žaidėjai, o šiame turnyre jie pademonstravo, kad yra labai stiprūs ir žaisdami Dinaminę piramidę.

Taip pat tiesiog būtina paminėti puikų veterano iš Visagino Ivano Trofimovo žaidimą, kurį burtai suvedė tikrai su ne pačiais silpniausiais žaidėjais, tačiau tai nesutrukdė Ivanui pirmąją turnyro dieną likti nenugalėtam.

Antrąją turnyro dieną pailsėję favoritai nutarė nebejuokauti, ko pasekoje visi per „minusą“ į aštuntuką patekę sportininkai nugalėjo iškopusiuosius per „pliusą“. Jei Aleksandras Isajenko nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo iš Ivano Trofimovo ir nepralaimėjo jam nei vienos partijos, tai kitos kovos klostėsi daug atkakliau bei visos baigėsi vienodais rezultatais 4:2. Klaipėdos derbyje Konstantinas Afanasjev palaužė nenugalimai pernai žaidusį bet šiemet formą praradusį Arvydą Špogį, Levaldas Arcimavičius labai ilgoje ir karštoje kovoje nugalėjo principinį varžovą Konstantiną Pčeliną, o Ruslanas Bojarovič sustabdė čempionato sensacija tapusį kaunietį Žydrūną Žatkevičių.

Gaila, bet čempionato pusfinaliai nebuvo itin atkaklūs. Juose klaipėdietis Konstantinas Afanasjev nesugebėjo atrasti savo žaidimo ir pralaimėjo vilniečiui Aleksandrui Isajenko rezultatu 1:4, o zarasiškis Levaldas Arcimavičius tokiu pat rezultatu privertė pasiduoti Ruslaną Bojarovič.

Čempionato finalas klostėsi itin permainingai. Pirmas dvi partijas laimėjo taip ne vieną žiūrovą nustebinęs Levaldas, tačiau Aleksandras nepalūžo ir pademonstravęs gražų žaidimą laimėjo sekančias penkias partijas bei po daugiau nei metų pertraukos vėl pelnytai tapo Lietuvos čempionu. Idomu pastebėti, kad abu finalistai pirmąją dieną krito po tikslių kauniečio Žydrūno Žatkevičiaus smūgių, kuris, nors ir netapo čempionato prizininku, turėtų jaustis neprasčiau nei jie.

 

Čempionato finalą ir daug kitų kovų galite pamatyti mūsų puslapio „video“ skiltyje.

Varžybų turnyrinę lentelę su visų kovų rezultatais rasite čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čempionato prizininkai: iš kairės – K. Afanasjev, A. Isajenko, L. Arcimavičius ir R. Bojarovič

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lietuvos čempionas A. Isajenko

 

Sveikiname Lietuvos čempionato nugalėtoją, prizininkus bei visus dalyvius!

 

Piramidės sekcijos vardu,

Audrius Rusteika

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: