Lietuvos Dinaminės piramidės čempionatas
  • kovo 17, 2014
  • Snukeris
  • Share on Facebook

Kovo 15-16 dienomis Vilniuje įsikūrusiame biliardo klube „Malboro“  įvyko Lietuvos Dinaminės piramidės čempionatas, į kurį atstovaudami 9 skirtingus biliardo klubus susirinko net 64 sportininkai iš visos Lietuvos. Tai yra rekordinis čempionato dalyvių skaičius. Į čempionatą susirinko dalyviai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Visagino, Švenčionių ir Marijampolės. Gausaus dalyvių skaičiaus dėka čempionatas pirmą dieną buvo rengiamas per du klubus.


Pirmą varžybų diena atnešė daug gražių kovų. Didelis turnyro netikėtumas buvo Konstantino Pčelino (Malboro) pralaimėjimas prieš žaidėją iš Klaipėdos Renardą Stančaitį (Texas). Klaipėdėtis kontrolinėje partijoje aplošė vieną iš turnyro favoritų.
Už patekimą į šešioliktuką susitko du pirmi reitingo lyderiai – Aleksandras Isajenko(Piramidė) ir Arvydas Špogis (Honolulu). Šį kartą stipresnis buvo Aleksandras,kuris aplošė Arvydą rezultatu 3-1.

Visi turnyro favoritai išėjo į geriausiųjų šešioliktuką išskyrus Artūrą Martinkėną, kuris pirmą susitikimą pralaimėjo Maksimui Lukašikui (Malboro) rezultatu 3-1, o iškritęs į minusus kontrolinėje partijoje už patekimą į aštuntfinalį pralaimėjo Konstantinui Pčelinui (Malbroro).
Antrą turnyro diena prasidėjo nuo aštunfinalių. Vienas iš turnyro favoritų Maksimas Lukašikas (Malboro)rezultatu 4-2 pralaimėjo Jurijui Rybnikovui (Country). Dmitrij Olejnik (Malboro) užtikrintai aplošė klapėdietį Regimantą Žeką (Texas)sausu rezultatu 4-0. Ruslanas Bojarovič (Malboro) įrodė savo pranašumą prieš Jevgenij Kolesnikov (Piramidė) ir aplošė varžovą rezultatu 4-0. Aleksandras Isajenko (Piramidė)lengvai aplošė kaunietį Žydrūną Žatkevičių (Malboro) rezultatu 4-0. Valdemas Mikutaitis susitiko su Konstantinu Pčelinu. Iš pradžių Valdemas pirmavo rezultatu 2-0, bet kelios Valdemaro stambios klaidos leido Konstantinui ne tik atsigauti, bet ir laimėti kovą rezultatu 4-2. Kęstutis Dimšlys (Malboro) pralaimėjo Levaldui Arcimačiui (Country) rezultatu 4-1. Arvydas Špogis (Honolulu) sausu rezultatu 4-0 aplošė varžybose senai matytą Maksimą Ulanovą (Red ball).

Ketvirtfinalių kovos atnešė daugiau intrigos. Dmirtij Olejnik (Malboro) atkaklioje kovoje aplošė gerą žaidymą turnyro metų rodantį Jurijų Rybnikovą (Country) rezultatu 4 -2. Aleksandras Isajenko (Piramidė) susitiko su Ruslanu Bojarovič (Malboro). Pirmas dvi partijas užtikrintai laimėjo Aleksandras,bet Ruslanas parodė savo tvirtą charaktėrį ir laimėjo dvi partijas.Kai rezultatas buvo 3-2 Aleksandro naudai Ruslanas nepasinaudojo galimybe laimėti partiją ir pergalė buvo Aleksandro rankose. Alik Nadirov (Malboro) nesugebėjo pasipriešinti vienam iš turnyro favoritų Arvydui Špogiui (Honolulu) ir pralaimėjo sausu rezulatu 4-0.Ir paskutinis ketvirtfinalio susitikimas įvyko tarp pastovių turnyrų varžovų Kontantinu Pčelinu (Malboro) ir Levaldu Arcimačiumi (Country).Kova buvo įtemptą. Bet šį kartą Levaldas buvo pranašesnis ir laimėjo rezultatu 4-2.

Vidurį dienos prasidėjo pusfinalio kovos. Daugiausią žiūrovų pritraukė kovą tarp turnyro favoritų Aleksandru Isajenko (Piramidė) ir Dmitriju Olejniku (Malboro). Kiekvieną partiją buvo permainingą ir pilną intrigų. Aleksandras demonstravo aukščiausią atsilošimų lygį, tuo tarpu Dmitrijus padarė nemažai įspūdingų smūgių. Šį kartą visgi stipresnis buvo Aleksandras, kuris nugalėjo savo varžovą rezultatu 4-2 ir gavo kelialapį į finalą.
Antras pusfinalis įvyko tarp Levaldo Arcimavičiaus (Country) ir Arvydo Špogio (Honolulu). Arvydas Špogis matčo pradžioje pirmavo 3-1.Penktoje partijoje pergalė buvo beveik Arvydo kišenėje. Jam buvo likęs tik vienas rūtulis. Ilgų atsilošimų sekoje Levaldui visgi pavyko laimėti partiją ir rezultatas tapo 3-2. Levaldas užtikrintai laimėjo sekančią partiją.Kontrolinėje partijoje abu varžovai turėjo gerų situacijų, bet stabilesnis buvo Levaldas,kuris parodė savo tvirtą charakterį ir pateko į finalą.

Finale susitiko du varžovai,kurie kasdieniniam gyvenime gan dažnai susitinka prie biliardo stalo. Tai Aleksandras Isajenko,kuris atstovauja „Piramidė“ biliardo klubą ir Levaldas Arcimavičius,atstovaujantis „Country“ kluba. Finale Aleksandras Isajenko rodė auskščiausio lygio žaidymą. Jis surinko tris partijas iš priėjimo.Finalinės kovos rezultatas buvo 5-0. Aleksandras Isajenko penktą kartą iš eilės laimejo Lietuvos Piramidės čempiono titulą.
Piramidės sekcijos vardu sveikiname čempionato dalyvius ir prizininkus.

Turnyro eigos lentelė čia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1939999_706511706058854_92888344_n

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: