Lietuvos Dinaminės piramidės čempionate netikėti posūkiai
  • spalio 05, 2015
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

A. Špogis 5-2 nugalėjęs D. Oleinik tapo Lietuvos dinaminės piramidės čempionu.

Biliardo sezonui po truputi įsibegėjant, sportininkai demonstruoja vis geresnę žaidimo techniką bei aktyviai keičia situaciją LBF piramidės reitingo lentelėje. Rugsėjo pabaigą pažymėjęs Lietuvos Dinaminės piramidės čempionatas taip pat neliko be staigmenų. Dėl čempiono vardo Lietuvos geriausieji varžytis susirinko Klaipėdos biliardo klubuose „Honolulu“  bei „Black ball“.

 

Pagrindinis čempionato etapas prasidėjo Dmitrij Oleinik ir Kęstučio Žadeikio susitikimu. Nepaisant gerų pasiekimų žaidime, Kęstutis, pralaimėjęs visas tris partijas, pasitraukė iš žaidimo. Panašiai baigėsi ir Erlando Roličiaus bei Regimanto Žeko susitikimas. Užtikrintų, tikslių smūgių dėka, Erlandas laimėjo visas tris partijas ir, rezultatu 3:0, pateko į pusfinalį.

 

Kiek įdomesnė ketvirtfinalio kova užsimezgė tarp Edvino Jodoko ir R. Bojarovič. Žaidėjai lipo vienas kitam ant kulnų viso susitikimo metu. Vis tik, lemiama partija atiteko Edvinui. Vietą pusfinalyje pastarasis iškovojo rezultatu 3:2.

 

Daug žadėjęs ketvirtfinalio susitikimas tarp Povilo Baltuškos ir Arvydo Špogio kiek nuvylė įtempto žaidimo megėjus. Be didesnės įtampos visas tris partijas šio susitikimo metu laimėjo Arvydas.

 

Pusfinalio susitikimuose įspūdinga kova taip pat neužsimezgė, ir vis tik puikią žaidimo techniką pademonstravo tiek Dmitrij Olenik, tiek Arvydas Špogis. Susitikime su Erlandu Roličiumi, Dmitrij laimėjo rezultatu 4:0. Tokiu pat rezultatu baigėsi Edvino Jodoko ir Arvydo Špogio kova.

 

Finale susitiko vienas kito verti priešininkai. Viso čempionato metu sportininkai žaidė kaip niekad gerai ir jų finalinis susitikimas tiesiog negalėjo nuvilti. Dmitrij Oleinik, gimęs ir augęs Ukrainoje, tik prieš keletą metų atsikraustęs į Lietuvą, piramidės pasaulyje jau puikiai žinomas kaip vienas stipriausių ir perspektyviausių žaidėjų. Šiais metais jis tapo ir Lietuvos piramidės čempionu, tai pirmasis Lietuvos čempiono titulas sportininko karjeroje. Arvydas Špogis – taip pat stiprus, patyręs žaidėjas, sužaidęs ne vieną įspūdingą partiją bei laimėjęs ne vieną turnyrą.

 

Žiūrovų palaikymo susilaukė abu žaidėjai, laimėtojo prognozės irgi buvo skirtingos. Gerai pradėjęs, Dmitrij greitai prarado koncentraciją. Priešininkas, pasinaudojęs sportininko silpnumo akimirka, nedvejodamas iniciatyvą perėmė į savo rankas. Baigiantis trečiajai partijai, buvo sunku nepastebėti aiškaus Arvydo dominavimo. Taip ir nesugebėjęs atsitiesti, finalinę kovą rezultatu 5:2 pralaimėjo Dmitrij ir 2015 Dinaminės piramidės nugalėtoju tapo Arvydas Špogis.

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: