Lietuvos Dinaminės piramidės čempionato apžvalga
  • gegužės 28, 2012
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Gegužės 26-27 dienomis Honolulu sporto bare, Klaipėdoje įvyko 2012 metų Lietuvos Dinaminės piramidės čempionatas. Įdomu  tai, kad po daugelio metų pertraukos Lietuvos čempionatas buvo organizuojamas ne Vilniuje, o kitame šalies mieste – šiuo atveju Klaipėdoje. Į varžybas susirinko 34 sportininkai, kurių didžiąją dalį sudarė su stipriausiais Lietuvos meistrais panorę pasivaržyti klaipėdiečiai, taip pat į čempionatą atvyko daug žaidėjų iš Vilniaus bei Panevėžio. Verta pažymėti, kad varžybose dalyvavo praktiškai visi šiuo metu pajėgiausi šalyje piramidės meistrai.

Pirmoji varžybų diena, kurios metu varžybos vyko dviejų minusų sistema, tapo savotiška dviejų miestų kova, į kurią niekam taip ir nepavyko įsiterpti. Baigėsi ši kova lygiosiomis, t.y. į antrąjį varžybų etapą pateko 4 vilniečiai – Aleksandras Isajenko, Valerijus Ivanovas, Lenaras Garifulinas ir Edvinas Jodokas, bei 4 klaipėdiečiai – Andrėjus Koklenkovas, Arvydas Špogis, Aleksandras Pontelejmoniukas ir Ignas Gumuliauskas.

Antroji varžybų diena prasidėjo ketvirtfinaliais, atkakliausiame kurių daugkartinis Lietuvos čempionas vilnietis Valerijus Ivanovas net ir atsilikinėdamas rezultatu 1:3 vistik sugebėjo palaužti klaipėdietį Igną Gumuliauską rezultatu 4:3. Kituose ketvirtfinaliuose lemiamų partijų neprireikė ir į pusfinalius iškopė Aleksandras Isajenko, Lenaras Garifulinas bei Arvydas Špogis.

Čempionato pusfinaliai vienas nuo kito skyresi kaip diena ir naktis. Viename jų Aleksandras pasipriešinimo nesulaukė ir laimėjo prieš Lenarą 4:0, o kitame Arvydas atsilikinėdamas 2:3 sugebėjo perimti iniciatyvą ir laimėjo prieš Valerijų rezultatu 4:3.

Varžybų finalas tapo tikra turnyro puošmena, nes jame susitiko pajėgiausias vilnietis Aleksandras Isajenko bei pajėgiausias Klaipėdos sportininkas Arvydas Špogis, o kova vyko itin atkakliai bei permainingai. Pirmas dvi partijas praktiškai net nesuteikdamas jokių galimybių varžovui laimėjo Arvydas, o sekančias tris – iniciatyvą perėmęs bei fantastiško grožio kamuoliukus pataikydamas Aleksandras. Ir kai jau atrodė, kad Aleksandras galutinai perėmė iniciatyvą, Arvydas tartum pabudo bei pasinaudojęs kiekviena menkiausia varžovo klaida laimėjo dvi partijas iš eilės bei išsiveržė į priekį rezultatu 4:3. Įtampa tuo metu tiesiog pasiekė epogėjų ir kaustė visą biliardo klubą pradedant finalistais bei baigiant gausiai stebėti finalo susirinkusiais žiūrovais. Skirstyti piramidę Arvydo eilė ir smūgis taiklus. Aleksandras laukė varžovo klaidos tikėdamasis ja pasinaudoti, tačiau Arvydas užtikrintai vieną po kito mušė kamuoliukus bei prie stalo varžovo taip ir nebeprileido finalą laimėdamas rezultatu 5:3.

Turnyrinę lentelę su visų kovų rezultatais rasite paspaudę čia

Apdovanojamas antrą kartą Lietuvos Dinaminės piramidės čempionu tapęs Arvydas Špogis: