Lietuvos Kombinuotos piramidės čempionu tapo Dmitrij Oleinik
  • gegužės 10, 2016
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Praėjusį savaitgalį Vilniaus biliardo klubuose vyko bene populiariausios iš piramidės disciplinų – Kombinuotos piramidės Lietuvos čempionatas. Į varžybas susirinko 45 sportininkai iš visų penkių Lietuvos didmiesčių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių bei Panevėžio, taip pat keletas sportininkų atstovavo ir mažesnius Lietuvos miestus.

Tradiciškai pirmasis čempionato etapas vyko dviejų minusų sistema, o antrasis, į kurį pateko 16 stipriausiųjų – olimpine sistema. Pirmojo etapo kovos vyko biliardo klubuose „Brooklyn“, „Era“ ir „Piramidė“, o antrojo etapo kovos biliardo klube „Brooklyn“.

Po pirmos čempionato dienos paaiškėjo geriausiųjų šešioliktukas. Į jį pateko vilniečiai D.Oleinik, M.Lukašikas, A.Isajenko, R.Bojarovič, K.Pčelin, L.Arcimavičius, S.Lašakonis ir A.Barinov, klaipėdiečiai K.Žadeikis, A.Špogis, V.Pašakinskas bei K.Afanasjev, kauniečiai K.Dimšlys ir A.Grabauskas, panevėžietis A.Rusteika bei A.Martinkėnas iš Sarių.

Čempionato aštuntfinalių rezultatai:

D.Oleinik   3:1   K.Žadeikis;

M.Lukašikas   3:1   V.Pašakinskas;

K.Pčelin   3:1   R.Bojarovič;

K.Dimšlys   3:2   S.Lašakonis;

A.Barinov   3:0   A.Martinkėnas;

A.Špogis   3:1   L.Arcimavičius;

A.Isajenko   3:1   K.Afanasjev;

A.Grabauskas   3:2   A.Rusteika.

Nei viename iš Lietuvos čempionato ketvirtfinalių neprireikė lemiamos partijos, o į pusfinalius iškovodami pergales rezultatais 3:0 arba 3:1 žengė trys pagrindiniai favoritai Arvydas Špogis, Dmitryj Oleinik, Aleksandras Isajenko ir kiek netikėtai Konstantiną Pčeliną nugalėjęs kaunietis Kęstas Dimšlys.

Pirmasis čempionato pusfinalis ilgai netruko, nes D.Oleinik tarsi futbole „į vienus vartus“ sutalžė K.Dimšlį laimėdamas rezultatu 4:0. O štai kitame pusfinalyje užvirė ilga, inirtinga, permaininga ir labai įdomi kova, kurios pradžioje kiek geriau sekėsi užtikrinčiau partijas užbaiginėjusiam A.Isajenko, tačiau galutinę pergalę rezultatu 4:3 Išplėšė A.Špogis.

Varžybų finale sportininkai du kartus apsikeitė laimėtomis partijomis ir pusiaukelėje rezultatas buvo lygos – 2:2. Visgi čia intriga ir baigėsi, nes daugiau jėgų išsaugojęs bei agresyviai žaidęs ir aukštu procentu pataikęs Dmitryj Oleinik laimėjo dvi partijas iš eilės taip tapdamas 2016 metų Lietuvos Kombinuotos piramidės čempionu.

 

Sveikiname čempionato prizininkus ir visus dalyvius!

 

Piramidės sekcijos vardu,

Audrius Rusteika

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: