Lietuvos Laisvos piramidės čempionu eilinį kartą tapo Aleksandras Isajenko
  • vasario 17, 2016
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Į Lietuvos Laisvos piramidės čempionatą, praėjusį savaitgalį praūžusį Vilniaus biliardo klubuose „Era“ bei „Brooklyn“, susirinko 36 sportininkai. Gausiausias žaidėjų kiekis kaip įprasta atstovavo Vilnių, tačiau net 9 sportininkai į varžybas šį kartą atvyko iš Panevėžio.

Pirmasis varžybų etapas kaip jau įprasta vyko dviejų minusų sistema ir išaiškino 16 geriausiųjų. Bene didžiausia čempionato staigmena tapo po nemažos pertraukos į piramidės sportą gryžusio daugkartinio LBF organizuojamų turnyrų prizininko Konstantino Afanasjevo fiasko. Konstantinui taip ir nepavyko prasibrauti į antrąjį varžybų etapą, pralaimėjus dviems panevėžiečiams – Haroldui Puikiui rezultatu 2:3 bei Mariui Adukauskui rezultatu 0:3.

Čempionato aštuntfinalių rezultatai:

Marius Adukauskas   0:4   Jokūbas Žadeikis;

Konstantin Pčelin   4:2   Ruslan Bojarovič;

Kęstutis Sinkevičius   0:4   Kęstutis Žadeikis;

Artur Danilov   2:4   Aleksandras Isajenko;

Audrius Rusteika   2:4   Dmitrij Oleinik;

Vaidas Petukauskas   2:4   Alis Kairys;

Olga Geročinskaja   1:4   Arvydas Špogis;

Maksimas Lukašikas   2:4   Artūras Martinkėnas.

Lietuvos čempionato ketvirtfinaliuose, kurie antrąją varžybų dieną startavo biliardo klube „Era“, daug intrigos nebuvo. Atkakliausias jų vyko tarp jaunojo klaipėdiečio Kęstučio Žadeikio bei tituluotojo vilniečio Aleksandro Isajenko. Aleksandras laimėjo rezultatu 4:2, o visos kovos partijos klostėsi itin kovingai bei permainingai.

Kituose trijuose ketvirtfinaliuose  Jokūbas Žadeikis bei Artūras Martinkėnas prieš atitinkamai Konstantiną Pčeliną ir Arvydą Špogį nelaimėjo nei partijos, o Alis Kairys prieš Dmitrijų Oleiniką iškovojo pergalę vienoje partijoje iš penkių.

Čempionato pusfinalis tarp vilniečių Konstantino Pčelino ir Aleksandro Isajenko baigėsi rezultatu 4:0 pastarojo pergale.

Kitame pusfinalyje kova vyko daug atkakliau ir buvo itin permaininga. Klaipėdietis Arvydas Špogis prieš vilnietį Dmitrijų Oleiniką laimėjo pirmas dvi partijas, tačiau sekančiose dviejose pajėgesnis jau buvo Dmitrijus. Esant rezultatui 2:2 Arvydas paprašė pertraukėlės, o po jos gryžęs į kovą vėl laimėjo dvi partijas iš eilės ir šventė pergalę rezultatu 4:2.

Lietuvos čempionato finalas prasidėjo labai atkakliai, o baigėsi vieno iš sportininkų dominavimu. Lemiama tapo 4 finalo partija, kai kovoje pirmaudamas rezultatu 2:1 Arvydas keletą kartų itin apmaudžiai suklydo, kuo kaip mat pasinaudojo iniciatyvą perėmęs Aleksandras, išlyginęs rezultatą, bei nušlavęs varžovą sekančiose trijose partijose. Galutinis finalo rezultatas – 5:2 Aleksandro naudai.

 

Sveikiname Aleksandrą su eiline pergale!

 

Piramidės sekcijos vardu,

Audrius Rusteika

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: