Lietuvos snukerio čempionato apžvalga
  • gegužės 03, 2013
  • Snukeris
  • Share on Facebook

Praėjusį savaitgalį Vilniuje įvyko svarbiausias metų renginys, Lietuvos snukerio čempionatas. Į turnyrą susirinko 50 šio žaidimo meistrų iš visos Lietuvos.

Pagal numatytą turnyro tvarką pirmąsias kovas pradėjo žemesnio reitingo žaidėjai, vėliau prisijungė aukščiau reitinguojami žaidėjai.

Į top 8 etapą pateko sportininkai turintys aukščiausius reitingus Lietuvos snukerio reitinge: Simonas Dragūnas (1), Sergej Korolkov (10), Andrejus Maksimov (5), Mindaugas Maisiejus (4), Aleksandras Isajenko (21), Tomas Vilmanas (25), Vilius Schulte (8) ir Tomas Puodžiūnas (2). Šie aštuoni sportininkai toliau kovojo dėl kelialapio į pusfinalius.

Pusfinaliuose susitiko jaunasis Simonas Dragūnas (KN, Vilnius) ir Mindaugas Maisiejus (KN, Vilnius). Aršioje ir nervingoje kovoje Mindaugas turėjo nusileisti Simo šaltakraujiškam žaidimui ir pripažinti jo pergalę 4-2.

Nemažiau intriguojantis buvo ir kitas pusfinalis kuriame Vilių Schultę (Cue Club, Vilnius) egzaminavo daugkartinis piramidės čempionas Aleksandras Isajenko (Piramidė, Vilnius). Greitoje ir techniškoje kovoje Aleksandras freimas po freimo įrodinėjo savo pranašumą. 4-2 Aleksandro pergalė ir iškovota teisė kautis dėl taip išsvajoto Lietuvos snukerio čempiono titulo. Aleksandras jau ne kartą yra tapęs piramidės ir pulo Lietuvos čempionu, bet snukerio čempiono vardas dar nebuvo iškovotas.

Finalas prasidėjo šaltakraujiškom Simono atakom ir jau netrukus jo pranašumas buvo įtikinamas 3-1. Visko matęs ir daug patyręs Aleksandras neprarado vilties ir sakėsi jaučiąs turįs pranašumą net ir esant tokiam rezultatui. Jau netrukus rezultatas tampa lygus 3-3. Paskutinė partija pasižymėjo didžiule įtampa ir atsižaidimų gausa. Tačiau į lemiama ataką stojo Simonas ir nesuklydo. Sumušęs visas spalvas Simonas išplėšė pergalę ir pelnė savo pirmąjį Lietuvos snukerio čempiono titulą. Simonas Dragūnas tapo jauniausiu (17m.) Lietuvos snukerio čempionu per visą 25 metų Lietuvos biliardo federacijos istoriją. Paminėtina, kad ši pergalė Simonui vos neišslydo iš rankų dar pačioje turnyro pradžioje, kur Telšių atstovas Laimonas Gaubys (Bilardo, Telšiai) vos neprivertė Simono pripažinti Telšių mokyklos pranašumo. Top 8 etape Simoną irgi rimtai egzaminavo S. Korolkovas (KN, Kaunas), Simonas atsilikdamas rezultatu 3-1, sugebėjo susiimti ir persverti rezultatą savo naudai. Viso šitos pastangos ir ryžtas buvo apdovanoti ir įvertinti.

Tuo tarpu Aleksandras Isajenko po pralaimėto finalo pareiškė baigiantis savo karjerą kaip snukerio žaidėjas ir nutrauks bandymus tapti Lietuvos snukerio čempionu. Linkime jam sekmės kitose biliardo disciplinose ir dėkojame už gražias akimirkas prie stalų snukerio renginius.

 

Didžiausios turnyro serijos autorius, Tomas Puodžiūnas – 53 taškai.

 

Sveikiname dalyvius ir naują Lietuvos snukerio čempioną

LBF

Snukerio sekcija

 

 

Lietuvos snukerio čempionato eiga čia

Naujausi Lietuvos snukerio reitingai čia

 

 

 

 

 

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: