Lietuvos sportininkų triumfas Baltijos Snukerio Lygos finale
  • lapkričio 06, 2012
  • Snukeris
  • Share on Facebook

Prėjusį savaitgalį Rygoje įvyko Baltijos Snukerio lygos finalinis etapas. Turnyre turėjo galimybę dalyvauti tik 32 geriausi Pabaltijo Snukerio meistrai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Lenkijos.

Varžybos prasidėjo grupių kovomis, po kurių ėmė aiškėti Lietuvos sportininkų pajėgumas. Net 8 mūsų šalies atstovai pateko į TOP 16 ir tęsė kovą atkrentamosiose varžybose.

Įtempta kova aštunfinalyje laukė Lietuvos čempiono Tomo Puodžiūno. Šįkart jo priešininkų tapo pirmąkart į TOP16 etapą iškopęs Vilmantas Buika. Tomas, puikiai pradėjęs pirmąjį freimą 40 taškų serija, vis dėl to leido Vilmantui jį prisivyti ir pralaimėjo – 0:1. Ne mažiau kovingi buvo ir kiti 3 freimai. Vilmantas turėjo galimybę išsiveržti į priekį 2:0, bet Tomo patirtis leido jam išlyginti rezultatą – 1:1. Trečiame freime Vilmantas nugalėjo ilgoje taktinėje kovoje – 2:1, įmušęs neįtikėtinai sudėtingą paskutinį juodą rutulį ir pelnydamas žiūrovų plojimus. Ketvirtasis freimas buvo labai dinamiškas, su įtempta pabaiga ir jame nugalėti puikių progų turėjo abu žaidėjai, atlikę po keletą neblogų breikų. Viskas sprendėsi likus ant stalo trims rutuliams ir dėkingai pozicijai. Vilmantas napasinaudojo puikia proga įmušti mėlynąjį rutulį, palikdamas jį Tomui ir pastarasis išlygino rezultatą.

Lemiamas freimas jau vyko ne taip įtemtai, jautėsi Vilmanto nuovargis po sudėtingų grupės etapo varžybų. Tomas įrodė savo pranašumą ir nugalėjo 3:2. Tai buvo vienas kovingiausių mačų šiame turnyre, sutraukęs prie stalo nemažai žiūrovų.

Lietuvos sportininkai kovoję aštuntfinalyje: Mindaugas Maisiejus, Simonas Dragūnas, Laimonas Aldonis, Vilius Jakaitis, Vilius Shulte, Vytautas Janulevičius, Tomas Puodžiūnas ir Vilmantas Buika.

Puikų žaidimą parodę Lietuviai nesunkiai prasiveržė ir į pusfinalius, kuriuose susikovė Simonas Dragūnas su tituluotu Latvijos ir Lietuvos čempionu Vladimiru Ladinu. Simonas nepaliko jokių galimybių Latvijos sportininkui ir su rezultatu 3:1, patenko į finalą.

Kitame pusfinalyje lietuviškas duetas- patyręs Mindaugas Maisiejus susitiko su Viliumi Shulte. Šioje kovoje patirtis triumfuoja ir rezultatu 3:2 Mindaugas keliauja prie finalinio stalo.

Finalinė kova pritraukė daugybį žiūrovų, žurnalistų. Video transliacijos buvo perkrautos žiūrinčiųjų srauto, kas tik didino įtampą mačo metu ir kėlė Lietuvos biliardo mėgėjų pasididžiavimą savo šalies sportininkų pasiekimu.

Finalinis mačas vyko iki 4 pergalių. Abu sportininkai buvo verti pergalės ir demonstravo auksčiausio lygio žaidimą-  puikios atakos, serijos ir taktinė kova. Įtempta kova išsilaikė iki pat paskutinio feimo. Rezultatu 4:3  jaunasis Simonas Dragūnas įveikė Mindaugą ir iškovojo pirmą Lietuvos Snukerio istorijoje Baltijos čempiono titulą.

Baltijos Snukrio lygos etapų nugalėtjai:

Janis Bindze (LV), Tomas Puodžiūnas (LT), Simonas Dragūnas (LT), Janis Bindze (LV).

Sveikiname Baltijos Snukerio lygos dalyvius ir nugalėtojus

Čempioną Simoną Dragūna, II vietos nugalėtoją Mindaugą Maisiejų, III vietos nugalėtoją Vilių Shulte.

Lietuvos Biliardo Federacija

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: