„Malboro taurėje“ triumfavo Arvydas Špogis
  • spalio 09, 2012
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Spalio 6-7 dienomis biliardo klube Malboro įvyko reitinginis kombinuotos piramidės turnyras “Malboro taurė” 2012. Į varžybas susirinko net 44 sportininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio bei kitų mažesnių Lietuvos miestų. Dalyvių tarpe buvo ir viena mergina – būsima artėjančio Pasaulio čempionato  dalyvė Alina Olševskaja.

Pirmąją varžybų dieną kovos truko net 14 valandų ir baigėsi tik 1 valandą nakties. Atrodytų toks ilgas kovų maratonas turėjo būti palankesnis jaunesniems žaidėjams, tačiau taip negalvojo visaginietis Ivanas Trofimov. 57  metų veteranas įveikė Maksimą Gofmaną, Marių Adukauską bei Žydrūną Aušiūrą ir taip prasibrovė į antrąjį varžybų etapą.

Pirmąją varžybų dieną kiek nepasisekė piramidės turnyrų naujokui žinomam snukeristui Mindaugui Maisiejui, kuris nors ir laimėjo 2 susitikimus, bet nesėkmingų burtų dėka turėjo kautis su dviem daugkartiniais Lietuvos piramidės čempionais Konstantinu Pčelinu bei Valerijum Ivanovu. Deja, bet šiems grandams Mindaugas nepasipriešino ir nepateko į antrąjį varžybų etapą.

Pirmąją varžybų dieną didesnių netikėtumų užfiksuota nebuvo ir į antrąjį turnyro etapą pateko dauguma favoritų, kurie sekmadienį 11 valandą vėl pradėjo kovas nugalėtojo vardo link. Turnyro aštuntfinalyje vėl visus nustebino Ivanas Trofimov, nugalėdamas labai pajėgų vilnietį Mindaugą Eimutį. Dar didesnės sensacijos vos nesukūrė ir vilnietis Rytis Malinauskas, kuris po dviejų partijų pirmavo prieš turnyro favoritą ir Lietuvos reitingo lyderį Arvydą Špogį 2:0, tačiau galutinės pergalės visgi nepasiekė bei pralaimėjo rezultatu 2:3.

„Malboro taurės“ ketvirtfinalius galima pavadinti Lietuvos reitingo lyderių dominavimu. Jų metu Arvydas Špogis laimėjo prieš Edviną Jodoką, Aleksandras Isajenko įveikė  Jurijų Rybnikovą, Valerijus Ivanovas nepaliko jokių vilčių atkakliajam veteranui Ivanui Trofimov, o Konstantinas Pčelinas palaužė greitąjį Gediminą Maskelį.

Turnyro pusfinaliai taip pat baigėsi taip kaip daugelis ir prognozavo, tik kovų eiga buvo kiek skirtinga. Jei Valerijus Ivanovas nesugebėjo pasipriešinti Arvydui Špogiui bei pralaimėjo sausu rezultatu 0:4, tai Konstantinas Pčelinas pralaimėjo antram favoritui Aleksandrui Isajenko tik po lemiamos partijos rezultatu 3:4.

„Malboro taurės“ finalas, kurio video transliaciją stebėjo daugiau nei šimtas Lietuvos biliardo mėgėjų, klostėsi atkakliai bei permainingai. Pirmas dvi partijas laimėjo Arvydas ir atrodė, kad galutinė pergalė jam bus lengvai pasiekiama, tačiau tada dvi partijas laimėjo Aleksandras ir atkakli kova užvirė iš naujo. Penktąją finalo partiją laimėjo vėl į priekį išsiveržęs Arvydas, o šestąją laimėjo antrą kartą pusiausvyrą atstatęs Aleksandras. Finalo įtampa pasiekė epogėjų, nes tapo aišku jog nugalėtojas paaiskės tik po paskutinės lemiamos partijos. Deja, tačiau čia atkaklios kovos žiūrovai neišvydo, nes Arvydas tiesiog nušlavė savo varžovą neleisdamas jam įmušti nei vieno kamuoliuko ir taip laimėjo jau trečią reitinginį turnyrą iš eilės.

Turnyrinę lentelę su visų kovų rezultatais rasite paspaudę čia

Turnyro prizininkai: iš kairės – Konstantinas Pčelinas, Arvydas Špogis bei Aleksandras Isajenko.

Sveikiname turnyro nugalėtoją, prizininkus bei visus dalyvius!