„Masters“ taurės apžvalga
  • gruodžio 16, 2013
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Gruodžio 16 dieną „Malboro“ biliardo klube įvyko paskutinis „Masters“ etapas. Tai buvo paskutinis šio turnyro etapas, po kurio paaiškėjo geriausias šešioliktukas. Iš viso šiame turnyre sudalyvavo 57 sportininkai iš visos Lietuvos. Daugiausia dalyvių pritraukė Kombinuotos piramidės disciplina, o mažiausiai dalyvių susirinko į etapą, kai buvo žaidžiami Rusiški kėgliai. Turbūt naujovės išgąsdino biliardo megėjus . Į paskutinį etapą susirinko vien tik pretendentai , tai yra 16 dalyvių.

Norėtųsi prisiminti visų etapų nugalėtojus:

1 etapas (Kombinuota piramidė) – laimėjo Aleksandras Isajenko,bet kituose etapuose nedalyvavo.

2 etapas (Laisva piramidė) – laimėjo Artūras Martinkėnas.

3 etapas (Rusiški kėgliai) – laimėjo Konstantin Pčelin.

Visi paskutinio etapo dalyviai tapo pagrindinio turnyro prizininkais, išskyrus Andrių Dervinį, kuris dalyvavo tik 4 etape. Pirmi, pralaimėję abu susitikimus, iš turnyro iškrito Marek Zenevič, Sergej Partnov, Alis Kairys ir Algimantas Grabauskas. Pirmus savo susitikimus laimėjo šio turnyro favoritai: Artūras Martinkėnas, Konstantin Afanasjev, Ruslan Bojarovič.

Netikėtas visiems buvo Konstantino Pčelino iškritimas iš turnyro. Pirmoje savo kovoje jis susitiko su Ruslanu Bojarovič.  Kova buvo gan įtempta ir tik kontrolinėje partijoje paaiškėjo nugalėtojas. Sekantis Konstantino varžovas buvo Audrius Dervinis. Šį kartą sekmė buvo ne Konstantino pusėje. Jis pralaimėjo susitikimą ir iškrito iš turnyro.

Audrius Dervinis aplošė daug gerų ir patyrusių žaidėjų. Sustabdyti jį sugebėjo tik Artūras Martinkėnas. Šie du varžovai susitiko kovoje už išėjimą į pusfinalį. Artūrui buvo labai svarbi šita pergalė, nes laimėjimas jam garantavo pirmą vietą „Masters“ turnyro reitinge.Kova buvo labai įtempta. Pirmas dvi partijas užtikrintai laimėjo Artūras, bet Audrius nenuleido rankų ir pavijo savo varžovą. Kontrolinėje partijoje stipresnis buvo A. Martinkėnas.

Pusfinaliai buvo ramūs. Pirmajame pusfinalyje Konstantinas Afanasjevas gan sunkiai aplošė savo varžovą iš Kauno Žydrūną Žatkevičių. Kitame pusfinalyje Artūras Martinkėnas buvo stipresnis už Ruslaną Bojarovič.

Finale susitiko du turnyro favoritai, bet pavyti Artūrą Martinkėną bendrame reitinge buvo jau nebeįmanoma. Abu varžovai kovojo dėl šio paskutinio etapo nugalėtojo vardo ir taurės. Šiame turnyre sportininkai jau buvo susitikę, tada nugalėjo Konstantinas, rezultatu 3-0. Finale abu žaidėjai rodė įspūdingą žaidimą, įmušdavo gražius rutulius ir beveik nedarė klaidų. Pirmą finalo partiją laimėjo Artūras. Vėliau Konstantinas užtikrintai laimėjo sekančias tris partijas. Jam truko tik vienos partijos iki pergalės. Artūras nenuleido rankų ir parodė savo tvirtą charakterį. Jis aplošė savo varžovą kontrolinėje partijoje, kurią sužaidė tikrai įspūdingai. Jis visiems įrodė, kad yra vertas būti „Masters“ turnyro nugalėtoju.

Sveikiname turnyro nugalėtoją ir visus prizininkus.

Piramidės sekcijos vardu,

Alina Olševskaja

Galūtinį „Masters turnyro reitingą rasite čia

 

20131215_013636

20131215_013541

20131214_214417

20131214_194049

20131214_194026

20131214_194007

20131214_193927

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: