„Mėgėjų taurės“ 2013 apžvalga
  • gegužės 21, 2013
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Gegužės 18 dieną biliardo klube „Piramidė“ įvyko laisvosios piramidės turnyras „Mėgėjų taurė“. Pagal reglamentą turnyre negalėjo dalyvauti 10 pirmųjų vietų Lietuvos piramidės reitinge užimantys žaidėjai, taip pat žaidėjai, praeityje buvę Lietuvos čempionatų prizininkais. Viso į varžybas susirinko 20 žaidėjų (18 vyrai ir 2 moterys) iš Vilniaus, Marijampolės ir Švenčionių miestų.

Turnyro dalyvių tarpe buvo ir žaidėjų, kuriuos sunku būtų pavadinti mėgėjais, tačiau reglamentas dalyvauti turnyre jiems nedraudė:

Mindaugas Šalkauskas – vienas pajėgiausių Lietuvoje pulo žaidėjų, puikus snukerio meistras;

Valdemaras Mikutaitis – vienas perspektyviausių piramidės žaidėjų Lietuvoje, pastaruoju metu ženkliai patobulinęs savo įgūdžius;

Artūras Martinkėnas – vieno iš “Masters 2013”  etapų laimėtojas,  be galo atkaklus ir stabilus žaidėjas;

Alina Olševskaja – bene pajėgiausia šiuo metu Lietuvos piramidės žaidėja, tarptautinių turnyrų (Europos, pasaulio čempionatai) dalyvė, moterų piramidės mokyklos trenerė;

Olga Geročinskaja – prieš trejus metus biliardo pasaulyje pasirodžiusi moteris, pasaulio čempionato dalyve, moterų piramidės mokyklos trenerė;

Oleg Chodorkin – prieš keletą metų buvęs vienu perspektyviausių Lietuvos piramidės žaidėjų, pasaulio jaunimo čempionato dalyvis;

Edvinas Jaroševič – taip pat laikytas labai perspektyviu bei daug žadančiu sportininku, pasaulio jaunimo čempionato dalyvis.

Taip pat negalima nepaminėti Maksimo Liublinskij ir Jurijaus Rybnikovo – patyrusių ir gražų žaidimą demonstruojančių piramidės žaidėjų.

Mėgėjų taurės ketvirtfinalių rezultatai:

Edvinas Jodokas – Valdemaras Mikutaitis  (4:3);

Mindaugas Šalkauskas – Maksim Liublinskij (4-2);

Jurij Rybnikov – Oleg Chodorkin (4:2);

Artūras Martinkėnas –  Alina Olševskaja (3:4).

Pirmame turnyro pusfinalyje E. Jodokas 4:0 laimėjo prieš M. Šalkauską, o antrame pusfinalyje A. Olševskaja rezultatu 4:2 palaužė J. Rybnikovą.

Didžiausias šio turnyro netikėtumas – praeitų metų finalo kovos pasikartojimas. Antrus iš eilės metus finale susitiko Alina Olševskaja ir Edvinas Jodokas. Pirmąsias dvi partijas Alina demonstravo nepriekaištingą žaidimą ir išsiveržė į priekį 2:0.  Trečioje partijoje Edvinas bandė perimti iniciatyvą, bet partiją visgi laimėjo Alina. Ketvirtoje partijoje Edvinas parodė savo tvirtą charakterį ir surinkęs 8 kamuoliukus iš priėjimo sušvelnino rezultatą 1:3. Penktoji finalo partija buvo itin atkakli – pabaigoje abiems  žaidėjams buvo likę įmušti po paskutinį kamuoliuką, žaidėjai siekdami rezultatyvaus smūgio atliko ne vieną bandymą, kol galų gale Edvinas pastatė Alinai paprastą poziciją, o pastaroji pasinaudojusi tuo įmušė paskutinį kamuoliuką bei tapo “Megėjų taurės” 2013 turnyro nugalėtoja.

 

Sveikiname turnyro nugalėją, prizininkus ir visus dalyvius!

Piramidės sekcijos vardu,

Alina Olševskaja

 

„Mėgėjų taurės“ akimirkos:

 

 

 

 

 

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: