„Meistro Arisovo taurėje“ pirmą vietą bei puikią piramidės lazdą laimėjo kaunietis Algimantas Grabauskas
  • gruodžio 08, 2015
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Į Vilniaus biliardo klubuose „Brooklyn“ bei „Piramidė“ vykusį turnyrą atvyko net 48 žaidėjai iš įvairių Lietuvos miestų. Buvo varžomasi Laisvosios piramidės disciplinoje. Šiame turnyre negalėjo dalyvauti šios sporto šakos Lietuvos lyderiai, tad iš anksto prognozuoti nugalėtoją buvo itin sunku. Pirmasis varžybų etapas vyko abiejuose klubuose, o antrasis, į kurį pateko 16 pajėgiausių sportininkų – biliardo klube „Brooklyn“.

Po biliardo klube „Piramidė“ vykusių kovų be pralaimėjimų į antrąjį etapą žengė vilniečiai Saulius Kuzminskas ir Sergėj Klimaševskij bei panevėžiečiai Audrius Rusteika ir Aurimas Bajoras. Patyrę po pralaimėjimą į antrąjį turnyro etapą pateko vilniečiai Viktor Kolduba ir Saulius Jarnuševičius, kaunietis Algimantas Grabauskas bei klaipėdietis Paulius Černeckis.

Biliardo klube „Brooklyn“ vykusiose kovose absoliučiai dominavo vilniečiai. Be pralaimėjimų į antrąjį etapą pateko Dmitrij Juhmatov, Olga Geročinskaja, Aleksandr Kudriašov ir Maksim Liublinskij, o patyrę vienintelį galimą pralaimėjimą – Artur Tomaševič, Rytis Malinauskas, Džoni Kuprašvili bei Redas Trumpis.

Artroji turnyro diena prasidėjo aštuntfinaliais. Jų rezultatai:

D. Kuprašvili 3:2 D. Juhmatov;

R. Trumpis 3:0 O. Geročinskaja;

A. Kudriašov 3:0 A. Tomaševič;

M. Liublinskij 3:0 R. Malinauskas;

P. Černeckis 3:1 S. Klimaševskij;

S. Jarnuševičius 3:1 A. Bajoras;

A. Rusteika 3:1 V. Kolduba;

A. Grabauskas 3:0 S. Kuzminskas.

Trys turnyro ketvirtfinaliai buvo laimėti vienodu rezultatu 4:0. Algimantas Grabauskas nugalėjo Audrių Rusteiką, Maksim Liublinskij laimėjo prieš Aleksandr Kudriašov, o Saulius Jarnuševičius nepaliko jokių vilčių Pauliui Černeckiui. Paskutinis turnyro ketvirtfinalis tarp 71-erių metų veterano Džonio Kuprašvilio bei pastaruoju metu Vilniuje gyvenančio klaipėdiečio Redo Trumpio klostėsi itin atkakliai ir baigėsi rezultatu 4:2 psichologinį tvirtumą pademonstravusio bei žaidimo ritmą varžovui primetusio garbaus amžiaus žaidėjo naudai.

Pirmąjame varžybų pusfinalyje Maksim Liublinskij nors ir nelengvai, bet visgi palaužė jėgų pristigusį veteraną Džonį Kuprašvilį rezultatu 4:2. Antrasis turnyro pusfinalis tarp Algimanto Grabausko ir Sauliaus Jarnuševičiaus klostėsi itin atkakliai bei permainingai. Pirmas dvi partijas laimėjęs Algimantas rodės tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose, tačiau tada Saulius laimėjo net tris partijas iš eilės ir išsiveržė į priekį. Visgi Algimantas pademonstravo charakterį ir ne tik kad nepalūžo, tačiau nugalėdamas sekančioje partijoje išlygino rezultatą bei labai nervingoje paskutinėje partijoje išplėšė pergalę bei iškovojo teisę žaisti finale.

„Meistro Arisovo taurės“ finalas taip pat klostėsi labai atkakliai. Nei Maksimas, nei Algimantas nepirmavo didesniu nei vienos partijos skirtumu, tad viskas ir vėl sprendėsi tik paskutinėje lemiamoje partijoje. Ir vėl, lygiai kaip ir turnyro pusfinalyje, Algimanto Grabausko nervai buvo tvirtesni bei išplėšęs pergalę paskutiniuose rutuliuose jis tapo turnyro nugalėtoju ir puikios naujos piramidės lazdos savininku.

Piramidės sekcijos vardu,

Audrius Rusteika

 12347649_526976944145935_5003484175006592568_n
Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: