„Meistro Kajukovo“ taurė atiteko Ryčiui Krasauskui
  • birželio 07, 2015
  • Piramidė
  • Share on Facebook

 

Šį savaitgalį Vilniaus biliardo klubuose vyko Lietuvos biliardo federacijos organizuojamas laisvosios piramidės mėgėjų turnyras „Meistro Kajukovo taurė“. Pirmos varžybų dienos eiga rutuliojosi dviejuose Vilniaus biliardo klubuose. Tuo tarpu pagrindinė finalinė jo dalis vyko biliardo klube „Brooklyn“.

Biliardo lazdų meistro Sergejaus Kajukovo vardo turnyre šį kartą dalyvauti galėjo tik mėgėjai. Varžybų organizatoriai griežtai užtikrino lygias dalyvaujančiųjų galimybes. Turnyre negalėjo žaisti sportininkai, praeityje tapę Lietuvos čempionatų nugalėtojais, taip pat tie, kurių lygis yra aukštesnis nei vidutinis.

Pirmasis turnyro etapas, prasidėjęs šeštadienį, susilaukė ne tik gausaus žaidėjų, bet ir žiūrovų būrio. Ir vis tik, įdomiausios kovos laukė antrąją – pagrindinio etapo dieną. Ketvirtfinalio kovas pradėjo aštuntfinalyje Kęstutį Žadeikį įveikęs Vilnietis Sergejus Vantsovas bei Rytis Krasauskas, be didesnio pasipriešinimo nugalėjęs Nikitą Kolpačenką. Šiame susitikime pasipriešinti nesugebėjęs Sergejus pasitraukė iš turnyro rezultatu 3:0.

Žaidėjo iš Klaipėdos Jokūbo Žadeikio bei Dmitrijaus Juhmatovo kova baigėsi pastarojo pralaimėjimu. Dvi partijas priešininkui užleidęs, Dmitrijus nusileido rezultatu 3:1. Tokiu pat rezultatu į pusfinalį pateko ir Saulius Jarnusiavičius, nugalėjęs vilnietį Maksimą Liublinskij, bei taip pat vilnietis Virgis Tunkulas, kurio įveikti nepavyko žaidėjui iš Kedainių Giedriui Jankeliūnui.

Dideliam žiūrovų džiaugsmui, pusfinalyje žaidimas tapo kaip niekad įtemptas. Pirmoje jo kovoje susitiko Jokūbas Žadeikis ir Rytis Krasauskas. Viso susitikimo metu žaidėjai demonstravo apylyges jėgas ir nuspėti, kas kovos dėl nugalėtojo vardo, nebuvo paprasta. Ir vis tik, nepaisant techniško žaidimo, vienos partijos persvara rezultatu 4:3 laimėjo Rytis.

Antrasis pusfinalis tarp marijampoliečio Virgio Tunkulo ir vilniečio Sauliaus Jarnusiavičiaus taip pat nenuvylė. „Country“ klube žaidžiantis Saulius, pradėjęs užtikrintai, iniciatyvą priešininkui perdavė net dviejose partijose, tačiau tai neišmušė sportininko iš vėžių, ir atgavęs budrumą, rezultatu 4:2 jis nugalėjo.

Finaliniame susitikime žaidėjai demonstravo pasigėrėjimo vertą žaidimą. Abu sportininkai, ne pirmus metus žaidžiantys piramidės disciplinoje, nenusileido vienas kitam viso susitikimo metu. Dominuojančią poziciją užimdavo vis kitas sportininkas, tačiau lemiamoje partijoje stipresnis pasirodė panevežietis Rytis Krasauskas. Rezultatu 4:3 jis nugalėjo Saulių Jarnusiavičių ir tapo 2015 metų „Meistro Kajukovo taurės“ nugalėtoju.

Pirmąją vietą užėmęs Rytis, kaip ir antrąją bei trečiąją vietas užėmę sportininkai, neslėpė džiaugsmo apdovanojimų ceremonijos metu. Sergejus Kajukovas jau daugiau nei dešimt metų gamina aukštos klasės rankų darbo biliardo lazdas ir yra pripažintas meistras piramidės žaidėjų tarpe. Būtent jo rankų darbo lazda atiteko pirmąją vietą turnyre užėmusiam Ryčiui Krasauskui. Antrosios ir trečiosios vietų laimėtojų laukė kiek ekstremalesnis apdovanojimas – skrydis laisvo skrydžio parasparniu.

Sveikiname nugalėtojus bei visus dalyvavusius!

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: