Naujas Lietuvos kombinuotos piramidės čempionas 2014 – Levaldas Arcimavičius
  • gegužės 13, 2014
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Gegužės 10 – 11 dienomis Klaipėdoje įsikūrusiame biliardo klube „Honolulu“ įvyko Lietuvos kombinuotos piramidės čempionatas, į kurį susirinko 48 sportininkai iš visos Lietuvos. Į čempionatą susirinko dalyviai iš Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos, Švenčionių, Kauno. Gausaus dalyvių skaičiaus dėka čempionatas pirmą dieną buvo rengiamas dviejuose klubuose. Antrasis biliardo klubas – „Black Ball“. Visi dalyviai liko patenkinti nes varžybos vyko greitai ir ramiai.
Pirmą varžybų dieną kovos užsitęsė iki velyvo vakaro. Buvo daug įtemptų ir gražių kovų. Neblogą žaidimą parodė klaipėdietis Erlandras Roličius, kuris pateko į geriausiųjų aštuntuką. Kaunietis Kostas Dimšlys taip pat įveikė nemažai varžovų ir kitą varžybų dieną pasirodė tarp turnyro aštuntuko. Klaipėdietis Svajūnas Špogis turnyro metu demonstravo savo tvirtą charakterį ir pateko į kitos dienos ketvirtfinalį. Audrius Rusteika parodė gražų žaidimą, aplošęs Aliką Nadirovą. Jis taip pat, nors ir nelaimėjo, bet gerai sulošė su tituluotu Aleksandru Isajenko.
Biliardo klube “Black Ball” kovos užsitęsė dar ilgiau nes viskas vyko ant 4 stalų. Kaunietis Algimantas Grabauskas paskutiniu metu demonstravęs puikų žaidimą, aplošė neseniai „Megėjų taurės“ laimėjusį Jurijų Rybnikovą. Vilnietis Levaldas Arcimavičius pirmą varžybų dieną rodė tikrai įspūdingą žaidimą, aplošęs turnyro favoritus Arvydą Špogį ir Dmitrijų Oleiniką. Jis turbūt sužaidė geriausią varžovų matytą savo karjeroje žaidimą ir pateko į geriausiųjų aštuntuką. Čempionato naujokas Vitalij Gusiatin nors nepraėjo į kitą dieną, tačiau niekam lengvai neatidavė pergalės. Jis per plauką neaplošė gero žaidėjo Ruslano Bojarovič ir iškritęs į minusus, kontrolinėje partijoje pralaimėjo pirmam reitingo numeriui Dmitrijuj Oleinikui. Visiems žiūrovams gerai įsiminė susitikimas tarp Dmitrijaus Oleiniko ir Maksimo Lukašiko, kur Dmitrijus padarė nemažai smūgių vertų aplodismentų ir pateko į geriausiųjų aštuntuką.
Antros dienos kovos buvo tikrai vertos dėmesio.Prie biliardo stalų susitiko:
Aleksandras Isajenko – Arvydas Špogis
Erlandas Roličius – Dmitrij Oleinik
Konstantin Pčelin – Svajūnas Špogis
Levaldas Arcimavičius – Kostas Dimšlys
Turbūt daugiausia žiūrovų pritraukė dvikova tarp Aleksandro Isajenko ir Arvydo Špogio. Tai buvo be galo įtempta kova. Iš pradžių į priekį išsiveržė klaipėdietis Arvydas Špogis rezultatu 2-0 ir atrodė, kad jis psichologiškai jau palaužė Aleksandrą. Bet ketvirtoje partijoje vilnietis atsigavo ir vėliau netgi išsiveržė į priekį. Kai rezulatas buvo 2-3 Isajenko naudai abu varžovai žaidė labai atsargiai, darydami gerus atsilošimus. Bet visgi tą dieną sekmė buvo Aleksandro pusėje ir jis laimėjo rezultatu 4-2. Kitame ketvirtfinalyje Dmitrijus Oleinikas sausu rezultatu 4-0 aplošė Erlandą Roličių. Dvikova Konstantin Pčelin ir Svajūnas Špogis vyko gan ilgai, bet visgi geresnis buvo Konstantinas, kuris laimėjo rezultatu 4-2. Viso turnyro metu įspūdingą žaidimą demonstravęs Levaldas Arcimavičius aplošė kaunietį Kostą Dimlį rezultatu 4-2.
Vidurį dienos prasidėjo pustfinaliai. Viename iš jų susitiko Aleksandras Isajenko ir Dmitrij Oleinik. Nors rezultatas neatspindi tikros kovos, abu sportininkai demonstravo puikų žaidimą. Bet visgi sekmingesnis buvo Aleksandras, kuris laimėjo rezultatu 4-1. Kitame pustfinalyje susitiko dažni turnyrų varžovai Konstantin Pčelin ir Levaldas Arcimavičius. Visas partijas pirmavęs Konstantinas buvo priblokštas, kai jo priešininkas ištraukdavo vieną partiją po kitos. Parodęs savo tvirtą charakterį ir didelį norą laimėti Levaldas atsidūrė finale, aplošęs Konstantiną sausu rezultatu 4-0.
Vakare prie biliardo stalų susitiko du gerai vienas kitą žinantys varžovai – daugiausia Lietuvoje biliardo titulų turintis Aleksandras Isajenko ir dažnai tarp turnyrų prizininkų pasirodantis – Levaldas Arcimavičius. Tarp jų užvirė tikra kova. Levaldas demonstravo savo įspūdingą formą ,bet Aleksandras nenorėjo atiduoti savo praeitų metų titulo. Čempionato nugalėtojas paaiškėjo tik kontrolinėje partijoje. Per smarkiai išmušęs piramidę ir neįmušęs rutulio Aleksandras atidavė iniciatyvą Levaldui. Jis ja pasinaudojo ir įmušė penkis rutulius. Vėliau Aleksandras gavo savo šansą, bet juo nepasinaudojo, jaudulys pakišo koją. Levaldas pajautė, kad pergalė labai arti. Jis susikaupęs pabaigė partiją ir laimėjo savo pirmą Lietuvos kombinuotos piramidės čempiono titulą.
Sveikiname visus dalyvius ir nugalėtojus.
Piramidės sekcija.

DSC_0296

DSC_0297

 

 

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: