Piramidės „Megėjų“ čempionato apžvalga
  • balandžio 08, 2014
  • Snukeris
  • Share on Facebook

Balandžio 5 – 6 dienomis Vilniuje įsikūrusiame biliardo klube „Piramidė“ įvyko Lietuvos Megėjų piramidės čempionatas, į kurį susirinko net 46 sportininkai iš visos Lietuvos. Tai yra rekordinis megėjų čempionato dalyvių skaičius. Į čempionatą susirinko dalyviai iš Vilniaus, Kauno ir Marijampolės. Turnyre dalyvavo ir trys moterys: Olga Geročinskaja, Alina Olševskaja ir naujokė Olga Govorko. Gausaus dalyvių skaičiaus dėka čempionatas pirmą dieną buvo rengiamas dvejuose klubuse. Antrasis biliardo klubas – „Malboro“.

Pirmą varžybų diena atnešė daug gražių kovų. Buvo nemažai susitikimų kuriuose nugalėtojas tapo aiškus tik po kontrolinės partijos. Taip įvyko kovoje tarp Jurijaus Rybnikovo ir Alinos Olševskajos, kurį iš pradžių pirmavo 2-0, bet Jurijus išlygino rezultato ir sekančioje įtemptoje partijoje laimėjo susitikimą. Dvikovoje Vilus Stanga ir Olga Geročinskaja viskas irgi apsisprendė kontrolinėje partijoje ant paskutinių rutūlių, kai Olga padarė lemiamą klaidą (kiksą). Edvino Jodoko turnyrinė diena buvo pilną įtemptų dvikovų, iš kurių keturios irgi buvo žaidžiamos kontrolnėse partijose. Bet pati sunkiausia diena buvo pas Ernestą Stepanovą, kuris iškrito į minusus pralaimėjęs Valerijui Jemeljanovui kontrolinėje partijoje. Pakui jis susitiko su praeitų metų finalistų Edvinu Jodoku. Kai partijų rezulatas buvo 2–2, ir 7-3 rutūliais Edvino naudai Ernestas ištempė pergalė iš Edvino rankų. Vėliau jis vėl susitiko su Valerijumi Jemeljanovu. Kai Valerijus vedė 2 -0 partijomis, Ernestas parodė savo tvirtą charaktėrį ir sulygino rezultatą iki 2-2. Nervingoje paskutinioje partijoje sekmė visgi buvo Ernesto pusejė ir ant paskutinų rutūlių jis laimėjo susitkimą ir išėjo į geriausiųjų aštuntuką.
Pats didžiausias turnyro netikėtumas buvo Nikitos Olševskio sugrįžimas prie biliardo stalo ir jo patekimas į geriausiųjų aštuntuką. Kontrolinėje partijoje pralaimėjęs Ryčiui Krasauskui jis iškrito į minusus. Vėlau jis rezultatu 3-0 aplošė Gražvydą Oržekauską, Sergėjų Vantsovą ir Olga Geročinskaja. Uš patekimą į aštuntuką jis kontolinėje partijoje aplošė vieną iš turnyro favoritų Valdemarą Mikutaitį,Antrą varžybų dieną prasidėjo nuo turnyro ketvirtfinalių. Įtemptoje kovoje tarp Jurijaus Rybnikovo ir Alis Kairys visgi stipresnis buvo Jurijus,kuris laimėjo rezultatu 4-2. Ernestas Stepanovas aplošė Rytį Krasauską rezultatu 4-0. Nikita Olševskij nepaliko jokių šansų Vladui Žemblauskui ir laimėjo susitkimą rezulatatu 4-0. Ir įtemptoje kovoje tarp Viliaus Stanga ir Žydrūno Žatkevičiumi viskas apsisprendė kontrolinėje partijos Žydrūno naudai.

Pusfinalio kovos pasibaigė vienodu sausu rezultatu. Jurijus Rybnikovas buvo nesustapdamas kovoje su Ernestu Stepanovu, o Nikita Olševskij nepaliko jokių šansų Žydrūnui Žatkevičiui.
Vidudienį prasidejo čempionato finalas kuriame Jurijus Rybnikovas susitiko su Nikita. Jurijus parodė nepriekaištinga žaidymą ir įrodė kad yra vertas Megėjų čempionato nugalėtojo vardo. Rezultatu 4-0 jis aplošė „juodąją arkliuką“ Nikitą Olševskij ir tapo čempionato nugalėtojumi.
Mažasis finalas užsitempė daug ilgiau nei pats čempionato finalas ir pritraukė nemažai žiurovų. Jame
susitiko Ernestas Stepanovas ir Žydrūnas Žatkevičius. Kova buvo be galo įtempta. Kai rezultatas buvo 3-2 Ernesto naudai užsiverė tikrą kovą ir kai kiekvienam iš jų buvo likęs vos vienas rutūlys jie ilgai ir emociškai bandė pabaigti partiją, Ir galų gale Ernestas viso turnyro metų demonstavęs savo tvirtą ir kovingą charaktetį įmušė nepaprastą lemiamą rutūlį ir laimėjo 3 vietą.

Sveikinamą čempionato dalyvius ir nugalėtojus!