Piramidės turnyre „Vantex taurė“ nugalėjo Ignas Gumuliauskas
  • kovo 16, 2017
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Į praėjusį savaitgalį Vilniaus biliardo klube „Brooklyn“ vykusį Kombinuotos piramidės turnyrą susirinko 44 biliardo mėgėjai iš Lietuvos bei kaimyninės Latvijos. Varžybos vyko dviem etapais. Pirmame etape sportininkai kovojo dviejų minusų sistema – iki trijų laimėtų partijų „pliuse“ bei dviejų „minuse“, o antrame etape, į kurį pateko 16 geriausiųjų, kovos antrąją varžybų dieną vyko jau Olimpine sistema – iki trijų laimėtų partijų. „Vantex taurės“ finale buvo žaidžiama iki 4 laimėtų Kombinuotos piramidės partijų.
Įdomus varžybų organizatorių sprendimas buvo aštuntfinalių poras suskirstyti burtų keliu neišskiriant žaidėjų į antrąjį etapą žengusių be pralaimėjimo, ir patyrusių vieną pralaimėjimą, kaip kad įprastai vykdavo anksčiau. Tokiu formatu vykęs turnyras tapo labiau neprognozuojamu, kas bet kuriame sporte visada žavi.
„Vantex taurės“ aštuntfinalių rezultatai:
D.Rožanskij LV  2:3  M.Laubert LV;
K.Kosarev LV  3:0  A.Dikovičius LT;
J.Lomako LT  1:3  V.Petukauskas LT;
A.Tomaševič LT  2:3  G.Murnikovas LT;
R.Komarovskij LT  3:1  M.Adukauskas LT;
D.Daugvila LT  3:0  M.Antanavičius LT;
I.Gumuliauskas LT  3:2  I.Kudinov LV;
J.Branickij LV  2:3  R.Stančaitis LT.
Pirmame varžybų ketvirtfinalyje tarp dviejų klaipėdiečių R.Stančaičio ir I.Gumuliausko stipresnis buvo rezultatu 3:1 laimėjęs Ignas. Antrąjame ketvirtfinalyje kaunietis D.Daugvila nesunkiai rezultatu 3:0 susitvarkė su vilniečiu R.Komarovskij. Kiti du ketvirtfinaliai baigėsi po ilgų ir labai atkaklių kovų vienodu rezultatu 3:2 – kaunietis G.Murnikovas laimėjo prieš panevėžietį V.Petukauską, o latvių dvikovoje K.Kosarev įveikė M.Laubertą.
Varžybų pusfinalis tarp Igno Gumuliausko ir Donato Daugvilos prasidėjo dviejomis laimėtomis Igno partijomis. Tačiau Donato tai nepalaužė ir jis laimėjo trečiają. Visgi ketvirtojoje partijoje vėl stipresnis buvo Ignas, laimėjęs kovą rezultatu 3:1 bei žengęs į finalą.
Kitame pusfinalyje Gediminas Murnikovas nors ir atkakliai priešinosi, bet užleido vietą finale labiau patyrusiam latviui Konstantinui Kosarev pralaimėdamas rezultatu 2:3.
„Vantex taurės“ finalas buvo labiau vieno žaidėjo šou. Ignas nuo pat pradžių išsiveržė į priekį bei iniciatyvos iš savo rankų užtikrintai nebeišleido švęsdamas pergalę rezultatu 4:1 bei taip po ilgesnės pertraukos primindamas biliardo visuomenei apie save.

Piramidės sekcijos vardu,
Audrius Rusteika

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: