Po įtemptos kovos LBF snukerio taurė – Viliaus Schultes rankose
  • rugsėjo 23, 2015
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

Šį savaitgalį Vilniuje vykusiame „LBF taurės“ snukerio turnyre susitiko pajėgiausi Lietuvos žaidėjai. Atkrintamasis turnyro etapas, prasidėjęs šeštadienį, didesnių staigmenų nepateikė ir geriausiųjų šešioliktuke atsidūrė aukščiausias vietas reitinge užimantys sportininkai.

Šį savaitgalį Vilniuje vykusiame „LBF taurės“ snukerio turnyre susitiko pajėgiausi Lietuvos žaidėjai. Atkrintamasis turnyro etapas, prasidėjęs šeštadienį, didesnių staigmenų nepateikė ir geriausiųjų šešioliktuke atsidūrė aukščiausias vietas reitinge užimantys sportininkai.

Tiesa, į geriausiųjų šešioliktuką pateko ir vienas jauniausių Lietuvos biliardo federacijos žaidėjas, 10 – metis Nikita Kolpačenko. Jaunuolisprisipažino, kad labai mėgsta žaisti snukerį, todėl aktyviai dalyvauja ir turnyruose. „Kiekvienas turnyras man ypatingai svarbus. Daug laiko skiriu treniruotėms ir tai duoda rezultatus. Stengiausi tramdyti jaudulį ir koncentruotis ties varžybomis“, sakė Nikita. Gerai pasirodęs atkrintamajame etape, aštuntfinalyje jaunasis sportininkas susitiko su dukart Lietuvos čempionu Simonu Dragūnu, kuriam nusileido rezultatu 2:0.

Pirmoje ketvirtfinalio kovoje Simonas Dragūnas susitiko su Viliumi Jakaičiu. Pastarasis, laimėjęs vieną freimą ir nesugebėjęs padidinti persvaros, pralaimėjo rezultatu 3:1.

Įtempčiausia ketvirtfinalio kova užsimezgė tarp Andrejaus Maksimovo ir Sauliaus Zabulėno. Viso susitikimo metu sportininkai demonstravo apyligęs jėgas, tačiau laimėjęs lemiamą freimą į pusfinalį pateko Saulius.

Šiais metais Lietuvos čempionu tapęs Vilius Schulte ketvirtfinalyje susitiko su Sergejumi Korolkovu. Nepalikęs priešininkui jokių galimybių, Vilius į pusfinalį pateko laimėjęs rezultatu 3:0.

Ketvirtajame ketvirtfinalio susitikime tarp Mariaus Stanaičio ir Tomo Puodžiūno įtampos taip pat pritrūko. Laimėjęs pirmąjį freimą Tomas didino persvarą ir toliau. Jau trečiojo freimo pradžioje buvo aišku, kad Mariui teks pripažinti pralaimėjimą.

Pirmoji pusfinalio kova tarp Simono Dragūno ir Sauliaus Zabulėno žiūrovų nenuvylė. Atsipalaiduoti galimybės neturėjo nei vienas iš žaidėjų. Koja kojon su Simonu žaidęs Saulius lemiamajame freime vis tik nusileido ir vieta finale atiteko Simonui.

Tuo tarpu antrasis pusfinalio susitikimas kiek nuvylė Tomo Puodžiūno gerbėjus. Itin taktišku žaidimu paprastai pasižymintis sportininkas šį kartą nesugebėjo pasipriešinti Viliaus dominavimui. Pastarasis į finalą pateko laimėjęs rezultatu 3:0.

Finalas tarp dviejų perspektyviausių Lietuvos snukerio žaidėjų žadėjo ypač įdomią susitikimo eigą. Simonas – jaunas žaidėjas, daugkartinis turnyrų prizininkas bei dukart Lietuvos snukerio čempionas. Vilius – šiais metais ypatingai gerai žaidžiantis sportininkas, surinkęs ir pirmąją Lietuvos istorijoje šimto seriją, o taip pat jau kelis kartus ją pakartojęs, puikų rezultatyvumą demonstruojantis ir šiais metais Lietuvos čempionu tapęs jaunuolis.

Apyligės abiejų žaidėjų galimybės laimėti įtrauktė į žaidimo eigą nuo pat pradžių. Viso susitikimo metu neleisdami vienas kitam didinti persvaros sportininkai išlaikė įtampą iki galo, vis tik žaidimas baigėsi Simono praleimėjimu, lemiamoje atakoje, surinkęs 67 taškų seriją, 2015 metų LBF taurės nugalėtoju tapo Vilius.

11659264_700703920030487_1952516033880655537_n 12032267_700703953363817_5899894990061166362_n

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: