Pool-8 pirmenybėse – K. Variakojo triumfas
  • lapkričio 19, 2015
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

Trečiasis lapkričio sekmadienis šį kartą buvo skirtas pool-8 reitinginiam turnyrui. Sportininkai iš Latvijos bei Lietuvos, žaidžiantys įvairiose disciplinose – nuo snukerio iki piramidės, rungtis dėl nugalėtojo vardo susirinko Vilniaus biliardo klube Fuksas.

Gausiai susirinkę žaidėjai kovas pradėjo dviejų minusų sistema. Jau pirmame turnyro etape labai gerai pasirodė jaunoji moterų snukerio atstovė D.Tracevič. Pirmajame susitikime su Latvijos sportininku A. Horsus mergina parodė, ką sugebanti. Įtempta kova užsimezgė iš pat pradžių, nuo pergalės sportininkę skyrė vos viena partija, vis tik žaidėjas iš Latvijos sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas ir lemiamą partiją laimėjo. Jau kitame susitikime mergina sėkmingai įveikė A. Andreliūną rezultatu 5:4, tačiau kovoje su M. Strumskyte nusileido rezultatu 5:4 ir pasitraukė iš turnyro.

M. Strumskytė, dar viena perspektyvi ir gerai Lietuvoje žinoma sportininkė, šį kartą sužaidė tiesiog puikiai. Užtikrinta pradžia, pergalė prieš A. Teleginą bei D. Tracevič pirmame varžybų etape leido tikėti aukštu sportininkės rezultatu ir antrąjame. Savo gerbėjų mergina nenuvylė. Geriausiųjų šešioliktuko susitikime su V. Ozerovu sportininkė nesuteikė priešininkui galimybių ir nugalėjusi rezultatu 6:3, toliau užtikrintai judėjo pergalės link. Laimėjimas, lėmęs vietą ketvirtfinalyje, nenuėjo veltui – kovoje sportininkės priešininku tapo L. Aldonis. Ne vienerius metus snukerio pasaulyje skaičiuojantis L. Aldonis šiame susitikime nesiruošė lengvai pasiduoti, tačiau ir M. Strumskytė neužleido dominuojančios pozicijos. Viena aršiausių turnyro kovų baigėsi rezultatu 5:6 M. Strumskytės naudai. Pusfinalyje žaidėja susitiko K. Variakojį, įtampa tarp sportininkų užsimezgė iš karto. Patyręs žaidėjas, užtikrintai prasiskynęs kelią į pusfinalį, neplanavo nusileisti ir šį kartą. lr nors iki pergalės trūko visai nedaug, M. Strumskytei teko pripažinti pralaimėjimą rezultatu 6:5. Į finalą pateko K. Variakojis.

Verta pastebėti ir V. Schultes žaidimą – vos prieš savaitę iškovojęs Vilniaus miesto taurės nugalėtojo vardą, sportininkas rimtus ketinimus dėl naujos pergalės rodė nuo pat pradžių. Nesunkiai priešininkus įveikęs pirmajame etape, be jokių sunkumų nugalėjo ir aštunfinalyje. Čia P. Jonikas jam nusileido rezultatu 6:0. Ketvirtfinalis taip pat baigėsi pergale. Iš pradžiu užtikrintai besipriešinantis A. Telegin, įpusėjus kovai galutinai prarado iniciatyvą, ir V. Schulte atsidūrė dar arčiau pergalės. Pusfinalis tarp G. Mickaus ir V. Schultes irgi susiklostė pastarojo naudai. Finalinė kova tarp dviejų pajėgių sportininkų žadėjo įdomų finalą. Jau pirmosios partijos metu buvo juntama įtampa bei lygevertis žaidėjų atkaklumas. Ir vis tik, laimėjęs keturias partijas, V. Schulte dviejose nusileido ir pool-8 reitinginio turnyro nugalėtojo vardą pelnė K. Variakojis.

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: