Reglamentas
  • gegužės 03, 2012
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

Klubinės pulo lygos reglamentas:

Pagrindinė turnyro informacija:

Turnyras prasidės 2012 metų, Vasario mėnesį bei tęsis kaip planuojama iki 2012 metų Gegužės 31 dienos. Pirmajame etape komandos bus suskirstytos į grupę, bei turės sužaisti prieš kiekvieną savo grupėje esančią komandą po du kartus (vienas susitikimas namuose ir vienas susitikimas išvykoje). Į antrąjį etapą patenka 8 komandos, kuriame varžomasi antkrintamųjų sistema. Turnyre bus žaidžiami trys žaidimai – devyniukė, aštuoniukė ir  14+1, žaidžiama 3 prieš 3. Komandos kapitonas, prieš kiekvieną susitikimą privalo parinkti, kuris komandos narys, kurį žaidimą žais.

*Klubas, tai nėra vieta kur žaidžiamas biliardas, kitaip sakant tai nėra biliardinė. Klubas, tai yra žaidėjai susibūrę į grupę. Jie kartu treniruojasi, ieško rėmėjų. Rėmėju gali būti biliardinė, kuri suteikia galimybę treniruotis bei žaisti „namų mačus“ turnyre.

Komandų sudėtis:

Norėdamas atstovauti savo klubui, žaidėjas, privalo susimokėti sezoninį mokestį, kuris yra 30Lt. Pradėjęs sezoną viename klube, žaidėjas privalės jame jį ir užbaigti, kitaip sakant perėimai į kitą klubą sezono metu yra draudžiami. Tačiau tarpusezonyje perėjimai į kitą klubą yra leidžiami. Į klubą bet kada galima įregistruoti naują žaidėją, kuris nepriklauso jokiam klubui. Klubas gali kiekvieną kartą turėti skirtingą trijų žaidėjų sudėtį, tačiau turnyre, vienam klubui gali atstovauti tik viena trijų žaidėjų komanda.

Namų aikštelė ir jos reikalvimai:

Kiekvienas klubas privalo turėti savo taip vadinamą namų aikštelę, kuri gali būti bet kokia biliardinė, tačiau biliardinėje privalo būti bent du pulo stalai, su reikalingu žaidimui inventoriumi (rutuliai, apšvietimas, kreidelės, lazdos). Jeigu klubo namų aikštelė neatitinka šių reikalavimų, varžovai gali atsisakyti žaisti bei laimėti susitikimą techniniu laimėjimu 3-0. Jeigu komanda neturi galimybių turėti namų aikštelės, kuri atitiktų reikalavimus, tada komanda visus susitikimus žaidžia išvykoje.

Komandų susitikimas:

Susitarus su klubų kapitonais, yra paskiriama komandų susitikimo diena bei laikas, kurie tinka abejoms komandoms. Vienai iš komandų neatvykus į susitikimą sutartu laiku, yra užskaitomas techninis pralaimėjimas 0-3. Komandai be jokių pateisinamų priežaščių pavėlavus į susitikimą daugiau nei 30 minučių, taip pat yra užskaitomas techninis pralaimėjimas. Komandai atvykus į susitikimą dviese, be trečio žaidėjo yra užskaitomas vienas pralaimėjimas tame žaidime, kurį turėjo žaisti neatvykęs komandos narys, tai reiškia, kad komanda, kuriai trūksta vieno komandos nario – pradeda susitikimą atsilikinėdami 0-1, jei iš komandos atvyksta tik vienas žaidėjas iš trijų, komandai yra užskaitomas pralaimėjimas 0-3.

Aprangos kodas:

Polo marškinėliai arba marškiniai, kelnės, pageidautina medžiaginės, tvarkinga avalynė. Netinkama apranga – treningai, šortai, marškinėliai be apykaklės.

Susitikimų trukmė:

Turnyre yra žaidžiami trys pulo žaidimai – devyniukė, aštuoniukė ir 14+1, tai reiškia, kad vienas komandos narys žais devyniukę, vienas – aštuoniukę ir vienas – 14+1. Devyniukė yra žaidžiama iki 8 pergalių, aštuoniukė iki 6 pergalių ir 14+1 iki 60 taškų.

Teisė atsisakyti žaisti:

Viena iš komandų gali atsisakyti žaisti, bei laimėti susitikimą techniniu laimėjimu dėl tokių priežaščių:

  • Jeigu priešininkų „namų aikštelė“ neatitinka reikalavimų.
  • Jeigu priešininkai be jokių pateisinamų priežaščių pavėluoja į susitikimą daugiau nei 30 minučių.
  • Jeigu priešininkų komandoje yra tik vienas iš trijų komandos narių.

Nuobaudos:

Pinigines nuobaudus yra skiriamos už:

  • Jeigu į susitikimą neatvyksta visa komanda arba atvyksta tik vienas iš trijų komandos narių yra skiriama 30Lt nuobauda klubui, jeigu į susitikimą neatvyksta vienas iš trijų komandos narių – skiriama 10Lt nuobauda neatvykusiam žaidėjui.
  • Jeigu žaidėjas neatitinka aprangos kodo – jam yra skiriama 10Lt piniginė nuobauda.
  • Jeigu susitikimo metu, klubo namų aikštelė neatitinka reikalavimų – skiriama 20Lt nuobauda klubui.

*Komandos toliau turnyre negali dalyvauti tol, kol nesusimoka skirtų nuobaudų.

Teisėjavimas:

Susitikimams teisėjai paskirti nebus, tad kiekvienam susitikimui žaidėjai bus patys sau teisėjai. Abejotiniems smūgiams, kurių pasekmė gali būti klaida, rekomenduojama pasikviesti žmogų, kuris stebėtų tą smūgį.

Apdovanojimai:

Prizinės (1-3) vietos bus apdovanotos taurėmis, medaliais bei piniginiais prizais. Visi pinigai surinkti iš startinio mokesčio, keliauja į prizinį fondą.

Iškilus papildomiems klausimas rašykite el. paštu: pulas@lbf.lt arba skambinkite tel.: +37061784105

Reglamentą parengė:

Lukas Mačiulis

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: