Rekordinis tarptautinis turnyras „Baltic cup“.
  • spalio 10, 2014
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Šių metų spalio 4-5 dienomis Vilniaus biliardo klubuose įvyko rekordinis tarptautinis turnyras „Batic cup“ 2014. Finalinė dalis vyko biliardo klube „Brooklyn“. Į Lietuvos sostinę suvažiavo sportininkai iš visos Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos, Kroatijos, Vokietijos ir Čekijos. Iš viso turnyre dalyvavo net 103 dalyviai.
Penktadienio vakare buvo traukiami burtai ir visi dalyviai buvo paskirstyti žaisti keturiuose Vilniaus biliardo klubuose. O šeštadienio ryte visi 103 dalyviai susirinko į varžybų atidarymą. Pamatyti tiek gerų ir žinomų sportininkų Vilniuje galima tikrai ne kasdien!

Pirmoji varžybų diena pritraukė ir nemažai žiūrovų, kurie važinėjo nuo vieno klubo iki kito. Jie galėjo stebėti nemažai įdomių ir gražių kovų.

Vertėtų paminėti klaipediečių pasirodymą turnyre, kurie aplošė daug stiprių žaidėjų. Puikų žaidimą rodė Renardas Stančaitis, kuris aplošė Latvijos atstovą Viktorą Laduginą, Vokietijos sportininką Aleksandrą Iliopolą, vilnietį Konstantiną Pčėliną. Ignas Gumuliauskas, kurio senai nesimatė varžybose parodė puikų žaidimą, aplošęs tokius žaidėjus kaip Latvijos atstovus Aleksandr Demakin ir Vasilij Gubanov, Estijos atstovą Antoną Smetaniną ir vilniečius Mindaugą Eimutį ir Renardą Stančaitį, jis pateko į geriausiųjų šešioliktuką. Puikiai pasirodė ir Žydrūnas Žatkevičius, kuris paskutiniu metu rodo stabilų ir gražų žaidimą. Jis kontrolinėse partijose aplošė Artūrą Martinkėną ir Andrių Dervinį. Tačiau pralaimėjęs vienam iš turnyro favoritui (irgi kontrolinėje partijoje) Aleksandrui Isajenko, iškrito į minusus. Sunkioje kovoje jis aplošė patyrusį žaidėją Aliką Nadirovą, o vėliau ir Estijos atstovą Fiodorą Eksį. Už patekimą į šešioliktuką jis kontrolinėje partijoje pralaimėjo Jurijui Rybnikovui.

Turnyre gerai pasirodė ir Latvijos atstovė Liubov Parižer, kurį vienintelė iš moterų prasibrovė į geriausiųjų aštuntuką. Gerą žaidimą parodė ir turbūt daugiausia Lietuvoje patirties turintis Valerij Ivanov, kuris aplošė žinomą žaidėją iš Baltarusijos Valerij Čižov ir pateko tarp geriausiųjų šešioliktuką.

Kitą dieną biliardo klube susirinko 16 geriausiųjų sportininkų, tarp kurių buvo 5 Latvijos atstovai, 5 Baltarusijos atstovai, 5 Lietuvos sportininkai ir vienas Čėkijos atstovas.

Šešioliktuko kovos:

Dmitrij Jamšikov – Liubov Parižer (4-1)

Aleksandras Isajenko LT – Jurijus Rybnikovas LT (4-1)

Viktor Vinogradov LV – Ignas Gumuliauskas LT (4-1)

Valentin Grabovskij LV – Danila Pilipčiuk LV (4-0)

Aleksandr Gamezo BLR – Vladimir Nazkėvič BLR (4-0)

Arvydas Špogis LT – Valerij Ivanov LT (4-1)

Januš Markocinskij BLR – Gagik Arutyunyan ČEK (4-2)

Jevgenij Saltovskij BLR – Pavel Alejnikov BLR (4-2)

Didelių netikėtumų šios dvikovos neatnešė.

Vidurį dienos prasidėjo ketvirtfinaliai. Aleksandras Isajenko tik kontrolinėje partijoje išplėšė pergalę iš latvio Dmitrij Jamšikovo rankų. Prie kito stalo susitiko du Latvijos atstovai Valentin Grabovskij ir Viktor Vinogradov. Šį kartą stipresnis buvo Viktor Vinogradov, kuris išėjo į pusfinalį aplošęs Valentiną rezultatu 4-1. Kitas ketvirtfinalis įvyko tarp dviejų baltarusų Januš Markocinskij ir Jevgenij Saltovskij. Rezultatas buvo 4-2 Jevgenijaus naudai. Ir paskutinis ketvirtfinalis pritraukė daugiausią žiūrovų, Lietuvos atstovas Arvydas Špogis rodė labai gražų žaidimą. Visų lietuvių džiaugsmui pergalė buvo Arvydo rankose. Jis aplošė stiprų Baltarusijos sportininką Aleksandrą Gamezo rezultatu 4-1 ir prasibrovė iki pusfinalio.

Dienai įpusėjus prasidėjo pusfinaliai. Lietuvis Aleksandras Isajenko lengvai laimėjo prieš Latvijos atstovą Viktorą Vinogradovą rezultatu 4-1. Kitame pusfinalyje susitiko Lietuvos atstovas Arvydas Špogis ir baltarusas Jevgenij Saltovskij. Ši dvikova tapo turnyro puošmena. Tai buvo įdomiausia kova per visą turnyrą. Tik kontrolinėje partijoje paaiškėjo nugalėtojas. Arvydas Špogis parodė be galo gerą formą ir įrodė, kad turi labai tvirtą charakterį.

Norime pasakyti didelį Ačiū mūsų šalies sportininkams už “lietuvišką” finalą, kurio taip laukėme.

Finale susitiko klaipedietis Arvydas Špogis ir vilnietis Aleksandras Isajenko. Abu sportininkai atidavė labai daug jėgų už tai, kad žaistų finale. Buvo daug atsilošimų ir gražių smūgių. Bet visgi šį kartą stipresnis ir meistriškesnis buvo tituluotasis Aleksandras Isajneko, kuris laimėjo prieš Arvydą Špogį rezultatu 4-2 ir tapo šio nuostabaus, vertingo ir rekordinio turnyro nugalėtoju!

Sveikiname visus dalyvius, prizininkus ir nugalėtoją!

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: