Snukerio turnyro „Vilniaus taurė“ aprašymas
  • lapkričio 18, 2013
  • Snukeris
  • Share on Facebook

Lietuvos Biliardo Federacijos garbės Prezidentas Juozas Olekas apdovanojo snukerio turnyro „Vilniaus taurė“ nugalėtoją Mindaugą Maisiejų

Šį savaitgalį Vilniaus didžiuosiuose snukerio klubuose  įvyko „Vilniaus taurės“ snukerio turnyras. Turnyro atidarymo žodį tarė ir pirmąjį smūgį atliko naujasis Lietuvos biliardo federacijos garbės Prezidentas, šio aristokratiško ir diplomatiško sporto gerbėjas gerb. Juozas Olekas. Tradiciškai būtent šis turnyras sulaukia gausiausio būrio dalyvių, o šiais metais dalyvių skaičius tapo rekordinis, net 64 dalyviai iš Lietuvos ir užsienio varžėsi dėl turnyro nugalėtojo vardo. Didžiausia užsienio svečių delegacija atvyko iš Baltarusijos, net 10 aukščiausio lygio snukerio meistrų. Du Baltarusijos čempionai ir viena Lenkijos snukerio čempionė.

Turnyro eigos lentelę rasite čia

Visi dalyviai buvo paskirstyti į pogrupius kuriuose „virė“ kovos dėl patekimo į top 16 etapą. Jau pogrupių etape it iš gausybės rago „pasipylė“ didelės serijos. Seriju virš 50 taškų buvo fiksuota daugiau nei penkios. Viena serija, kurią materializavo Sergejus Korolkovas ( KN, Kaunas), vos nepasibaigė pirmuoju Lietuvos  istorijoje „century“  (100 taškų serija). Deja tam pritrūko tik sportinės sėkmės, darant išėjimą ant paskutinio raudono kamuolio, kuris garantavo tiesų kelią iki 100 taškų. Serija nutrūko ties 77 taškų riba. Ši serija ir tapo turnyro didžiausia serija ir mačo puošmena. Šios serijos ir kitų susitikimų vaizdo įrašą rasite čia.

Po įtemptų kovų į geriausių aštuntuką pateko šie žaidėjai: Mindaugas Maisiejus (KN , Vilnius), toliau žaidė ir atkaklioje kovoje palaužė Roką Grikštelį ( Undinė, Kaunas) 3-0.

Daugkartinis piramidės čempionas Aleksandras Isajenko (Piramidė, Vilnius) susitiko su daugkartiniu snukerio čempionu Mindaugu Skurvydu (KN, Vilnius) įtemptoje kovoje rezultatu 3-1 pergalę išplėšė Mindaugas. Dėl kelialapio į pusfinalį stojo į kovą Klaipėdietis Andrėjus Maksimovas (Blackball, Klaipėda) ir Kauno sportininkas Sergejus Korolkovas. Sėkmė šį kartą buvo palankesnė Segėjui rezultatu 3-2 jis įveikė Andrėjų. Paskutinė, bet ne mažiau įdomi ketvirtfinalio kova įvyko tarp daugkartinio Baltarusijos snukerio čempiono Sergej Vasiljev ir du kart Lietuvos čempiono Tomo Puodžiūno (KN, Vilnius). Nuo pat pirmos susitikimo minutės Tomas ėmė kontroliuoti situaciją ir diktuoti žaidimo tempą priešininkui. Nepaisant visų Tomo pastangų sunkinant varžovo atakas, Sergėjus sugebėjo iškovoti pergalę viename freime, bet partiją pralaimėjo 3-1.

Pusfinaliuose susitiko Mindaugas Maisiejus ir Mindaugas  Skurvydas. Jų kova pritraukė daugybės žiūrovų dėmesį, nes pasižymėjo puikiu taktiniu žaidimu. Šį, dviejų taktikų susitikimą laimėjo Mindaugas Maisiejus 3-1 ir pateko finalą kovoti dėl nugalėtojo taurės.

Antrasis pusfinalis vyko tarp Kauno atstovo Sergėjau Koroliovo ir vilniečio Tomo Puodžiūno. Pirmą freimą didesniu pranašumu laimėjo Tomas ir toliau ėmėsi diktuoti susitikimo eigą. Sergėjus mobilizavosi ir sugebėjo išplėšti vieną freimą, bet susitikimo laimėti jam nepavyko. Tomas Puodžiūnas rezultatu 3-1 patenka į varžybų finalą.

Finalinė kova žadėjo intriguojantį žaidimą, nes susitiko du vieno klubo nariai, bei to paties klubo reitingo lyderiai. Savo kovą dėl aukščiausios pozicijos klubo reitinge laikinai perkėlė į „Vilniaus taurės“ turnyro finalą. Pirmasis freimas prasidėjo ir pasibaigė be intrigos, Mindaugas didesnių serijų dėka iškovoja pergalę. Antrasis freimas irgi Mindaugo kišenėje, panašu, kad Tomas nesusitvarko su įtampa ir pralaiminėja taktinėje kovoje. Trečiame freime Tomas serijos pagalba iškovoja pergalę. Ketvirtame freime pranašumas irgi Tomo rankose, tačiau paskutiniai kamuoliukai „nepritaria“ tokiai įvykių eigai ir nepaklūsta Tomo sumanymams, 3-1 Mindaugo naudai. Dabar jau kiekviena Tomo klaida gali jam kainuoti pralaimėjimą. Taip ir įvyksta, Tomas neverčia klaidos ilgai laukti ir „ji“ pasirodo pačiu laiku, iš paskos seka dvi Mindaugo serijos virš 30 taškų, kas pilnai nuginkluoja Tomą. Pergalę rezultatu 4-1 švenčia Mindaugas. Tai buvo vienas gražiausių Mindaugo susitikimų.

Lietuvos Biliardo Federacija su garbės Prezidentu Juozu Oleku priešaky sveikina dalyvius ir nugalėtojus.

Naujausius Lietuvos snukerio reitingus rasite čia

LBF dekoja už nuotraukas Mariui Bobinui ir Andriui Petkevičiui

Nuotrakų autorius Marius Bobinas ir Andrius Petkevičius

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: