Tarptautinę Vilniaus piramidės taurę į Klaipėdą išsivežė Arvydas Špogis
  • gegužės 05, 2017
  • Piramidė
  • Share on Facebook

Puikiai suorganizuotas ir nemenku priziniu fondu viliojęs kombinuotos piramidės turnyras sutraukė 42 dalyvius iš Lietuvos, Latvijos bei Baltarusijos. Sportininkų tarpe buvo ne viena pirmo ryškumo žvaigždė. Tai daugkartiniai Lietuvos čempionai Arvydas Špogis bei Dmitrij Oleinik, kiti mūsų šalies piramidės lyderiai, daugkartinis Latvijos čempionas Viktor Vinogradov bei charizmatiškoji jo tautietė Liubov Parižer, taip pat tituluočiausias pastarojo dešimtmečio Baltarusijos sportininkas, pasaulio vicečempionas Jevgenij Kurta, ne mažiau pajėgus jo tautietis Pavel Alejnikov.

Jau senai Lietuvos biliardo pasaulis nebuvo gyvai matęs ne tik tokių pavardžių, bet ir tokių įspūdingų kovų. O tokių sensacijų aplamai vargu ar yra buvę. Prieš turnyrą ko gero visi pagrindiniu favoritu laikė svečią iš Baltarusijos Jevgenijų Kurtą. Juk dar visai neseniai šis geležinio charakterio, niekada nepasiduodantis anksčiau laiko sportininkas tik per plauką netapo pasaulio čempionu. Tačiau Lietuvos biliardo mėgėjai, taip taip – mėgėjai, nes kitas profesijas turintys ir tik laisvalaikiu sportuojantys žmonės įprastai pasaulyje sportininkais net nevadinami, iškaršė tituluotojo meistro kailį dar pirmąją varžybų dieną. Taip, Jevgenijus tikrai nebuvo geros sportinės formos, taip, jis tikrai nebuvo labai sportiškai nusiteikęs, bet tai nei kiek nesumenkina Lino Tamonio bei Renardo Stančaičio pergalių. Jei per kovą su nesenai karjeros turnyrą Barselonoje laimėjusiu Linu Jevgenijus dar leido sau žaisti atsipalaidavęs, nes žinojo, jog galės atsigriebti „minuse“, tai kovodamas su Renardu jis tarpais tikrai demonstravo savo klasę, puikius rezultatyvius smūgius, aukščiausio lygio atsižaidimus. Ir pralaimėjo rezultatu 1:3, bei vienas pirmųjų atsisveikino su galimybe persivežti gražuolę taurę namo. Abu Jevgenijaus „skriaudikai“ matyt negalėdami patikėti tuo kas įvyko taip pat toli šiame turnyre nenužengė. Iškritus pasaulio vicečempionui, toliau varžybos klostėsi labai nuspėjamai.

Į stipriausiųjų ketvertuką pateko mūsų lyderiai Dmitrij Oleinik ir Arvydas Špogis, latvis Viktor Vinogradov bei baltarusas Pavel Aleinikov. Pirmasis pusfinalis tarp latvio ir baltaruso klostėsi įspūdingai. Žaidžiant iki 4 pergalių, pirmaudamas rezultatu 3:2, tačiau šeštojoje partijoje atsilikinėdamas rezultatu 3:7 svečias iš Latvijos matyt jau pats galvojo, jog reiks žaisti lemiamą septintą partiją. Tačiau baltarusui surizikavus ir nepataikius, Viktoras „iš niekur“ per 4 fantastiškus smūgius įmušė 5 rutulius ir ramiai pradėjo laukti finalo. Kitame pusfinalyje viskas klostėsi dar dramatiškiau. Arvydas prieš Dmitrijų pirmavo 3:1 partijomis bei 7:5 rutuliais. Iki galutinės pergalės tetrūko vieno rezultatyvaus smūgio. Tačiau Dmitrijus ne tik įmušė tris rutulius ir sušvelnino rezultatą, bet analogišką scenarijų atkartojo ir sekančioje partijoje. 3:3 – „kontra“. Lemiamoje partijoje viskas dar kartą susiklostė lygiai taip pat iki paskutinio smūgio, kurio Dmitrijus nepataikė – 7:7. Tada sekė serija jaudulio įtakotų netaiklių abiejų sportininkų smūgių, kol galiausiai seriją nutraukė Arvydas ir žengė į finalą.

Vilniaus taurės finalas ilgai netruko ir baigėsi lengva visiškai savo žaidimą varžovui primetusiu klaipėdiečio Arvydo Špogio pergale 4:1!

Piramidės sekcijos vardu, Audrius Rusteika

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: