„TOPsport Taure 2012“ apžvalga
  • balandžio 19, 2012
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

Lietuvos pulo meistrai šį savaitgalį, balandžio 14-15 dienomis, Kaune laisvalaikio centre „Undinė“ varžėsi dėl pirmą kartą organizuotos „TOPsport taurė 2012“ taures. Visą savaitgalį sportininkai iš visos Lietuvos kovojo dėl geriausio žaidėjo vardo. Turnyre dalyvavo 56 vyrai, 6 veteranai ir net 20 moterų. Jau senokai moterų grupėje varžėsi tiek daug žaidėjų. Tradiciškai daugiausiai dalyvių buvo iš Kauno bei Vilniaus.

Lietuvos pulo meistrai šį savaitgalį, balandžio 14-15 dienomis, Kaune laisvalaikio centre „Undinė“ varžėsi dėl pirmą kartą organizuotos „TOPsport taurė 2012“ taures.

Visą savaitgalį sportininkai iš visos Lietuvos kovojo dėl geriausio žaidėjo vardo. Turnyre dalyvavo 56 vyrai, 6 veteranai ir net 20 moterų. Jau senokai moterų grupėje varžėsi tiek daug žaidėjų. Tradiciškai daugiausiai dalyvių buvo iš Kauno bei Vilniaus.

Namų sienos šį kartą itin padėjo klubo žaidėjams. Nepatyrę nė vieno pralaimėjimo biliardo klubo „Club9“ nariai Alberta Šimkevičiūtė ir Juozas Nevidauskas (veteranų grupė) tapo turnyro nugalėtojais. Vyrų grupėje pergalę šventė vilnietis Domas Mineikis.

Pirmą dieną susitikimai vyko iki vidurnakčio. Po pirmos varžybų dienos paaiškėjo vyrų pogrupio stipriausių žaidėjų 16 ir moterų grupės pusfinalio dalyvės.

Nors aštuntfinalyje žaidė patys stipriausi pulo žaidėjai, tačiau čempiono titulo siekti teisę iškovojo tik 8 žaidėjai.

Ketvirtfinalyje tarpusavyje žaidė Žilvinas Cemnolonskis su Leonu Mončiunsku, Rokas Grikšelis su Mariumi Šiaudkuliu, Edvinas Urbietis su Daumantu Dieniniu ir Domas Mineikis su Mindaugu Gedvygu.

Žilvinas ir Domas tik kontrolinėse partijose šventė pergalę ir pateko į pusfinalį. Prie jų prisijungė Daumantas ir Rokas.

Pusfinalyje D.Mineikis lengvai įveikė Ž.Cemnolonskį, rezultatu 7:3. D.Dieninis kitame susitikime įveikė R.Grikšelį, rezultatu 7:5.

Finalas sėkmingesnis buvo Domui Mineikiui, kuris ir tapo turnyro nugalėtoju.

Nors šį kartą į turnyrą susirinko ypač gausus moterų dalyvių skaičius, tačiau Lietuvos reitingo lyderės neužleido savo pozicijų ir lengvai išsikovojo vietą ketvirtfinalyje.

Ketvirtfinalyje susitiko Agnė Jarušauskaitė su Danguole Šimkevičiūte, Gintarė Aleknaitė su Dovile Dagyte, Alberta Šimkevičiūtė su Egle Daunoraite ir Simona Milišauskaitė su Lina Prielaidaite.

Įnertingiausia kova vyko tarp dviejų kauniečių Agnės (BK „Entry“) ir Danguolės (BK „Club9“). Tik kontrolinėje partijoje pergalę iškovojo Agnė ir pateko į pusfinalį.

Prie Agnės prisijungė taip pat Alberta, Simona bei Gintarė. Pusfinalio susitikimai buvo itin įodmūs, nes visos merginos troško vietos finale.

A.Šimkevičiūtė tik kontrolinėje partijoje įveikė savo nuolatinę varžovę, vilnietę S.Milišauskaitę, o A.Jarušauskaitė, rezultatu 6:4 įveikė G.Aleknaitę.

Finalas šį kartą vėl buvo kaunietiškas. Sėkmingiau susitikimą pradėjo Agnė, kuri greitai išsiveržė į priekį net 5:2. Tačiau Alberta susikaupė ir rezultatą išlygino, todėl nugalėtoja išaiškėjo tik po kontrolinės partijos. Nepatyrusi nė vieno pralaimėjimo, turnyro čempionės vardą iškovojo Alberta Šimkevičiūtė.