Turnyre dėl „KN“ taurės — triuškinanti R. Judins pergalė
  • gruodžio 15, 2015
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

Latvijos sportininkas R. Judins finale rezultatu 3-0 nugalėjo M. Maisiejų.

Savaitgalį Vilniuje kaip niekad gausiai dėl KN taurės varžytis susirinkę geriausi snukerio žaidėjai iš Lietuvos bei kaimyninių Latvijos bei Baltarusijos jau atkrintamąjame etape parodė, ką sugebantys. Dviejų minusų sistema žaistas etapas baigėsi šeštadienio vakarą, o sekmadienio ryte kovas tęsė geriausiųjų šešioliktukas. Šį kartą tarp stipriausių sportininkų ir R. Judins – vienas jauniausių ir pajėgiausių ne tik Latvijos, bet ir Baltijos šalių žaidėjas. Sportininko karjerą pradėjęs dar visai jauname amžiuje, jis jau šiandien žaidžia PTC etapuose.

 

Be pralaimėjimų pasiekęs aštuntfinalį, čia R. Judins nenusileido ir A. Petkevičiui. Pastarasis jaunajam sportininkui pralaimėjo rezultatu 2:0. Gerai turnyre sekėsi ir kauniečiui Rokui Grikšeliui. Be klaidų pasiekęs aštuntfinalį, čia taip pat nesunkiai įveikė savo varžovą. Susitikimas su S. Zabulėnu baigėsi rezultatu 2:0 R. Grikšelio naudai. Pergalė aštunfinalyje Rokui lėmė ketvirtfinalio susitikimą su R. Judins. Pakiliai viso turnyro metu žaidęs Latvijos sportininkas nebuvo nusiteikęs ilgai užtrukti ir su ketvirtfinalio priešininku, tačiau R. Grikšelis taip pat neplanavo lengvai nusileisti. Vienas įtempčiausių susitikimų prikaustė žiūrovų dėmesį ir rezultatui tapus 2:2, įtampa pasiekė viršūnę. Vis tik, lemiamame freime nugalėjo R. Judins. Iš žaidimo pasitraukė R. Grikšelis.

 

Kaip įprastai, užtikrintai turnyre žaidė ir M. Volajs. Latvijos sportininkas, daugelio turnyrų nugalėtojas ir prizininkas aštunfinalį pasiekė be jokių sunkumų. Čia susitikęs su Lietuvos sportininku V. Mickumi, nusileido jam viename freime, kitus du laimėjo ir pateko į ketvirtfinalį, kuriame susitiko tautietį R. Judins. Nesuklystume pasakę, kad šioje pusfinalio kovoje susitiko vieni pajėgiausių ne tik Latvijos, bet ir viso Pabaltijo sportininkų. Vis tik, turnyro žiūrovai, laukę nuožmios kovos, turėjo nusivilti. Susitikimas baigėsi rezultatu 3:0 – triuškinančia R. Judins pergale.

 

Įveikęs Baltarusijos sportininkę A. Tumilovič, ketvirtfinalyje Lietuvos sportininkas M. Eimutis susitiko M. Maisiejų, pastaruoju metu itin užtikrintai žaidžiantį sportininką. Ketvirtfinalio kova tapo lemiama M. Eimučiui, kurioje nusileidęs rezultatu 3:1, jis pasitraukė iš turnyro.

 

Kiek prasčiau šiame turnyre žaidė 2013 metų nugalėtojas, pajėgus, karjerą aktyviai pradedantis V. Schulte. Aštuntfinalyje įveikęs A. Skučą, ketvirtfinalyje sportininkas nesugebėjo pasipriešinti ilgamečiam oponentui A. Isajenko. Kova baigėsi rezultatu 3:0 pastarojo naudai. Pusfinalis tarp M. Maisiejaus ir daugelio disciplinų turnyrų prizininko A. Isajenko prasidėjo ryškiu M. Maisiejaus dominavimu. Vis tik trečiame freime, priešininkui suklydus, A. Isajenko greitai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir laimėjo freimą, tačiau persvaros padidinti nesugebėjęs nusileido M. Maisiejui rezultatu 3:1.

 

Jau finalinio susitikimo pradžioje R. Judins taktinės žaidinimo kombinacijos pranoko priešininko M. Maisiejaus žaidimą. Laimėjęs pirmąjį freimą, R. Judins sekančiuose tik didino persvarą. Kontrolę savo rankose išlaikęs iki pabaigos, Latvijos sportininkas nesuteikė galimybių kolegai pasipriešinti ir M. Maisiejui beliko pripažinti jaunojo žaidėjo pranašumą. Susitikimas baigėsi rezultatu 3:0. M. Maisiejus liko antroje vietoje, turnyro čempionu tapo R. Judins.

 

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: