Ukrainos talentų debiutas Lietuvos snukerio turnyre
  • gruodžio 19, 2017
  • Snukeris
  • Share on Facebook

108 taškų serija, nugalėtojo vardas ir bendradarbiavimo planai


Šį savaitgalį vykęs „KN Biliardo Klubo Taurė 2017“ turnyras sutraukė virš penkiasdešimties dalyvių. Dėl nugalėtojo vardo rungėsi sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir, pirmą kartą federacijos istorijoje – Ukrainos. Lietuvos biliardo federacijos surengtos reitinginės varžybos buvo žaidžiamos dviejų minusų sistemos formatu – patyrus vieno susitikimo pralaimėjimą, dar lieka šansas kovoti toliau. Tik atsidūrus tarp šešiolikos geriausiųjų, prasideda play-off – pralošęs žaidėjas pasitraukia iš turnyro.

Reitinginiuose turnyruose jau pažįstamų veidų gretose šį kartą žaidė ir žinomas Lietuvos atlikėjas Česlovas Gabalis. Įveikęs du varžovus, dviems Č. Gabalis vis tik nusileido ir iš turnyro pasitraukė dar pirmąją dieną. Pimosios svečių iš Ukrainos kovos taip pat nebuvo paprastos. Daugkartinis Ukrainos čempionas Sergej Isaenko pirmajame susitikime susidūrė su Tadu Andrejevu, sportininku iš Lietuvos. Stipresnis pasirodė ir į minuso kovas S. Isaenko nubloškė T. Andrejevas. Nelengva buvo ir kito Ukrainos svečio kova su daug metų žaidžiančiu lietuviu T. Vilmanu. Įtemptoje kovoje išlyginęs rezultatą, pergalę sėkmingai paskutinius rutulius įmušęs rezultatu 2:1 išplėšė dvylikametis Julian Boiko.

Kitos kovos dėl vietos šešioliktuke vyko nuspėjamai – turnyro lyderiai be didesnio vargo nugalėję susitikimuose skynėsi kelią toliau. Turnyro pradžia buvo dosni ir aukštomis žaidėjų serijomis. Julian Boiko įmušė 58, o Nikita Kolpačenko surinko 53 taškus.

Į aštuntfinalį rezultatu 2:1 nugalėjęs klaipėdietį Andrejų Maksimovą, pateko dukart Lietuvos čempionas T. Puodžiūnas. Jaunasis Ukrainos talentas, dvylikametis, tačiau patyrusiems kolegoms visai nenusileidžiantis J. Boiko susitikime su ilgamečiu snukerio žaidėju Mindaugu Maisiejumi, priešininką įveikė rezultatu 2:0. Kaunietis Sergejus Korolkovas rezultatu 2:0 nusileido ukrainiečiui S. Isaenko. Tokiu pat rezultatu Justas Jelinskas įveikė Viktorą Jablonskij. Jaunasis N. Kolpačenko puikiai pasirodė susitikime su Simonu Dragūnu, daugkartinį prizininką bei Lietuvos snukerio čempioną jis įveikė rezultatu 2:0. Dvylikametis sportininkas iš Rygos Filips Kalninš nugalėjo patyrusį žaidėją iš Vilniaus Saulių Zabulėną, o Tadas Andrejevas rezultatu 2:1 įveikė Andrejų Kuščenko. Vilius Schulte-Ebbert išplėšė pergalę rezultatu 2:1 susitikime su Mindaugu Eimučiu.

Ketvirtfinalis didesnių staigmenų nepateikė. Į pusfinalį pateko V. Schulte-Ebbert, N. Kolpačenko, S. Isaenko, Justas Jelinskas ir T. Puodžiūnas, įveikęs stiprų taktinį ir techninį žaidimą turnyre demonstravusį jaunąjį ukrainietį J. Boiko. Pastarasis šio susitikimo metu sužaidė vieną įspūdingiausių savo mačų. Pirmajame freime surinkęs 49 taškus, serijos žaidimo dinamikos išlaikyti nesugebėjo ir nusileido priešininkui rezultatu 3:1.
N. Kolpačenko ir V. Schulte-Ebbert susitikime užsimezgė tikra intriga. Turnyro favoritu laikytas Vilius užtikrintai didino persvarą, tačiau laimėjęs dviejuose freimuose, trečiajame kiek atsipalaidavo ir tuo puikiai pasinaudoti sugebėjęs N. Kolpačenko, perėmęs iniciatyvą į savo rankas, meistriškai nugalėjo varžovą trijuose freimuose iš eilės ir pateko į finalą.

Nemažiau graži buvo ir kita pusfinalio kova. Daugkartinis Lietuvos čempionas T. Puodžiūnas susitiko su daugkartiniu Ukrainos čempionu S. Isaenko. Laimėjęs pirmąjį freimą, antrajame Ukrainos sportininkas surinko 108 taškų seriją, dar vadinamą century. Tai puikus rezultatas, nedažnai pasiekiamas Lietuvos, o ir pasaulio snukerio arenose. Galimybės atsilošti priešininkui nepalikęs žaidėjas T. Puodžiūną įveikė ir trečiajame – lemiamajame freime.

Finale susitiko jaunas ir labai perspektyvus Lietuvos sportininkas N. Kolpačenko bei snukerio meistras iš ukrainos S. Isaenko. Nepaisant puikaus jaunojo lietuvio pasiruošimo, didesnė Ukrainos žaidėjo patirtis neabejotinai didino jo jėgų persvarą. Priešininką įveikęs visuose keturiuose freimuose, turnyro nugalėtojo vardą pelnė S. Isaenko. Antroje vietoje liko N. Kolpačenko, trečiąją pasidalino T. Puodžiūnas ir V. Schulte-Ebbert.

Lietuvos biliardo federacijos atstovai džiaugėsi Lietuvos turnyre pirmą kartą sulaukę ne tik sportininkų iš Ukrainos, bet ir Ukrainos biliardo federacijos snukerio vadovų, su kuriais buvo aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės.

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: